Skambi kelionė per Vokietiją į Prancūziją

Gegužės 21 dieną, ketvirtadienį, 18 valandą Koncertų salės scenoje muzikuos iš Klaipėdos krašto kilę jaunosios kartos atlikėjai – klarnetininkas Rimvydas Savickas ir pianistė Milana Dunauskaitė. Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai muzikuoja drauge ir sėkmingai skinasi kelią į sceną.

Savickas_Dunauskaite

Rimvydas, baigęs studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tobulinosi Danijos karališkojoje muzikos akademijoje. Kaip solistas pasirodė su valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas”, Kauno miesto, jaunimo „Steiermark/Litauen” simfoniniais orkestrais. Tarptautiniame Ima Hogg konkurse Hiustone Rimvydas pateko į geriausių solistų dešimtuką iš beveik pusantro šimto įvairiais instrumentais grojusių atlikėjų. Praėjusiais metais muzikas įgijo magistro laipsnį Kalifornijos valstijos (JAV) Fulertono universitete. Šiuo metu R. Savickas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), dalyvauja Lietuvos nacionalinio simfoninio, Lietuvos ir Klaipėdos kamerinių orkestrų programose.

Milana Dunauskaitė prieš keletą metų baigė Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, dabar studijuoja LMTA, profesoriaus Petro Geniušo klasėje. Pianistė tobulinosi Vokietijoje, Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Atlikėja aktyviai koncertuoja kaip solistė ir įvairių ansamblių sudėtyje, nuolat dalyvauja festivaliuose bei meistriškumo kursuose. Yra surengusi pasirodymų Vokietijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje.

Duetas turi sukaupęs nemažą repertuarą, kurį sudaro XIX ir XX amžiaus užsienio bei lietuvių kompozitorių opusai. Debiutiniame rečitalyje Klaipėdos koncertų salėje Rimvydas ir Milana atliks spalvingą vokišką ir prancūzišką muziką. Programoje „Per Vokietiją į Prancūziją” skambės romantikų Roberto Schumanno, Johanneso Brahmso, Ernesto Chaussono, žymiojo impresionisto Claude’o Debussy bei neoklasiko Franciso Poulenco kūriniai.

KKS informacija, parengė Kristina Malceva

Leave a Reply