Su orkestru koncertuos jaunieji M. Rostropovičiaus fondo talentai

Egle Bartkeviciute

Eglė Bartkevičiūtė. Organizatorių archyvo nuotr.

Lapkričio 12 dieną, ketvirtadienį, 12 ir 18 valandą „Žaismingos muzikos orkestras XVII” sugrąžina gražią gabiausių vaikų muzikavimo su Klaipėdos kameriniu orkestru tradiciją. Šį kartą su orkestru Klaipėdos koncertų salės scenoje pasirodys patys talentingiausi šalies jaunieji muzikos ir klasikinio baleto atlikėjai, kuriuos globoja pasaulinio garso violončelininko ir dirigento Maestro Mstislavo Rostropovičius įkurtas fondas „Pagalba Lietuvos vaikams”.

Šis unikalus, išskirtinių gabumų vaikų ugdymą skatinantis fondas gyvuoja jau dvylika metų, per kuriuos rėmė apie šimtą muzikai, sportui ir mokslui gabių vaikų. Tarp šių vaikų – ne vienas talentingas, šiandien jau Lietuvą garsinantis muzikas.

„Gabūs vaikai – retas ir brangus tautos turtas, kurių talentui atsiskleisti reikia įvertinimo, paramos ir meilės. <…> Būtent tokiems vaikams priklauso mūsų visų ateitis, todėl ypač svarbu paremti pirmuosius jaunųjų talentų žingsnius į meno, mokslo, išradimų ir sporto pasaulį”, – apie fondo veiklą pasakojo maestro M. Rostropovičius.

„Išties tik nedaugelis supranta, kiek aplinkinių ir paties vaiko pastangų turi būti įdėta iki didesniais gabumais pasižymintis vaikas išgrynina, išlavina savo talentą ir juo ima džiuginti kitus bei garsinti savo šalį. Tam reikia daugybės metų sistemingo atkaklaus darbo, o taip pat ir nemažai lėšų. Investuoti pradedama į dar mažulyčius vaikus, dažnai – iki dešimties metų, o didesnių pasiekimų galima tikėtis jiems sulaukus pilnametystės ar net dar vėliau”, – viename interviu pasakojo fondo valdybos pirmininkė, smuikininkė Rasa Kubilienė.

Koncerte solo su orkestru pasirodys daug koncertuojantys ir jau ne vieną pergalę nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose laimėję jaunieji Lietuvos talentai: Tauragės muzikos mokyklos ir Vilniaus Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinės smuikininkės Agnė Gečaitė ir Ugnė Liepa Žuklytė, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje besimokantys pūtikai – obojininkas Pijus Paškevičius, klarnetininkai Rapolas Bartulis ir Stasys Makštutis, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtinė akordeonininkė Eglė Bartkevičiūtė, klaipėdiečiai pianistai Juozo Karoso muzikos mokyklos mokiniai Kristupas Klimkaitis ir Jokūbas Žvaliauskas bei M. K. Čiurlionio menų mokykloje besimokanti jaunoji balerina Rūta Karvelytė.

Agnė Gečaitė (9 m.) Tarptautiniame Aleksandro Glazunovo vardo stygininkų konkurse Paryžiuje laimėjo I vietą, Tauragės miesto mero buvo apdovanota už Tauragės krašto garsinimą. Ugnė Liepa Žuklytė (13 m.) griežė su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo orkestrais, ji yra Karalienės Mortos premijos laureatė. Pijus Paškevičius (13 m.) jau yra grojęs su Lietuvos kameriniu, Kaliningrado valstybiniu kameriniu, Kauno miesto simfoniniais orkestrais, koncertavo Lietuvoje, Vokietijoje, Rusijoje. Rapolas Bartulis (13 m.) klarnetininkų konkurse Čekijoje „Czech Clarinet Art” laimėjo pirmąją vietą ir Absoliutaus konkurso nugalėtojo titulą; Kauno miesto meras apdovanojo Rapolą už pasiekimus muzikos srityje. Stasys Makštutis (17 m.) yra apdovanotas Karalienės Mortos premija. Stasys grojo su Kauno simfoniniu, Lietuvos, Šv. Kristoforo, Šiaulių kameriniais orkestrais. Buvo apdovanotas Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais, yra remiamas ir R. F. Tucko labdaros ir paramos fondo. Eglė Bartkevičiūtė (18 m.) buvo įvertinta Karalienės Mortos ir Šiaulių UNESCO klubo premija už miesto garsinimą, taip pat pelnė Šiaulių „Jaunojo menininko” premiją. Akordeonininkė yra daugelio tarptautinių konkursų Italijoje, Lenkijoje, Estijoje, Ukrainoje, Latvijoje ir kitose šalyse laureatė ir laimėtoja. Kristupas Klimkaitis (14 m.) už meninius pasiekimus yra ne kartą apdovanotas Klaipėdos miesto merų Rimanto Taraškevičiaus ir Vytauto Grubliausko padėkomis. Jokūbas Žvaliauskas (11 m.) dažnai dalyvauja mokyklos, Klaipėdos miesto rengiamose šventėse. Jokūbas ne tik skambina, namuose dažnai skamba jo paties sukurta muzika, jaunasis pianistas lanko ir kompozicijos pamokas. Rūta Karvelytė (14 m.) pelnė dvi primadonos Eglės Špokaitės baleto mokyklos nominacijas: „Metų baleto batelis 2011–2012″ ir „Metų solistė”. Šokėja dalyvavo tarptautiniuose vasaros kursuose Karališkojoje baleto mokykloje Londone ir Milane (Accademia Teatro alla Scala). Praėjusiais metais Rūta sėkmingai pasirodė tarptautiniame baleto konkurse WBC Open Rumunijoje.

„Žaismingos muzikos orkestro XVII” programoje skambės kompozitorių Domenico Cimarosa’os, Felixo Mendelssohno, Henri’o Eccleso, Isaako Berkovičiaus, Nikolajaus Silvanskio, Pablo de Sarasate’s ir Romo Morkūno kūriniai.

„Mes norime Klaipėdos klausytojams parodyti šiuos ypatingus jaunuosius atlikėjus”, – teigia orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus. Kviečiame paklausyti, pasidžiaugti jų pasiekimais ir palaikyti talentingą jaunimą!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Kristina Malceva

Leave a Reply