Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica”: apie tekantį laiką ir tikrąsias vertybes

Klaipėdos koncertų salėje visą gruodžio mėnesį šventinės klasikos akordais skambės festivalis „Salve Musica”. Amžinai gyva klasikinė muzika bylos apie tekantį laiką ir tikrųjų vertybių ilgesį. Kviečiame gražiausias metų šventes sutikti ir švęsti Koncertų salėje!

PROGRAMA

Gruodžio 4 d., trečiadienis, 18.30 val.
Illumina
„Schola Cantorum Riga” (Latvija)
Meno vadovas Guntars Prānis
Rihards Zaļupe, Ivars Kalniņš (mušamieji, Latvija)
Guntars Prānis (ratukinė ryla, Latvija)
Programa: grigališkasis choralas, viduramžių giesmės, improvizacijos mušamiesiems, Rihards Zaļupe.

Unikalus vyrų balsų ansamblis „Schola Cantorum Riga” gilinasi į senosios muzikos lobynus, ypač grigališkojo choralo, viduramžių giesmių atlikimą. Ansambliui vadovauja bene žymiausias senosios muzikos specialistas Latvijoje Guntaras Prānis. Įvairiomis šiuolaikinėmis formomis atlikėjai tiesia kelius į klausytojų širdis. Jie rengia originalias programas, kuriose kūrybingai derina senosios ir šių dienų muzikos skambesį.

Programa „Illumina” – tai įvairių giesmių rinkinys, kurias jungia ta pati tema – šviesa. Šviesa tampa raktiniu žodžiu, parodančiu dviejų epochų, dviejų muzikos stilių sankirtą. Senąją epochą įprasmina grigališkojo choralo, viduramžių giesmių harmonijos bei senosios polifonijos, pavyzdžiui, sakralinių ispanų giesmių, grožis.

Kita programos dalis – tai improvizacijos mušamaisiais instrumentais, kurias atlieka Rihardas Zaļupe ir Ivaras Kalniņšas. Tai tarsi tiltas, jungiantis praeitį su dabartimi. Iš šimtmečiais nutolusių garsų sintezės išauga originalus muzikinis dialogas, pagrįstas meditatyviu ir spalvingu garsų pasauliu. 2006 m. „Schola Cantorum Riga” išleido šios programos kompaktinę plokštelę. Šiemet programa „Illumina” skambėjo prestižiniame Vilniaus festivalyje, o dabar atkeliauja į Lietuvos pajūrį.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Gruodžio 6 d., penktadienis, 18.30 val.
Mūza ir orkestras
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistė Mūza Rubackytė (Lietuva–Prancūzija–Šveicarija)
Dirigentas Normunds Šnē (Latvija)
Programa: Ludwig van Beethoven, Mieczysław Weinberg, Grażyna Bacewicz.

Klaipėdos kamerinis orkestras vėl muzikuos kartu su pripažinta pianiste Mūza Rubackyte. Mindaugo Bačkaus vadovaujamas kolektyvas labai vertina galimybę kurti kartu su ja scenoje, kai, pasak pianistės, „muzikos šedevras kaskart stebuklingai atgimsta iš naujo”.

Fortepijono virtuozė nuolat koncertuoja visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Azijoje. Jos scenos partnerių sąraše – garsūs pasaulio orkestrai, dirigentai ir solistai. Lietuvos Vyriausybės bei Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premijomis apdovanota M. Rubackytė yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė. Šiemet tai bus jau VI festivalis. Dar nenuskambėjus paskutiniams jo akordams pianistė atvyks į Klaipėdą ir kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru interpretuos Ludwigo van Beethoveno Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 4.

Prie dirigento pulto stovės elegancija ir subtiliu muzikiniu skoniu pasižymintis latvių dirigentas Normundas Šnē. Puikus baroko, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos žinovas yra ištikimas savo vadovaujamam kolektyvui „Sinfonietta Riga” ir nedažnai koncertuoja kaip kviestinis dirigentas.
Programoje dar išgirsime ir XX a. lenkų ir žydų kilmės kompozitoriaus Mieczysławo Weinbergo (2019 metais minimos jo 100-osios gimimo metinės) bei lenkų kompozitorės ir smuikininkės Grażynos Bacewicz orkestrinius opusus.

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

Gruodžio 12 d., ketvirtadienis, 18.30 val.
Pasakos saksofonams
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Saksofonų kvartetas „Signum” (Vokietija):
Blaž Kemperle (sopraninis saksofonas), Hayrapet Arakelyan (altinis saksofonas), Alan Lužar (tenorinis saksofonas), Guerino Bellarosa (baritoninis saksfonas)
Programa: Siegfried Matthus, Giedrius Kuprevičius.

Į Koncertų salės sceną grįžta nuotaikingasis saksofonų kvartetas „Signum”, kurį 2006 m. subūrė Kelne susitikę keturi saksofonininkai. Savo jaunatviška energija, įtaiga ir novatoriškomis idėjomis kvartetas jau keletą metų pučia gaivų permainų vėją į Europos koncertų sales ir festivalius. Jis koncertuoja įvairiose netikėčiausiose vietose – tai ir prestižinė Niujorko „Carnegie Hall”, ir Dolomitinių Alpių snieguota viršukalnė. Grodamas nepaprastai lengvai ir dažniausiai be natų, „Signum” kūrybiškai papildo savo pasirodymus sceniniu judesiu ir instrumentinio teatro elementais. Tuo netruks įsitikinti ir Klaipėdos publika, išgirsianti kvarteto atliekamą vokiečių kompozitoriaus Siegfriedo Matthuso koncertą „Fantastiniai burtų sapnai. Pasakos saksofonams”.

Taip pat šio vakaro programoje – simfonija „Iš plokščiojo pasaulio”, kurios autorius – itin įvairiapusė asmenybė, eseistas, pedagogas, kompozitorius Giedrius Kuprevičius, minintis 75-ąsias gimimo metines. Šia proga į klausimą, ar liko neįveiktų kalnų, kompozitorius atsakė: „Nuo kalno, į kurį kopi visą gyvenimą, atsiveria slėnis, į kurį reikia suspėti nusileisti. Jame taip pat yra kas veikti. Laukuose visuomet reikia žemdirbių. Prisijungsiu prie jų triūso.”

Šią programą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru rengia jo meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, Lietuvos nacionalinės ir Baltijos asamblėjos meno premijų laureatas Modestas Pitrėnas.

Bilietai – 14, 18 Eur | Taikomos nuolaidos

gruodzio_13_SM1

Gruodžio 13 d., penktadienis, 18.30 val.
Boléro–Extended
Šokio ir gyvos violončelių muzikos spektaklis
Pagal Maurice’o Ravelio „Boléro” muziką
Choreografas Palle Granhøj (Danija)
Šeiko šokio teatras: Darius Berulis, Dovilė Binkauskaitė, Niels Claes, Mantas Černeckas, Marija Ivaškevičiūtė, Aušra Krasauskaitė, Marius Pinigis, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Erikas Žilaitis / Evgenij Kalachev
Klaipėdos violončelių oktetas: Mindaugas Bačkus, Arnas Kmieliauskas, Marius Sakavičius, Karolis Vaičiulis,
Garso režisierius Kastytis Narmontas
Šviesų dizaineris Stasys Jamantas
Koprodiuseriai: Granhøj Dans (DK), Šeiko šokio teatras, Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas.

Unikalus šokio ir gyvos muzikos spektaklis gimė iš violončelininko, Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio ir konkurso iniciatoriaus Mindaugo Bačkaus idėjos violončelėmis atlikti „Boléro” – vieną žymiausių prancūzų kompozitoriaus Maurice’o Ravelio kūrinių orkestrui – ir jo ilgamečio bendradarbiavimo su Šeiko šokio teatru.

Choreografiją spektakliui sukūrė žymus danų choreografas Palle Granhøj, dažnai savo spektakliuose derinantis šiuolaikinio šokio kompozicijas su klasikine muzika. Kurdamas choreografiją „Boléro–Extended” P. Granhøjus pasitelkė autorinę obstrukcijos techniką, ribojančią šokėjų judesius ir lemiančią specifinį pasikartojančios ritmikos judėjimą, grįstą „Boléro” muzika. Pastaroji, per visą spektaklį originaliai dekonstruojama ir atliekama vienos ar aštuonių violončelių, suskamba itin netikėtai ir šiuolaikiškai. Nustebins ir scenovaizdžio sprendimas: įprastinė teatro situacija, kai muzikantai sėdi orkestro duobėje, o šokėjai šoka virš jų ant scenos, bus apversta aukštyn kojomis…

„Boléro–extended” premjera įvyko II Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio ir konkurso metu 2019 m. gegužės 6 dieną ir sulaukė didelio publikos susidomėjimo.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

gruodzio_15_SM1

Gruodžio 15 d., sekmadienis, 16.00 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia (Savanorių g. 4, Klaipėda)
Viešpaties gimimas
Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Dainius Sverdiolas (vargonai)
Programa: Olivier Messiaen, Tomaso Albinoni, Franz Gruber, Povilas Čiurlionis ir kt.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje skambėsianti programa pavadinta pagal žymaus prancūzų kompozitoriaus, pianisto, vargonininko, pedagogo Olivier Messiaeno kūrinį „Viešpaties gimimas / La Nativité du Seigneur”. Messiaenas buvo labai giliai tikintis katalikas ir muzikos teologas. Sakralaus grožio kupiną „Viešpaties gimimą” sudaro devynios meditacijos vargonams, kurias įkvėpė Jėzaus gimimas, kalnai ir viduramžių katedrų vitražai.

Keturias meditacijas iš „Viešpaties gimimo” atliks Dainius Sverdiolas, jau daugiau nei prieš tris dešimtmečius Vilniaus arkikatedroje bazilikoje surengęs O. Messiaeno vargonų muzikos koncertų ciklą. Jo koncertų programose vyrauja romantinė ir šiuolaikinė muzika, jis dažnai yra lietuvių kompozitorių naujų kūrinių vargonams pirmasis atlikėjas. Šalia koncertinės veiklos D. Sverdiolas vadovauja muzikos instrumentų prekybos firmai „Organum”, kuri yra fortepijonų gamintojų „Steinway & Sons”, „Samick”, „Petrof” bei vargonų firmos „Allen Organ Company” atstovė Lietuvoje.

Šioje programoje skambės ir trimitininko Sigito Petrulio bei jo vadovaujamo Klaipėdos brass kvinteto atliekami kūriniai. Vargonų ir vario skambesys užpildys visą koplyčios erdvę. Susikaupimui ir apmąstymams nuteikiančią muziką keis džiugią kalėdinę nuotaiką pranašaujanti kūryba.

Nemokamai

gruodzio_17_SM1

Gruodžio 17 d., antradienis, 18.30 val., I a. fojė
Vien tik Piazzolla
Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Gleb Pyšniak (violončelė), Tadas Motiečius (akordeonas)
Programa: Ástor Piazzolla.

Paryžius, Niujorkas ir Buenos Airės; argentinietiškas tango, klasikinė muzika ir džiazas – gyvenimas tarp skirtingų miestų ir muzikinių stilių suformavo unikalų Ástoro Piazzollos kūrybinį braižą, kuriam publika neabejinga jau daugiau nei pusę amžiaus. Koncerte „Vien tik Piazzolla” smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Glebas Pyšniakas ir akordeonininkas Tadas Motiečius kvies kartu leistis į muzikinę kelionę tarp skirtingų žemynų, kultūrų ir žanrų, skambant vien tik A. Piazzollos kūriniams.

D. Dėdinskaitė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių. Ji koncertuoja daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežia solo su simfoniniais ir kameriniais orkestrais. G. Pyšniakas groja garsiausiose pasaulio salėse, pasirodo solo su įvairiausiais orkestrais. Kartu su Čiurlionio styginių kvartetu ir kitais kolegomis Glebas atlieka daug kamerinės muzikos. Grįžę po studijų Vienoje Dalia ir Glebas kurį laiką dirbo Klaipėdos kameriniame orkestre, o dabar įsikūrė Vilniuje.

T. Motiečius aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų, įsitraukdamas į unikalius projektus, bendradarbiaudamas su įvairiais kūrėjais. Jis atlieka muziką nuo klasikos ir modernių kompozicijų akordeonui iki subtiliojo džiazo.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Gruodžio 19 d., ketvirtadienis, 18.30 val., I a. fojė
Koncertas visai šeimai
Kalėdų rytą Agava pražydo
Čiurlionio kvartetas:
Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas),
Gleb Pyšniak (violončelė)
Vygantas Kazlauskas (gitara, vokalas)
Violeta Palčinskaitė (rašytoja)
Dalia Storyk (režisierė)
Indrė Liutkevičiūtė (aktorė)
Programa: Joseph Haydn, Pēteris Vasks, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Vygantas Kazlauskas.

Personažas Agava, kurį sutiksime koncerte visai šeimai „Kalėdų rytą Agava pražydo”, atėjo iš poetės Violetos Palčinskaitės knygos „Eilėraščiai iš namų”.

Senukas augino dygliuotą agavą
Kas rytą ji gerdavo saldžią kakavą…

Ar pažįstate tokį padarą? Dar ne? Tuoj supažindinsime: Agava iš tiesų yra… gėlė. Šis gražus ir stambus augalas yra kilęs iš Pietų Amerikos, todėl labai mėgsta šviesą. Tačiau poetė V. Palčinskaitė sugalvojo Agava pavadinti savo knygos personažą.

Ką Agava veikė Kalėdų rytą? Su kuo ji tada gėrė saldžią kakavą?.. V. Palčinskaitė sako: „Rašau vaikui, kuris nors ir laiko rankoje mobilųjį telefoną, yra tas vaikas, kuriam reikia paslapčių ir kuris ieško seno apdulkėjusio močiutės albumėlio…” Tad šiame koncerte susitiksite su dainų autoriumi ir atlikėju Vygantu Kazlausku bei Čiurlionio kvarteto artistais. Skambės V. Palčinskaitės eilėraščiai, virtę melodingomis dainomis, ir klasikinės muzikos kūriniai styginių kvartetui.

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos

gruodzio_22_SM1

Gruodžio 22 d., sekmadienis, 16.00 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia (Savanorių g. 4, Klaipėda)
Kalėdų oratorija
Klaipėdos choras „Aukuras”
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas Linas Balandis
Solistai: Rosana Štemenetian (sopranas), Kęstutis Alčiauskis (tenoras), Dainius Puišys (baritonas)
Programa: Camille Saint-Saëns „Kalėdų oratorija”.

Koncerte skambėsiančios „Kalėdų oratorijos” autorius – žymus prancūzų kompozitorius Camille’is Saint-Saënsas. Šis visapusis muzikos talentas reiškėsi ir kituose menuose bei moksle. Jis buvo daugelio prestižinių apdovanojimų laureatas, prancūzų nacionalinės kompozicinės mokyklos vedlys. Išskirtiniai gabumai leido 22 metų jaunuoliui gauti prestižiškiausią ir geriausiai apmokamą vargonininko vietą Paryžiaus Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje. Į Paryžių atvykusios pasaulio garsenybės nepraleisdavo progos paklausyti šio virtuozo vargonavimo.

C. Saint-Saënsas muziką kūrė greitai ir sklandžiai. Kalėdų oratoriją jis parašė per 12 dienų, likus labai nedaug laiko iki premjeros per 1858 metų Kalėdas. Tai neilgų 10 dalių kūrinys, primenantis baroko epochos oratorijas ir kantatas. Vyraujantis lyrinis ir melodingas tiek dainuojamų, tiek instrumentinių partijų charakteris daro kūrinį labai patrauklų.

Kalėdų oratoriją atliks Klaipėdos choras „Aukuras”, Klaipėdos kamerinis orkestras, solistai Rosana Štemanetian (sopranas), Kęstutis Alčiauskis (tenoras) ir Dainius Puišys (baritonas). Diriguos Tomas Ambrozaitis, jau nebe pirmą kartą dirbsiantis su minėtais klaipėdiečių kolektyvais.

Nemokamai

gruodzio_25_SM1

Gruodžio 25 d, trečiadienis, 16.00 val.
Gruodžio 31 d., antradienis, 23.30 val.
Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis (Liepų g. 12, Klaipėda)
Kalėdinis ir naujametinis Klaipėdos kariliono koncertai
Kęstutis Kačinskas, Stanislovas Žilevičius (karilionas)
Programa: kalėdinės giesmės, klasikinių kūrinių aranžuotės.

Varpai, pakabinti aukštuose bokštuose, nuo seno kviesdavo žmones susirinkti tiek drauge džiaugtis, švęsti, melstis, tiek gintis nuo priešų. Šiemet, kaip ir kasmet, šv. Kalėdų dieną ir sutinkant Naujuosius vėl skambės Klaipėdos kariliono varpai. Per Kalėdas iš Klaipėdos centrinio pašto bokšto visus sveikins karilionininkas Kęstutis Kačinskas, o į Naujuosius klaipėdiečius palydės Stanislovo Žilevičiaus atliekama varpų muzika. Jos garsai sklis po švenčiantį miestą, skelbdami džiugią žinią. Sveikinsime vieni kitus, švęsime ir linksminsimės sulaukę!

Nemokamai

gruodzio_27_SM1

Gruodžio 27 d., penktadienis, 18.30 val.
Virtuozo treliai
Lietuvos kamerinis orkestras
Meno vadovas Sergej Krylov
Solistas Roman Kim (smuikas, Vokietija)
Programa: Benedetto Marcello, Gioachino Rossini, Giuseppe Tartini, Luigi Boccherini, Giacomo Paganini, Roman Kim.

Šioje programoje Lietuvos kamerinis orkestras pasirodys kartu su smuiko virtuozu Romanu Kimu. Jis laikomas vienu kontroversiškiausių mūsų dienų smuikininkų. Kelne gyvenantis totorių, baltarusių ir korėjiečių kilmės jaunasis smuiko virtuozas yra atpažįstamas visame pasaulyje dėl pusę veido dengiančių prizminių akinių, o jo griežimas sulaukia didžiausių liaupsių net iš rimčiausių nūdienos smuiko autoritetų. Per savo trumpą karjerą R. Kimas sugebėjo išplėsti savo instrumento galimybes taip, kad jos atlieptų sau pačiam keliamus ekstremalius techninius uždavinius. Sekdamas Niccolò Paganini pėdomis, jis sugeba pagriežti Bacho Ariją atlikdamas visas kūrinio instrumentines partijas. Šio kūrinio atlikimas išgarsino jį platformoje „YouTube” dar iki jam pradedant gastroliuoti po pasaulį.

Kritikai negaili solistui pagyrų dėl jo skambesyje slypinčio sprogstamos energijos užtaiso, neįtikėtino virtuoziškumo, nepriekaištingos technikos ir garso grožio. Jis nuolatos ieško naujų technikų, kurias galėtų pasitelkti savo kūrybiniams sumanymams. Smuikininkas išrado ir pradėjo griežti naujo tipo stygomis, kurias naudoja vos keli smuikininkai visame pasaulyje. Šiuo metu eksperimentuoja su minėtais prizminiais akiniais, dėvėdamas juos savo pasirodymų metu.

Prieš keletą metų pradėjęs pats komponuoti muziką, R. Kimas nepaiso jokių mokyklų ir taisyklių: rašo ir aranžuoja kūrinius, kuriais išreiškia savo romantinius jausmus arba meta iššūkį savo meniniams gebėjimams, dažnai pranokdamas tai, kas anksčiau buvo laikoma techniškai įmanoma pagriežti šiuo instrumentu. Viena sėkmingiausių jo pastarųjų metų kompozicijų – parafrazė „I Brindisi” (Giuseppe Verdi „Traviatos” temomis), kuri skambės ir šiame koncerte. Taip pat bus atlikta Giuseppe Tartini Sonata „Velnio treliai”, Giacomo Paganini „Cantabile” ir kiti žinomi smuiko bei kamerinio orkestro repertuaro kūriniai.

Bilietai – 10, 14 Eur | Taikomos nuolaidos

gruodzio_30_SM1

Gruodžio 30 d., pirmadienis, 18.30 val.
Kalėdos su Karalienės šešetu / Christmas with The Queen’s Six
Vyrų vokalinis ansamblis a cappella „The Queen’s Six” (Jungtinė Karalystė):
Daniel Brittain, Timothy Carleston (kontratenorai), Nicholas Madden, Dominic Bland (tenorai), Andrew Thompson, Simon Whiteley (baritonai-bosai)
Programa: Kenneth Leighton, Richard Madden, Leroy Anderson, Reindeer Johnny Marks, Joan Javits & Philip Springer, Felix Bernard, Jule Styne, James Lord Pierpoint, Piotr Čaikovskij, įvairių tautų kalėdinės giesmės.

Į Koncertų salės sceną sugrįžta Vindzoro pilyje (Jungtinė Karalystė) gyvenanti ir kurianti vokalinė grupė „The Queen’s Six”. Šešių vyrų, dainuojančių a cappella (be pritarimo), kolektyvas susibūrė 2008-aisiais, kai buvo minimos karalienės Elžbietos I 450-osios karūnavimo metinės. Jos garbei ansamblis buvo pavadintas Karalienės šešetu.

Visi ansamblio nariai tarnauja Šv. Jurgio koplyčioje choristais-vikarais (giesmininkais pasauliečiais). Nuo XIV a. vidurio gyvuojantis Vindzoro pilies Koplyčios choras gieda pamaldose, dalyvauja privačiose ir valstybinėse iškilmėse, dažnai karališkosios šeimos akivaizdoje. Pernai jis dainavo per princo Hario ir Meghan Markle vestuves. Tokios išskirtinės progos įpareigoja siekti aukščiausio vokalinio meistriškumo, tačiau ypatingą kolektyvo susitelkimą ir skambesio vientisumą, publiką išsyk paperkantį bendravimo laisvumą ir žavesį labiausiai lemia tai, jog jie visi gyvena ir kasdien gieda kartu Karališkojoje koplyčioje.

Ansamblis susibūrė tam, kad skleistų savo unikalų atlikimo meną platesnei auditorijai. Jo repertuare dera asketiškas viduramžių giedojimas, puošni renesanso polifonija, jausmingi madrigalai, ilgam įsimenančios liaudies dainos ir nuotaikingos džiazo bei popmuzikos kūrinių aranžuotės. „The Queen’s Six” koncertavo festivaliuose Jungtinėje Karalystėje ir Ispanijoje, taip pat surengė sėkmingas gastroles Vokietijoje ir Austrijoje.

Bilietai – 14, 18 Eur | Taikomos nuolaidos

Gruodžio 31 d., antradienis, 18.30 val.
Pažvelk į žvaigždes
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistės: Viktorija Miškūnaitė (sopranas), Justina Auškelytė (smuikas)
Koncerto vedėjas aktorius Darius Meškauskas
Programa: Georges Bizet, Giacomo Puccini, Luigi Arditi, Ennio Morricone, Frederick Loewe, Johann Strauss, Franz Lehar, Agustin Lara, Emmerich Kalman.

Paskutinį metų vakarą kviečiame pažvelgti į žvaigždes, paleisti savo svajones į visatą. Šventinę nuotaiką kurs Klaipėdos kamerinis orkestras ir su juo koncertuosiančios dvi žavios damos. Tai savo kerinčiu balsu ir išgryninta vokaline technika klausytojus užburianti Viktorija Miškūnaitė (sopranas) ir besąlygišką meilę muzikai išpažįstanti, smuiką meistriškai valdanti Justina Auškelytė.

Spinduliuojanti vaidmenų žiežirbomis V. Miškūnaitė ryški tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto scenoje ji debiutavo prieš septynerius metus, o po keleto metų tapo šio teatro soliste. Per trumpą laiką dainininkė pelnė du „Auksinius scenos kryžius” bei Metų operos solistės titulą. Pernai vasarą ji sulaukė itin didelės sėkmės, atlikdama pagrindinį vaidmenį Insbruko (Austrija) senosios muzikos festivalyje pastatytoje Giuseppe’s Saverio Mercadante’s operoje „Apleistoji Didonė”. Režisierius Jürgenas Flimmas po premjeros sakė: „Ji – ne žvaigždė. Ji – spinduliuojantis deimantas, kuriuo gali džiaugtis iš arti.” Šiemet LNOBT V. Miškūnaitė meistriškai įkūnijo rūsčiąją princesę Turandot to paties pavadinimo Giacomo Puccini operoje, režisuotoje garsiojo Roberto Wilsono.

Viename interviu V. Miškūnaitė teigė: „Kaskart išvykdama iš Lietuvos ir dainuodama užsienio scenose suprantu atsakomybę, kad atstovauju ne tik sau, bet ir savo kraštui. Tai labai įpareigoja. Norėčiau, kad žmonės suprastų, jog neužtenka skambiai pasakyti „myliu Tėvynę širdyje”, bet ir stengtis dėl jos, kad pasaulis sužinotų, kokie protingi ir talentingi žmonės yra lietuviai. Mes turime kuo didžiuotis.”

Jaunosios kartos smuikininkė Justina Auškelytė yra pelniusi aukščiausius apdovanojimus įvairiuose tarptautiniuose konkursuose Latvijoje, Čekijoje, Rumunijoje ir Lietuvoje. Ji įgijo muzikos magistro laipsnį prestižinėje Niujorko Juilliardo mokykloje. Smuikininkė koncertuoja didžiosiose Lietuvos scenose su pripažintais Lietuvos orkestrais bei kameriniais ansambliais. Šiuo metu ji gyvena Malmo mieste (Švedija), groja didžiausiose scenose visame pasaulyje, vykdo unikalų projektą „Violinist on bike” („Smuikininkė ant dviračio”).

Viename interviu J. Auškelytė yra sakiusi: „Didžiausias apdovanojimas ir įkvėpimas aplanko tuomet, kai jauti, kaip suvirpa klausytojų širdys ir kad jie kartu su tavimi išgyvena didįjį muzikos stebuklą.”

Bilietai – 30, 40 Eur | Nuolaidos netaikomos

***

Bilietus platina BILIETAI.LT
Taikomos nuolaidos (pažymėtiems koncertams):
• 50 proc. – studentams, moksleiviams, pensininkams, neįgaliesiems;
• Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
• 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių).

Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply