Stygininkų dueto „Xylos Duo“ koncertinė programa: nuo klasikos iki humoro

Jaunosios kartos stygininkų duetas „Xylos Duo“ – smuikininkė Ieva Pranskutė ir violončelininkas Mislav Brajković – kviečia į muzikinę kelionę. Koncertas „Drauge aplink pasaulį” vyks 2022 m. kovo 16 d., trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

„Xylos Duo“: smuikininkė Ieva Pranskutė ir violončelininkas Mislav Brajković. KKS archyvo nuotr.
„Xylos Duo“: smuikininkė Ieva Pranskutė ir violončelininkas Mislav Brajković. KKS archyvo nuotr.

Vienas ryškiausių jaunųjų stygininkų duetų

Duetas įkurtas Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete. I. Pranskutę ir M. Brajkovićių sieja skirtingų tembrų ir charakterių pajautimas, dialogo ieškojimas. „Xylos Duo” kartu koncertavo prestižinėse Austrijos, Lietuvos, Olandijos, Kroatijos ir Vengrijos scenose. Dueto repertuare vyrauja muzikinės kelionės nuo baroko ir šių dienų muzikos.

Tarptautinių konkursų laureatė I. Pranskutė prieš išvykdama į Vieną savo profesinę kelionę pradėjo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Smuikininkė yra sukaupusi daug patirties muzikuodama su šiuolaikinės muzikos ansambliu „Platypus Ensemble“, „Kremerata Baltica“, Lietuvos kameriniu ir kitais žymiais Lietuvos bei pasaulio orkestrais.

M. Brajković studijas pradėjo Zagrebo muzikos universitete, Lichtenšteino tarptautinėje muzikos akademijoje. Violončelininkas net keturis kartus apdovanotas Kroatijos mokslo ir švietimo ministerijos apdovanojimu „Žinių Oskaras“ už išskirtinius pasiekimus tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose. Jis violončele griežė svarbiuose Kroatijos, Olandijos, Austrijos festivaliuose.

Koncerte – nuo klasikos iki humoro

Programos pavadinimas „Drauge aplink pasaulį“ atspindi tarptautinio atlikėjų dueto koncertines keliones, kuriose galima susipažinti su skirtingomis kultūromis, pasisemti patirties, sužadinti įkvėpimą kurti. Taip pat tai gali reikšti muzikinę kelionę, kuri įvyksta kiekviename jų koncerte. Su muzika atlikėjai keliauja ne tik po skirtingas pasaulio vietas, bet ir epochas.

Austrijos sostinė Viena yra susijusi ir su atlikėjais, ir su koncerto programa. Šiame mieste kūrė ir Wolfgangas Amadeusas Mozartas – pirmasis laisvas kompozitorius, koncertavęs, kūręs pagal užsakymus, mokęs kitus. Kompozitorius sukūrė duetus smuikui ir altui. Vienas iš jų šįkart suskambės atliekamas smuiku ir violončele. Taip pat klausytojai išgirs Mozarto operos „Užburtoji fleita“ fragmentus, M. Brajkovićiaus pritaikytus jų dueto sudėčiai.

Vėliau „Xylos Duo“ privers publiką šypsotis keliaujant po skirtingas šalis ir klausantis komiko, smuikininko ir kompozitoriaus Aleksejaus Igudesmano duetų. Klausytojus jis paperka savo charizma ir šmaikščiai perkurtais žinomais kūriniais.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply