Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje skambės žymiausios kalėdinės giesmės

Iki šv. Kalėdų likus vos savaitei, Klaipėdos koncertų salė (KKS) tradiciškai kviečia į adventinę koncertinę programą „Skambanti šviesa“ šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Klaipėdos brass kvintetas koncertuos su vokaliniu kvartetu – klaipėdiečiais solistais Rasa Ulteravičiūte, Beata Ignatavičiūte, Tadu Jaku ir Valdu Kazlausku. Nemokamą festivalio „Salve Musica“ koncertą atlikėjai dovanos klausytojams gruodžio 18 d., sekmadienį, 16 val.

Klaipėdos brass kvintetas. KKS archyvo nuotr.
Klaipėdos brass kvintetas. KKS archyvo nuotr.

„Kasmet, gruodžio mėnesį, rengiame koncertą erdvėje, turinčioje ypatingą aurą ir atmosferą, puikiai akustiškai tinkančią skambėti adventiniams koncertams, kurios būdingos tik šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčiai. Vieni šios programos kūriniai leis susimąstyti apie advento prasmę ir prabėgusius metus, o kiti praturtins džiaugsmingą švenčių laukimą. Klausytojams pažadame – girdėsite kūrinius, kurių melodijas gerai žino ir niūniuos visi”, –  apie būsimą programą užsiminė Klaipėdos brass kvinteto meno vadovas Sigitas Petrulis.

Šventinių kūrinių programą atliks išskirtinai klaipėdiečių muzikų komanda. Viena jos dalis – Klaipėdos brass kvintetas. Jo kūrybinės veiklos istorija prasidėjo 1986 metais, o nuo 2016 metų Klaipėdos brass kvintetui vadovauja trimitininkas S. Petrulis. Kvintete taip pat groja Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba). Kolektyvo veikla kupina kūrybinių atradimų ir iššūkių. Didelio populiarumo sulaukia edukacinės ir visai šeimai skirtos programos. Pasirodymus nuolat praturtina su kvintetu muzikuojantys kolegos iš Lietuvos ir užsienio.

Koncerte varinių pučiamųjų skambesį papildys Rasos Ulteravičiūtės, Beatos Ignatavičiūtė (sopranai), Tado Jako (tenoras), Valdo Kazlausko (bosas) ansamblis. Kvarteto dainininkai gerai žinomi Klaipėdos kultūriniame gyvenime: jie yra sukūrę ne vieną dešimtį vaidmenų Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektakliuose, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Dalis jų yra dainavę Klaipėdos chore „Aukuras“, kurio programose iki šiol galime girdėti V. Kazlauską. B. Ignatavičiūtė yra parengusi solines programas su Klaipėdos brass kvintetu, pasirodžiusi Klaipėdos kamerinio orkestro, choro „Aukuras“ koncertuose. R. Ulteravičiūtė publikai pažįstama ne tik iš ankstesnių Klaipėdos brass kvinteto programų, bet ir iš neseniai įvykusių Broniaus Kutavičiaus operos vaikams „Kaulo senis ant geležinio kalno“ spektaklių.

Į nemokamą koncertą „Skambanti šviesa“ klausytojai kviečiami 2022 m. gruodžio 18 d. 16 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje (Savanorių g. 4, Klaipėda).

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply