Uostamiestį užlies „Jaunoji banga“

Šį penktadienį, 2022 m. kovo 25 d., Klaipėdoje vyks pirmasis jaunimo mišrių chorų festivalis „Jaunoji banga“. Naujo festivalio iniciatorė yra Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, o aktyvi organizatorė – bendrijos tarybos narė Jolanta Vyšniauskienė. Šiai iniciatyvai pritarė Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Lietuvos chorų sąjunga.

Klaipėdos Vydūno gimnazijos mišrus jaunimo choras. Organizatorių nuotr.
Klaipėdos Vydūno gimnazijos mišrus jaunimo choras. Organizatorių nuotr.

Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tęsiamos kultūros tradicijos ir renginiai gerai žinomi ne tik Lietuvoje, jie garsina miestą ir kraštą pasaulyje. Šių tradicijų ištakos – prasminga Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto lietuvių dainų švenčių istorija ir ne tik ji. Jau XIX a. pabaigoje garsėjo prasminga tuometės bendrijos „Aukuras“ veikla, kėlusi tautos kultūrą, ir šio krašto iškilių asmenybių – Vydūno, Adomo Brako, Antano Vaičiūno, Stasio Šimkaus, Jeronimo Kačinsko ir kitų – darbai kultūros labui.

Šiandien bendrija „Aukuras“, vadovaujama doc. Algirdo Šumskio, rūpinasi miesto ir krašto chorinio vyksmo tąsa ir plėtra. Be jau tradicinių iškilių chorinių renginių – dainų švenčių, tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso, Klaipėdoje rengiamas Kalėdinių giesmių festivalis, vis populiaresnis chorinės muzikos festivalis „Dainoje tautos dvasia“, tradiciniai koncertai „Mūsų vaikai – Tėvynei Lietuvai“, skirti Vasario 16-ajai, ir kiti.

Šiemet prie jų prisijungs naujas renginys – jaunimo mišrių chorų festivalis „Jaunoji banga“. Jis vyks kovo 25 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4).

Festivalyje dalyvaus Biržų „Saulės“ gimnazijos mišrus jaunimo choras „Solis ortus“ (vadovė Danguolė Kazakevičienė), Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mišrus choras (vadovė Vilma Masienė), Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mišrus choras (vadovė J. Vyšniauskienė) ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos mišrus jaunimo choras (vadovė Ingrida Bertulienė).

Įėjimas į festivalio koncertą – nemokamas.

Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ informacija

Leave a Reply