„Tau bet kokios sutemos šviesios” pagaliau Klaipėdoje!

„Džiaugiuosi, kad vis dar yra dalykų, kurie man nutinka pirmą kartą!”, – sako Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vaclovas Augustinas. Jo pirmosios autorinės plokštelės „Tau bet kokios sutemos šviesios” išleidimas – svarbus šių metų įvykis choro muzikos mylėtojams. Visas pirmasis leidinio tiražas jau parduotas, o keliuose šalies miestuose įvykę albumo pristatymai sulaukė didelio susidomėjimo.

Vaclovas_Augustinas_foto_Vytautas_Petrikas

Vaclovas Augustinas. Vytauto Petriko nuotr.

Ši programa ir papildomo tiražo plokštelės pagaliau pasieks ir Klaipėdą! Rugsėjo 20 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje matysite ir girdėsite Vilniaus miesto savivaldybės chorą „Jauna muzika” ir, žinoma, jo meno vadovą, dirigentą Vaclovą Augustiną.

Kompozitorius, choro dirigentas, pedagogas V. Augustinas Vilniaus savivaldybės kameriniam chorui „Jauna muzika” vadovauja nuo 1992 metų. Jis yra populiarus choro muzikos kūrėjas bei aranžuotojas, kurio įvairiuose tarptautiniuose konkursuose premijas pelniusias kompozicijas noriai į savo repertuarą įtraukia įvairūs chorai bei muzikos leidyklos. V. Augustinas yra būsimų profesionalių muzikų autoritetas ir savo pedagoginėje veikloje – jis vadovauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kompozicijos katedrai. Šį žmogų pažįsta ne tik akademinės muzikos bendruomenė, bet ir roko grupių „Saulės laikrodis” ir „Antis” gerbėjai.

Beveik 30 metų gyvuojantis choras „Jauna muzika” – vienas profesionaliausių Lietuvos chorų, daugelio konkursų laureatas, žinomas kaip aktyvus šiuolaikinės muzikos atlikėjas. Choras dalyvauja dideliuose festivaliuose, bendradarbiauja su garsiais batutos meistrais ir pasaulinio lygio kolektyvais. „Jauna muzika” ne tik aktyviai koncertuoja, bet ir inicijuoja reikšmingus projektus: rengia choro muzikos interpretavimo ir dirigavimo kursus bei jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkursą „Vox juventutis”. „Maloniai stebina jo paprastumas ir žemiškumas, nuoširdžiai ir profesionaliai kiekvienam ir visiems bendrai dirbant savo darbą”, – taip apie chorą „Jauna muzika” atsiliepia Gražina Montvidaitė.

Jauna_muzika_foto_V_Petrikas

Choras „Jauna muzika”. Vytauto Petriko nuotr.

Vaclovas Augustinas nuoširdžiai džiaugiasi leidinio „Tau bet kokios sutemos šviesios” sėkme, kurią įrodo tiek išpirktas pirmasis tiražas, anšlaginiai pristatymo koncertai, žiniasklaidos dėmesys, tiek ir faktas, kad žmonės ėmė klausytis chorinės muzikos net vairuodami. „Šios plokštelės muzika – ypatinga, nes tai yra mano muzika, estetinių nuostatų komplektas, manuoju būdu išgyventas santykis su įvairiais dalykais. Esu tikras, kad niekas pasaulio nemato mano akimis, o muzikos negirdi mano ausimis”, – apie savo kompaktinę plokštelę pasakoja V. Augustinas.

Rugsėjo 20-osios koncerto publika gali tikėtis ypatingo renginio. Dalyvavę iki šiol vykusiuose pristatymuose teigia, kad iš vakaro struktūros buvo galima perskaityti kompozitoriaus kūrybinės raidos, choro evoliucijos istoriją. Erdvinis kūrinių atlikimas, improvizacijos, atviri renginio vedėjos, muzikologės Rasos Murauskaitės pokalbiai su kompozitoriumi – visa tai ir dar daugiau sukurs išties turiningą vakarą.

„Profesorius savo kūryboje praplečia religinės muzikos ribas, pateikia tai kaip filosofinį žmogaus išgyvenimų dienoraštį, o viską vainikuoja jo talentas parašyti muziką, lepinančią ne tik diplomuotus muzikos gurmanus, bet ir tuos, kuriems menas nėra svarbiausias prioritetas”, – taip apie Vaclovą Augustiną atsiliepia jo buvusi studentė Monika Sokaitė.

Kviečiame tapti šių metų chorinės muzikos šurmulio dalimi ir Klaipėdoje sutikti Vaclovo Augustino autorinį albumą „Tau bet kokios sutemos šviesios”!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply