Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“: 2021-ųjų programa

Klaipėdos koncertų salėje 2021 m. gruodžio 3–31 d. skambės klasikinė muzika – čia vyks tradicinis šventinės klasikos festivalis „Salve Musica“. Nuo 2005 metų rengiamo festivalio koncertuose klausytojai turi galimybę pasimėgauti gerai žinomais ir laiko patikrintais klasikos kūriniais, perteikiančiais prasmingą Kalėdų laukimo jausmą ir kuriančiais šventinę nuotaiką.

FESTIVALIO PROGRAMA

Gruodžio 3 d., penktadienis, 18.30 val.

CORELLI IR TELEMANNAS: VEIDRODINIS KAMBARYS

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Dirigentas ir solistas Rodrigo Calveyra (išilginė fleita, Brazilija–Lietuva)

Solistė Renata Dubinskaitė (mecosopranas)

Dalyvauja Gertruda Jerjomenko (klavesinas, Latvija)

Programa: Georg Philipp Telemann, Arcangelo Corelli.

Šią programą kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru rengia iš Brazilijos kilęs pripažintas barokinės muzikos specialistas Rodrigo Calveyra. Išilginės fleitos ir korneto virtuozas koncertuoja kaip solistas su orkestrais Brazilijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Argentinoje, Lietuvoje ir kitur. Jis dalyvavo prestižiniuose Europos ir Pietų Amerikos senosios muzikos festivaliuose. R. Calveyra yra Brazilijoje įsikūrusio ansamblio „Instrumentarium“ bei Vilniuje gyvuojančio tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ meno vadovas. Vienas iš minėto kolektyvo veiklos tikslų yra populiarinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikinį paveldą.

Programoje„Corelli ir Telemannas: Veidrodinis kambarys“R. Calveyra pasirodys kaip dirigentas ir išilginės fleitos solistas. Pasak jo, šioje programoje „girdėsime begalinę virtinę sąšaukų tarp italų ir vokiečių muzikoje gyvavusių įvaizdžių. Tai projektas, sukurtas bendradarbiaujant Klaipėdos kameriniam orkestrui ir senosios muzikos ansambliui „Canto Fiorito“ iš Vilniaus“.

Barokinės muzikos koncerto programą papuoš solistės Renatos Dubinskaitės (mecosopranas) pasirodymas. Ji taip pat yra „Canto Fiorito“ narė, aktyvi šio ansamblio ir kitų senosios muzikos projektų organizatorė. Klavesino partiją gros atlikėja iš Latvijos Gertruda Jerjomenko.  

Kviečiame apsilankyti veidrodiniame garsų kambaryje, kuriame spindės Corelli ir Telemanno muzika!

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gruodžio 8 d., trečiadienis, 18.30 val.

UGNINGASIS FORTEPIJONO VIRTUOZAS

Alexander Paley (fortepijonas, JAV)

Programa: Modest Musorgskij, Charles Gounod / Alexander Paley, Camille Saint-Saëns.

Į Klaipėdos koncertų salę sugrįžta ugningasis fortepijono virtuozas Alexander Paley. Po kelerių metų pertraukos čia jis skambins savo rečitalį. Įdomu, kad A. Paley savo pirmąją solinę programą KKS atliko taip pat festivalyje „Salve Musica“ lygiai prieš 15 metų! A. Paley pelnė pasaulinį pripažinimą savo stulbinama technika, nepaprastai įvairiapusiu koncertiniu ir soliniu repertuaru bei nepaviršutiniškomis, unikalios menininko vaizduotės paženklintomis interpretacijomis.

Gruodžio 8-sios vakarą kartu su garsiuoju pianistu pasivaikščiosime po „Parodos paveikslėlius“ – spalvingąjį Modesto Musorgskio fortepijoninį ciklą. Jo atsiradimą įkvėpė kompozitoriaus apsilankymas dailininko ir architekto Viktoro Hartmano parodoje Sankt Peterburge. Visas dešimt pjesių jungia „promenados“ (pasivaikščiojimo) tema, kurioje, pasak kompozitoriaus, „nuolat šmėžuoja mano fizionomija“.

II koncerto dalį pradės „Valpurgijos naktis“ iš prancūzų autoriaus Charleso Gounod operos „Faustas“. Intriguoja tai, kad šio kūrinio aranžuotę fortepijonui solo sukūrė pats A. Paley.

Po to programoje seks kito prancūzų kūrėjo Camille’o Saint-Saënso Šeši etiudai op. 52, retokai sutinkami atlikėjų repertuare, nes reikalauja nepriekaištingos pirštų technikos.

Tarp Niujorko ir Paryžiaus gyvenantis A. Paley pastaruoju metu nemažai laiko praleidžia Lietuvoje – šiemet jis pradėjo dėstyti Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje. Charizmatiškasis atlikėjas savo talentu ir meistriškumu nepalieka abejingų klausytojų, o kultūrinių interesų platumu stebina tuos, kuriems tenka pažinti jį iš arčiau.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gruodžio 10 d., penktadienis, 18.30 val.

KRIŠTOLINIS BALSAS

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

Solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas)

Programa: Benjamin Britten,  Witold  Lutosławski, Anton Bruckner.

Šį vakarą scenoje aidės solistės Laurynos Bendžiūnaitės balsas, liesis nuostabi  Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro, diriguojamo meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, atliekama muzika. Klaipėdoje pradėjusi tiesti savo profesinį muzikos kelią, L. Bendžiūnaitė šiuo metu gyvena Štutgarte. Čia ji kelerius metus dirbo Štutgarto operos teatre, dainavo kitų užsienio operos teatrų ir koncertų salių scenose. „Dainavimas – tai mano psichoterapija, visų mano fantazijų įkūnijimas ir visų emocijų, veiksmų legalus realizavimas, už kurį dar ir moka, – sako L. Bendžiūnaitė. – Kai dainuoju, esu geresnis žmogus. Geresnis, gražesnis ir įdomesnis, galintis visiems aplinkui spinduliuoti šviesesnį gyvenimą.“

Koncerte L. Bendžiūnaitė atliks britų kompozitoriaus Benjamino Britteno „Keturias prancūziškas dainas“ – įspūdingą opusą, sukurtą kaip dovaną kompozitoriaus tėvų vestuvių metinėms. Taip pat skambės lenkų kompozitoriaus Witoldo Lutosławskio „Silezijos triptikas“, kuriame panaudoti lenkų folkloro tekstų ir muzikos motyvai. 

Antrojoje koncerto dalyje LVSO interpretuos Antono Brucknerio simfoniją Nr. 6. Ją kompozitorius sukūrė keliaudamas po Šveicariją. Iš visų A. Brucknerio simfonijų ji yra pati šviesiausia. Tai – pasaulėtvarkos grožio ir didybės pašlovinimas. Muzikoje trykšta džiūgavimas, beatodairiškas svaiginimasis būties pilnatve.

Bilietai – 18 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gruodžio 12 d., sekmadienis, 16.00 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia (Savanorių g. 4, Klaipėda)

DVYLIKOS ŽVAIGŽDŽIŲ VAINIKAS

Klaipėdos brass kvintetas:

Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis

Solistai: Rita Petrauskaitė (sopranas), Valdas Kazlauskas (bosas)

Dirigentas Tomas Ambrozaitis

Programa: Nijolė Sinkevičiūtė „Magnificat“ („Dvylikos žvaigždžių vainikas“).

2019 metų gruodį minėtą Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ 45 metų kūrybinės veiklos sukaktį vainikavo pasaulinė premjera – šiai progai sukurto kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės kūrinio „Magnificat“ atlikimas Šiauliuose, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Šių metų gruodį jis suskambės Klaipėdoje, Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje.

„Magnificat“ – Marijos džiaugsmo giesmė, prasidedanti žodžiais „Magnificat anima mea Dominum“  („Mano siela garbina Viešpatį“). N. Sinkevičiūtė kiekvieną kūrinio dalį įvardijo kaip žvaigždes, koncerte bus supintas dvylikos žvaigždžių vainikas. Kartu su „Polifonija“ N. Sinkevičiūtės „Magnificat“ atliks Klaipėdos brass kvintetas, vadovaujamas Sigito Petrulio. Solo partijas dainuos Rita Petrauskaitė (sopranas) irValdas Kazlauskas (bosas). Diriguos kūrinio atsiradimo iniciatorius Tomas Ambrozaitis, keletą metų dirbęs „Polifonijos“ choro meno vadovu, šiuo metu darbiniais santykiais vėl surištas su Klaipėdos miesto institucijomis.

Nemokamai

Gruodžio 14 d., antradienis, 12.00 ir 18.30 val.

MUZIKUOJANTI KARVUTĖ SOFIJA

Muzikinis spektaklis visai šeimai

Zita Bružaitė (kompozitorė)

Laima Akstinaitė (režisierė ir aktorė)

Simonas Lunevičius (aktorius)

Angelina Furmaniuk-Savickienė  (scenografija, kostiumai)

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Dirigentas Egidijus Miknius

Pagal Geoffroy de Pennart Sophie macht Musik.

JI – Sofija; JI – Karvutė, gyvenanti kaime; JI – turi šeimą; JI – turi gerą draugą šalia, kuris visuomet pasirengęs padėti! JI – tokia, kaip mes, nes ji… turi SVAJONĘ! Tačiau ne viskas gyvenime yra taip paprasta, kaip kartais gali atrodyti  –  tam, kad pasiektum, ko trokšti, reikia bent šiek tiek pasistengti, o kartais pereiti kalnus ir perplaukti upes.

Karvutė Sofija jaučiasi liūdna, nes negali išpildyti savo didžiosios svajonės  –  dainuoti su orkestru! Tačiau tam juk reikalingi draugai, kurie visuomet pasirengę padėti. Arklys Feliksas atsitiktinai randa skelbimą apie muzikinį konkursą. Taip mūsų pagrindinė herojė leidžiasi į kelionę tikslo link, kurioje susiduria su įvairiausiais iššūkiais. Ji praveria ne vieno orkestro duris, tačiau ją pasitinka visai ne taip, kaip tikėjosi. Net nepatikrinęs jos talento, orkestras jos nepriima. Sofija niekaip negali suprasti, kaip su muzika susijęs jos kūno svoris, ūgis, kanopų skambesys, ragai ar elegancija. Nukabinusi nosį karvutė netenka vilties, tačiau netikėtai sutinka Šunį Dūmą ir jiems gimsta nuostabi idėja…

Kviečiame mažus ir didelius klausytojus susitikti su karvute Sofija ir muzikuoti kartu!

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gruodžio 16 d., ketvirtadienis, 18.30 val.

TANGO SIUITA SAKSOFONAMS IR ORKESTRUI

Ástoro Piazzollos 100-mečiui

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas

Saksofonų kvartetas SIGNUM (Vokietija):

Blaž Kemperle (sopraninis saksofonas), Hayrapet Arakelyan (altinis saksofonas), Alan Lužar (tenorinis saksofonas), Guerino Bellarosa (baritoninis saksofonas)

Dirigentas Modestas Barkauskas

Programa: Ástor Piazzolla, Alberto Ginastera.

Įžymiojo tango nuevo pradininko Ástoro Piazzollos kompozicijos pagrįstos džiazo ir klasikinėmis formomis. Jos sukūrė ne tik visiškai naują harmoninį ir ritminį žodyną, bet ir ryškų muzikinių emocijų pasaulį, o aistringąjį šokį iš vakarėlių ar klubų perkėlė į koncertų sales. Nors praėjo jau 100 metų, Piazzollos muzika kiekvienam žmogui nepaliauja būti artima savastimi.

Á. Piazzollos „Tango siuita“ saksofonų kvartetui ir styginių orkestrui skambės Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerte, dalyvaujant saksofonų kvartetui „Signum“ iš Vokietijos. „Keturi saksofonininkai, kurie sugeba įsiūbuoti pastatus“, – taip apie ansamblį rašė „Hamburger Abendblatt“. 2006 metais Kelne susibūręs kvartetas laimėjo keletą konkursų, pasirodė „Carnegie Hall“ Niujorke, o Europos koncertų salių organizacijos (ECHO) įteiktas „Kylančios žvaigždės“ apdovanojimas jiems atvėrė kelius į daugelį kitų prestižinių scenų. Jau trečią kartą Klaipėdos koncertų salėje pasirodantis kvartetas nuolat ieško naujų idėjų ir novatoriškų meninių sprendimų. Jų eksperimentinį universalumą atspindi įdomios programos ir unikalios aranžuotės.

Diriguojant maestro Modestui Barkauskui, šioje LNSO programoje taip pat skambės Alberto Ginasteros šokiai iš baleto „Estansija“, kuris šiandien laikomas bene populiariausiu Argentinos kompozitoriaus kūriniu.

Bilietai – 18 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gruodžio 22 d., trečiadienis, 18.30 val.

JAUČIU RITMĄ

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas

Klaipėdos džiazo orkestras

Vadovas Kęstutis Sova

Solistė Edita Bodrovaitė- Rukienė (vokalas)

Programa: Hoagy Carmichael, Duke Elington, Irvin Berlin, George Gershwin, Richard Rodgers, Chaka Khan, spiričiueliai ir kt., Karolio Žioltikovo aranžuotės).

Klaipėdos choras ,,Aukuras“ ruošia šventišką nuotaiką keliančią programą, kurioje pasirodys kartu su Klaipėdos džiazo orkestru. Tai pirmasis bendras Alfonso Vildžiūno ir Kęstučio Sovos vadovaujamų uostamiesčio kolektyvų meninis projektas. Klaipėdos džiazo orkestras vienija geriausius regiono džiazo muzikantus – profesionalus ir studentus, dabartinius ir buvusius klaipėdiečius. Juos subūrė ir toliau į priekį veda saksofonininkas K. Sova, vienas aktyviausių bigbendinės džiazo muzikos puoselėtojų Lietuvoje.

Pasak aranžuotės šiai programai kūrusio Karolio Žioltikovo, „koncerto idėja gimė visiškai netikėtai, mąstant apie tai, ką naujo ir negirdėto galime pasiūlyti Klaipėdos publikai. Pats šiame orkestre groju nuo pat jo susikūrimo, todėl žinau, kad šis kolektyvas yra aukščiausio lygio, kiekvieną kartą nustebinantis klausytojus naujomis idėjomis ir skambesiais. Manau, kad Klaipėdos muzikantams yra labai svarbu bendradarbiauti kiek įmanoma daugiau. Tikiu, kad šis koncertas bus tik inspiracija tolimesniems bendriems projektams“.

Klaipėdos choro ,,Aukuras“ ir  Klaipėdos džiazo orkestro programoje girdėsite daugumai gerai pažįstamų autorių kūrinius, tarp jų – Duke’o Elingtono, Irvino Berlino, George’o Gershwino, Richardo Rodgerso kompozicijas. Neabejojame, kad ši muzika savo energija pakraus tiek pačius atlikėjus, tiek klausytojus.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gruodžio 25 d., šeštadienis, 16.00 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis (Liepų g. 12)

KALĖDINIS KLAIPĖDOS KARILIONO KONCERTAS

Kęstutis Kačinskas (karilionas)

Programa: kalėdinės giesmės, klasikinių kūrinių aranžuotės.

Varpai, pakabinti aukštuose bokštuose, nuo seno kviesdavo žmones susirinkti tiek drauge džiaugtis, švęsti, melstis, tiek gintis nuo priešų.

Šiemet, kaip ir kasmet, šv. Kalėdų dieną ir sutinkant Naujuosius vėl skambės Klaipėdos kariliono varpai. Per Kalėdas iš Klaipėdos centrinio pašto bokšto visus sveikins karilionininkas Kęstutis Kačinskas, o į Naujuosius klaipėdiečiuspalydės Stanislovo Žilevičiaus atliekama varpų muzika. Jos garsai sklis po švenčiantį miestą, skelbdami džiugią žinią. Sveikinsime vieni kitus, švęsime ir linksminsimės sulaukę!

Nemokamai

Gruodžio 28 d., antradienis, 18.30 val.

KLASICIZMO MUZIKOS ŠEDEVRAI

Lietuvos kamerinis orkestras

Meno vadovas, dirigentas ir solistas Sergej Krylov (smuikas, Italija)

Solistai: Džeraldas Bidva, Ieva Pranskutė, Simas Tankevičius, Kostas Tumosa (smuikai)

Programa: Antonio Vivaldi, Joseph Haydn.

Kasmet gruodžio pabaigoje Klaipėdos koncertų salėje koncertuojaLietuvos kamerinis orkestras  – vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos kolektyvų. Savo veiklą jis pradėjo prieš 6 dešimtmečius ir jau pelnė publikos bei kritikų pripažinimą ne vien Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Orkestrui vadovauja pasaulyje pripažintas smuikininkas ir dirigentas Sergejus Krylovas. 2008 metais atvykęs dirbti į Lietuvą jis dar nelaikė savęs dirigentu, o pastaruoju metu vis labiau įsitvirtina pasaulio scenose abiem amplua. „Aš nevaikščiojau pas profesorius mokytis diriguoti – lavinau įgūdžius praktiškai“, – viename interviu kalbėjo S. Krylovas. Jau sukaupęs svarią dirigavimo patirtį, S. Krylovas teigė: „Man tai sekasi ir labai patinka. Tačiau dar turiu be galo daug dirbti, kad eičiau pirmyn.“

LKO programa„Klasicizmo muzikos šedevrai“ prasidės Antonio Vivaldi koncertais vienam, dviem, trims ir keturiems smuikams. Po pertraukos suskambės Josepho Haydno Simfonija Nr. 45 fis-moll („Atsisveikinimo“), kurios istorija dėl savo neįprastumo apipinta įvairiomis legendomis. Jau daug metų LKO muzikantai groja legendinį kūrinį, vienai po kitos gęstant žvakėms…

Bilietai – 18 Eur | Taikomos nuolaidos 

Gruodžio 31 d., penktadienis, 18.30 val.

MUZIKOS PASLAPTIS

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai: Lina Dambrauskaitė (sopranas), Romanas Kudriašovas (baritonas)

Dalyvauja: Konrad Levicki (smuikas), Lauryna Lankutytė (fortepijonas)

Koncerto vedėja Rasa Murauskaitė

Programa: Gioacchino Rossini, Richard Strauss, Kurt Weil, Aaron Copland, Benjamin Britten, Vakhtang Kakhidze, Wojciech Kilar, Ennio Morricone, Karl Jenkins, Franz Lehár, June Anderson, Irwing Berlin.   

Šventinė Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Muzikos paslaptis“ klausytojus kviečia kartu praleisti paskutinį senųjų metų vakarą. Šia ypatinga proga pamuzikuoti kartu su orkestru, sužavėti auditoriją savo talento spinduliais į Klaipėdą atvyksta nuostabūs solistai. Lina Dambrauskaitė (sopranas) ir Romanas Kudriašovas (baritonas)jaunosios kartos dainininkai, kurių profesinį meistriškumą liudija vokalo studijos ir stažuotės užsienyje, pasirodymai prestižinėse pasaulio scenose. Įdomu tai, kad jie abu yra gimę Klaipėdoje. Romanas čia net pradėjo savo profesines studijas, kurias vėliau pratęsė Vilniuje, Velse, Kardife, Londone. Linos kelionė į muzikos pasaulį startavo Vilniuje, kitomis stotelėmis tapo Londonas ir Ciurichas.

Abu neseniai į gimtinę sugrįžę menininkai apsistojo Vilniuje, iš kur planuoja tolesnius karjeros maršrutus. Džiugu, kad jie dainininkus vėl atveda į gimtąjį miestą. Klaipėdą jau savu uostu laiko prieš keletą metų čia persikėlę gyventi Klaipėdos kamerinio orkestro koncertmeisteris Konradas Levickis ir pianistė Lauryna Lankutytė. Naujametį vakarą šią šaunią muzikų kompaniją papildys ir koncerto vedėja muzikologė Rasa Murauskaitė – gerai pažįstamas LRT Klasikos balsas.

Koncerto programa bus emocinga ir graži, ji kvies atsipalaiduoti ir pasinerti į šventinę nuotaiką. O kokia gi šventė be siuprizų ir netikėtumų, juolab kad scenoje bus meninėmis provokacijomis garsėjantis Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras!

Bilietai – 30 Eur | Taikomos nuolaidos

Gruodžio 31 d., penktadienis, 23.30 val. Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis (Liepų g. 12)

NAUJAMETIS KLAIPĖDOS KARILIONO KONCERTAS

Stanislovas Žilevičius (karilionas)

Programa: klasikinių kūrinių aranžuotės.

Varpai, pakabinti aukštuose bokštuose, nuo seno kviesdavo žmones susirinkti tiek drauge džiaugtis, švęsti, melstis, tiek gintis nuo priešų.

Šiemet, kaip ir kasmet, sutinkant Naujuosius vėl skambės Klaipėdos kariliono varpai. Į Naujuosius klaipėdiečiuspalydės Stanislovo Žilevičiaus atliekama varpų muzika. Jos garsai sklis po švenčiantį miestą, skelbdami džiugią žinią. Sveikinsime vieni kitus, švęsime ir linksminsimės sulaukę!

Nemokamai

Dėkojame, kad esate kartu su mumis ir amžinai gyva klasikine muzika! Būkite sveiki ir iki susitikimo 2022-aisiais!

Klaipėdos koncertų salė

Leave a Reply