Trys naujos I-renos kompozicijos: kosminiai toliai ir gaivališka dvasia

Klaipėdietė kompozitorė ir atlikėja I-rena The Synthgirl (Irena Dabkienė) liepos 13-ąją, penktadienį, klausytojams pristatė tris naujausius savo kūrinius – kompozicijas „Tyla viduje” (Silence from the inside), „Veidu į dangų” (Face towards the sky) ir „Bėgantis dykuma” (Running in the desert).

Jordan_Noir_virselis1

I-renos The Synthgirl kompozicijų viršelis. Jordan Noir piešinys

Ankstesni muzikos kūrėjos singlai „Vilkas” ir „Lopšinė” labiau siejosi su postrock žanru. Šįkart menininkė pasuko kinematografiškos synth muzikos kryptimi: „Koncentruojuosi į ethnic synthrock ir synthwave sintezę. Tamsios ir gilios instrumentuotės veda į dar neatrastą lietuviškos cyberpunk pasakos gelmę. Savo kūrybą remiu baltiškąja mitologija, etninėmis spalvomis. Mano muzika yra instrumentinė, vedama vokalo lietuvių kalba, pridedant gyvas solo partijas sintezatoriais. Joje – kosminiai toliai, gaivališka dvasia ir noras gyventi”, – naujuosius kūrinius pristato Irena.

Kompozicijų garso inžinierius – Kristijonas Lučinskas, jos įrašytos „Soundprovocation” studijoje.

Viršelį kompozicijoms sukūrė kanadiečių iliustratorius Jordan Noir. Menininkas piešia klasikiniu būdu, ant popieriaus, vėliau piešinį perkelia į virtualią erdvę. Šiuo metu jis kuria animuotus komiksus, kuriems įgarsinti bus naudojama Irenos muzika. „Esu labai laiminga, nes mano vardas bus įrašytas tarp kitų synthwave grandų”, – džiaugiasi muzikos kūrėja.

.

Leave a Reply