Tarptautinei vaikų gynimo dienai – džiazuojančio choro koncertas visai šeimai

Tomo Ambrozaičio vadovaujamas Klaipėdos choras „Aukuras“ pristato naują koncertą visai šeimai, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Įtraukiančią džiazo muzikos programą diriguos jaunosios kartos dirigentė Dovilė Kirdaitė. Kartu muzikuos džiazo vokalo profesionalė Raimonda Narsajeva, pianistas Mindaugas Putna, koncertą ves Jonė Girdzijauskaitė. Koncertas „Pasitinkam vasarą džiazo ritmu“ gegužės 31 d. Klaipėdos koncertų salėje (KKS) vyks du kartus – 12.00 ir 18.30 valandomis.

Klaipėdos choras „Aukuras“. Vytauto Dranginio nuotr.
Klaipėdos choras „Aukuras“. Vytauto Dranginio nuotr.

Dirigentė D. Kirdaitė apie būsimą renginį pasakoja: „Koncertas bus nepaprastai gražus savo tekstų gilumu ir jautrumu, o muzikinė programos dalis kupina netikėtumų. Galime atskleisti, kad salėje sėdintys žiūrovai taps kūrinių dalimi ir bus kviečiami prisijungti dainuoti bei ploti ritmus kartu.“

Dovilė Kirdaitė. Vytauto Dranginio nuotr.
Dovilė Kirdaitė. Vytauto Dranginio nuotr.

Greta improvizacijų nuskambės kūriniai, kuriuos parašė kompozitoriai Anders Edenroth, Billy Steinberg, George David Weiss ir kiti. „Kūriniai nustebins savo ritmais ir spalvomis, kurias padės kurti ne tik žiūrovai, solistė R. Narsajeva, bet ir džiazo pianistas M. Putna“, – sako D. Kirdaitė. Dirigentė pažymi, kad koncerte klausytojai išgirs tiek jiems pažįstamos muzikos, tiek Lietuvoje dar neskambėjusių kūrinių.

Raimonda Narsajeva. KKS archyvo nuotr.
Raimonda Narsajeva. KKS archyvo nuotr.

„Šis koncertas yra ypatingas tuo, kad jis skirtas visai šeimai. Muzikos garsais kartu su klausytojais leisimės į muzikinę kelionę per muzikos „kartas” nuo 1900-ųjų gospel muzikos iki šių dienų pop muzikos. Šiame koncerte ne tik mėgausimės muzikos klausymu bei atlikimu, bet ir kiekvienas iš mūsų tapsime muzikos kūrėjais. Taip pat lauks didžioji staigmena, kurios kol kas neatkleisiu, tačiau ją turės galimybę išvysti tik tie, kurie atvyks į šį koncertą“, – užsimena vokalistė R. Narsajeva.

Dainininkė yra įvairių džiazo konkursų laureatė taip pat – miuziklų „Eglė žalčių karalienė“ ir „(ne)Laimingi žmonės“ meno vadovė. Jos balsas skamba muzikos albumuose, kuriuos įrašė su krikščioniška šlovinimo grupe „Iš arčiau“ ir pasaulinio garso atlikėja Sheila Ray Charles.

Naują visai šeimai skirtą programą rengia dirigentė, „Aukuro“ chormeisterė Dovilė Kirdaitė. Choro dirigentės profesiją įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, mokslus tęsė Briuselio karališkojoje konservatorijoje, stažavosi garsiausiame Briuselio operos teatre „La Monnaie De Munt“. Dar studijuodama ji dainavo choruose „Jauna muzika“, „Brevis“, „Draugiški projektai“, vadovavimo patirties sėmėsi chore „Ugnelė“.

Į edukacinę programą šeimai „Pasitinkam vasarą džiazo ritmu“ klausytojai kviečiami gegužės 31 d. 12.00 ir 18.30 val. KKS.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply