Tango gerbėjams – „Koncertinė milonga”

Klaipėdos koncertų salė spalio 17 dieną, trečiadienį, 18.30 val. plačiai atveria duris tango gerbėjams. „Koncertinė milonga” – taip vadinasi šis renginys, kurio metu scenoje liesis aistringa tango muzika, skleisis šokėjų judesiai.

Eduardo_Gimenez

Eduardas Gimenezas. KKS archyvo nuotr.

Tai bus įspūdinga argentinietiško tango fiesta Klaipėdoje, kurią inicijavo Mindaugas Bačkus, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas. Pasak jo, „mes pristatome tango kultūrą, instrumentinius, vokalinius ir šokio numerius. Šokėjams akompanuos tango orkestras”. Juo tą vakarą taps Klaipėdos kamerinis orkestras, nuolat savo repertuaro ribas plečiantis kolektyvas. Į naujų scenos partnerių sąrašą šįkart jis įtrauks argentinietiško tango atlikėjus: Eduardo Gimenezą (vokalas, Argentina–Lietuva) ir net tris Lietuvos ir užsienio šokėjų poras: Carlos Rodriguez ir Brigita Rodriguez (Argentina–Lietuva), „Los Rosales”: Juan Manuel Rosales ir Liza Rosales (Argentina), Bruno Daniel Ciarfella ir Alessandra Moro (Italija).

Iš Urugvajaus kilęs, Argentinoje augęs ir jau beveik 20 metų Vilniuje gyvenantis E. Gimenezas iš pradžių užsirekomendavo kaip puikus tango šokėjas. Vėliau jis atrado kitą aistrą – dainavimą, kurį studijavo Urugvajuje, po to – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jis ėmė kurti muziką, dainuoti. Pasak atlikėjo, „argentinietiškasis tango dėl to nepasitraukė į šalį, šokis yra mano gyvenimo aistra. Bet man neužtenka tik tango. Juk šis šokis šokamas kojomis, o aš muziką jaučiu visu kūnu”.

Įdomu, kad E. Gimenezo močiutė Marija Uperman gimė Tauragėje. Viename interviu atlikėjas pasakojo: „Esu lietuvis, nes mano protėviai kilę iš Lietuvos. Senelis Justinas Šlekys gimė Veiviržėnuose, Klaipėdos rajone. Todėl aš esu pusiau žemaitis. Senelis mirė, kai man buvo dveji metai, todėl jo neprisimenu. O močiutė yra kaltininkė, kad aš dabar esu Lietuvoje. Ji man buvo kaip antra mama, nes pas ją praleisdavau visas dienas. Montevidėjuje, kur gimiau ir praleidau vaikystę, gyvenome kaimynystėje. Į Urugvajų mano močiutė atvyko būdama septyniolikos metų – pasitraukė iš Lietuvos po Pirmojo pasaulinio karo, nes kaimuose buvo didžiulis badas.”

Carlo_Rodriguez_Brigita_Rodriguez

Carlos Rodriguez ir Brigita Rodriguez. Žanetos Baršauskaitės-Švykienės nuotr.

Brigita Rodriguez ir Carlos Rodriguez kartu šoka ir veda tango pamokas, dalyvauja argentinietiško tango festivaliuose, koncertuose įvairiose šalyse. Brigita – profesionali aktorė, šokėja, choreografė, argentinietiškojo tango mokytoja. Carlos šoka ir moko šokti daugiausiai salono stiliaus tango, tačiau yra ir kitų argentinietiškojo tango stilių profesionalas. Carlos nuomone, tango nėra vien žingsniai ar jų deriniai, tango – tai kultūros, kurioje jis gyvena nuo vaikystės, išraiška. Carlos savo šokyje gali išreikšti visą pojūčių ir jausmų vaivorykštę – nuo gilaus santūraus skausmo ir kančių iki visapusės meilės ir džiaugsmo.

Kaip solistas koncerte pasirodys ir Raimondas Sviackevičius (akordeonas), o styginių orkestro spalvas papildys Felikso Zakrevskio fortepijonas. Šie du atlikėjai yra aktyvūs mūsų šalies koncertinio gyvenimo dalyviai, grojantys įvairiose sudėtyse ir skirtingų stilių muziką. Jie dažnai drąsiai peržengia muzikinių žanrų ir repertuarų ribas, sutinka eksperimentuoti ir plėsti savo menines patirtis.

Visi minėti koncerto atlikėjai muzikos ir šokio kalba pasakos aistringas jausmų istorijas, pristatys skirtingus argentinietiško tango tipus. Skambės tango novatoriaus Ástoro Piazzolla’os, Carloso Gardeli’o ir originali argentinietiško tango muzika, aranžuota Rimanto Giedraičio.

Sakoma, kad tango šokamas dviese. Šokio metu susijungia ir įsižiebia jausmai. Tango suteikia daugiau galimybių pažinti savo ir partnerio poreikius. Tai galima išreikšti per apkabinimus, kvėpavimą, žvilgsnius. Tai jautrus šokis, todėl su šokio partneriu gali susipažinti ir pajusti artimą kontaktą labai greitai. Kartais tango suburia žmones į poras ir jie tampa gyvenimo partneriais, kartais jis juos išskiria…

„Koncertinės milongos” pabaigoje aistringos muzikos įkvėpti klausytojai bus pakviesti įsilieti į socialinio tango sūkurį. Maloniai kviečiame jame dalyvauti!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply