Smuiko aistra su Vilhelmu Čepinskiu

Klaipėdiečių laukiamas smuiko virtuozas, puikiai pažįstamas violončelės maestro ir vieningas griežiančiųjų būrys kviečia į tikrą styginių instrumentų muzikos šventę „Smuiko aistra”. Ji vyks vasario 10 d., penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje. Pagrindinė koncerto asmenybė – garsus Lietuvos smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, kurį kartu muzikuoti pasikvietė violončelininkas Mindaugas Bačkus ir jo vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras.

V_Cepinskis_KKO_foto_V_Petrikas

Vilhelmas Čepinskis ir Klaipėdos kamerinis orkestras. Vytauto Petriko nuotr.

Aistringa V. Čepinskio stygų atliekama muzika melomanus yra pavergusi jau daugelį metų. Klaipėdiečiai prisimena, kaip anksčiau smuiko virtuozas ir jo suburtas orkestras „Camerata Klaipėda” dažnai koncertuodavo uostamiestyje ir sutraukdavo klausytojų minias.

Vilhelmas vaikystėje buvo vadinamas vunderkindu. Smuikuoti jis pradėjo būdamas ketverių metų, o septynerių jau debiutavo Kauno filharmonijoje. Būdamas dešimties, V. Čepinskis jau griežė kaip solistas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Ir visa tai – tik pirmieji ilgos ir sėkmingos karjeros žingsniai. V. Čepinskis studijavo prestižinėje Juilliardo muzikos akademijoje Niujorke bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Sulaukus pripažinimo smuikininko koncertų geografija ryškiai prasiplėtė: aplankyta dauguma Europos šalių, JAV, Japonija, Rusija. Tarp gausybės apdovanojimų – Ispanijos karalienės apdovanojimas už meno sklaidą Europoje ir Ordino „Už nuopelnus Lietuvai” Riterio kryžius.

Koncerte „Smuiko aistra”. V. Čepinskis pasirodys ir dirigento amplua – jo mostų klausys nuolatinio dirigento neturintis Klaipėdos kamerinis orkestras. Ansambliškumo pojūčiu išsiskiriantis orkestras yra vienas jauniausių ir dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Jo vadovas – puikus violončelininkas Mindaugas Bačkus, kuris tą vakarą demonstruos ir savo violončelės aistrą.

Koncerto pradžioje – akivaizdi nuoroda į baroko genijaus J. S. Bacho kūrybą. Skambės V. Čepinskio daugiabalsė fuga „Hommage a Bach”, kurią diriguos pats autorius. Kitas kūrinys – šešiolikmečio XIX a. kompozitoriaus F. Mendelssohno „Styginių oktetas” op. 20 (versija orkestrui). Antroje koncerto dalyje atsiskleis tikroji V. Čepinskio smuiko aistra. Tam geriausiai tinka garsaus Argentinos tango muzikos kompozitoriaus A. Piazzolos kūriniai.

Šioje įspūdingoje muzikos šventėje publikos dėmesį trauks ypatingas talento proveržis ir ekspresyvus muzikavimas. Kviečiame į koncertą „Smuiko aistra”!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply