„Skambantys miestai“ – chorinės muzikos kelionė

Įdomi chorinės muzikos programa tęsia Klaipėdos koncertų salės pavasario repertuarą. Šįkart Alfonso Vildžiūno vadovaujamas Klaipėdos choras „Aukuras“ paklus dirigento Egidijaus Kavecko mostams, skambės žinomų lietuvių kompozitorių kūriniai. Programa „Skambantys miestai“ klausytojus pasieks internetu 2021 m. gegužės 5 dieną, trečiadienį, 18.30 val.

Klaipėdos choras „Aukuras“. Vytauto Petriko nuotr.
Klaipėdos choras „Aukuras“. Vytauto Petriko nuotr.

Vienas profesionaliausių jaunosios kartos lietuvių choro dirigentų Egidijus Kaveckas savo kelią pasirinko mokydamasis Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Šiuo metu profesinę veiklą jis sieja su Vilniumi: yra choro „Bel Canto“ meno vadovas, valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ dirigentas. „Tikiu, kad tik nušlifuoti deimantai šviečia skaisčiausiai“, – atsakingai į kiekvieną ruošiamą kūrinį žiūri E. Kaveckas. Kalbėdamas apie šio koncerto programą, jis sakė, kad „visos kompozicijos puikios, jau patikrintos laiko, bet ne taip dažnai skambančios, tad labai džiaugiuosi kartu su choru „Aukuras“ galėdamas jas materializuoti“.

Aktyvus uostamiesčio muzikinio gyvenimo dalyvis Klaipėdos choras „Aukuras“ vertinamas už turtingą ir sodrų choro skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems kūriniams, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu. Kolektyvas daug dėmesio skiria ir lietuviškam repertuarui, to pavyzdys – ir šis koncertas.

Egidijus Kaveckas. Manto HeadShooter nuotr.
Egidijus Kaveckas. Manto HeadShooter nuotr.

Pasak E. Kavecko, šios programos sumanymas „gimė intuityviai, gal net iš pasąmonės – laisvės“. Dirigentas kviečia pakeliauti įvairiomis transporto priemonėmis po įvairiausius pasaulio miestus. „Viskas čia turi perkeltinę prasmę. Kelionė – tarsi gyvenimas ir judėjimas su labiau įsimintinomis stotelėmis / miestais“, – sako kūrinio „Miestai“ / “Cities” autorius Donatas Zakaras. Po kelionių norisi grįžti namo: tai simbolizuoja kūrinio pabaigoje nuskambanti Juozo Gudavičiaus kūrinio „Kur giria žaliuoja“ citata.

„Su šia kompozicija gražiai koreliuoja ir Ramintos Šerkšnytės trijų dalių kūrinys „Aurei Regina Caeli“. Jame persipina savitas kompozitorės neoromantiškasis kūrybos pradas su viduramžiams būdingomis muzikos išraiškos priemonėmis“, – sako dirigentas E. Kaveckas. Pati kompozitorė teigia, kad „puikūs M. K. Sarbievijaus eilėraščiai apie Mariją Magdalietę ir Mergelę Mariją bei sakralumo ilgesys paskatino atsigręžti į bažnytinės muzikos tradiciją ir savaip „rekonstruoti“ kai kuriuos viduramžių bažnytinės muzikos bruožus“.

Choro „Aukuras“ vadovas Alfonsas Vildžiūnas. Vytauto Petriko nuotr.
Choro „Aukuras“ vadovas Alfonsas Vildžiūnas. Vytauto Petriko nuotr.

Trečiasis programos kūrinys – D. Zakaro „Laiškai Sofijai“, kurtas specialiai Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties šimtmečiui. 2011 metais lietuvių kompozitoriai rašė muziką, įkvėpti didžiojo kūrėjo palikimo. D. Zakaras savo kūrinyje leido suskambėti tekstams iš M. K. Čiurlionio laiškų žmonai Sofijai.

Koncertą kviečiame nemokamai stebėti internetu Facebook  arba YouTube platformoje.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply