Trečioji Klaipėdos kamerinio orkestro dėlionė

Delione_orkestrui_01_12

Klaipėdos koncertų salė spalvinga sausio–vasario renginių mozaika pradeda naują labai intensyvaus koncertinio sezono pusmetį. Pirmasis jos langelis „Dėlionė orkestrui III” bus atvertas sausio 12 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos kamerinis orkestras jau trečiąkart kviečia klausytojus kartu sudėti orkestro dėlionę, pradedant duetu, kvartetu ir išaugant iki didesnės sudėties ansamblio. Programoje, kurią sudarė patys orkestrantai, skambės išraiškingi įvairių stilių kamerinės muzikos kūriniai, virtuozinės miniatiūros.

Tarp jų bus iškilminga Georgo Friedricho Händelio ir Johano Halvorseno Pasakalija, kurią interpretuos orkestro koncertmeisterė Dalia Dėdinskaitė ir altų grupės koncertmeisterė Ugnė Petrauskaitė. Jos jau yra įgudusios kamerinės muzikos atlikėjos, o kitas duetas – smuikininkė Teodora Morta Ajauskaitė ir violončelininkas Karolis Vaičiulis, pagriešiantys Zoltáno Kodály Duetą, yra jauniausi kolektyvo nariai, tik kaupiantys kamerinio muzikavimo patirtį.

Jau daug metų KKO dirbantys smuikininkai Jūratė Gaižutytė ir Juozas Staniulis gros Alexejaus Igudesmano kūrinį. Šiai programai į duetą susibūrę violončelių grupės koncertmeisteris Glebas Pyšniakas ir kontrabosininkas Romas Grigaitis atliks Jeano-Baptiste’o Barrière’o Duetą. Smuikininkės Angelė Čiuberkienė, Rimantė Agintaitė ir altininkė Auksė Kaziukaitienė pagros Antoníno Dvořáko Tercetą.

Išgirsime ir Johanno Sebastiano Bacho Sarabandą, interpretuojamą violončelininkų kvarteto, o smuikininkių kvartetas pagrieš Georgo Philippo Telemanno Koncerto dalį. Septeto sudėtyje suskambės temperamentinga Heitoro Villa-Loboso „Brazilietiška Bachiana”. Spalvingą dėlionę vainikuos Felixo Mendelssohno Oktetas.

Šio koncerto tikslas, pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, yra ne tik tobulinti orkestrantų kamerinio muzikavimo įgūdžius, bet ir burti KKO bičiulių bendruomenę. Atlikėjai siekia būti kuo arčiau klausytojų, juos dar stipriau paveikti magiška garsų energija. Todėl šiai programai buvo pasirinkta jauki Koncertų salės I aukšto fojė erdvė, leidžianti sukurti dar intymesnį ryšį tarp grojančiųjų ir klausančiųjų.

Maloniai kviečiame į koncertą! Tikimės, kad jis suteiks jums gerų emocijų ir įspūdžių.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply