„Sidabro garsai” iš Lietuvos, Latvijos ir Šveicarijos Alpių

Klaipėdos koncertų salės I a. fojė birželio 13 d. , trečiadienį, 18.30 val. programa „Sidabro garsai” aprėps Lietuvos ir Latvijos kūrėjų bendrystę, laiko patikrintą klasiką ir mūsų dienų kūrybą, gimusią Šveicarijos Alpėse. Ją atliksiančio Lietuvos fleitų kvarteto koncerte dalyvaus solistė Gunta Gelgotė, muzikuosianti ir duetu su fleitininku Giedriumi Gelgotu. Menininkų poros atliekami specialiai jiems sukurti kūriniai žavės nuostabiomis soprano koloratūromis ir dangiškais fleitos pasažais.

Lietuvos_fleitu_kvartetas

Lietuvos fleitų kvartetas. KKS archyvo nuotr.

Lietuvos fleitų kvartetas rengia koncertus įvairiose Lietuvos salėse, yra pasirodęs festivaliuose „Gaida”, „Art Genda”, „Musica Ficta”, „Atžalynas”, „Muzikų paradas”, „Kuršių nerija”, Biržų muzikos festivalyje, taip pat tarptautiniuose festivaliuose „Forte Riga” (Latvija), „FIMU 2002″ (Prancūzija) bei koncertuose Italijoje, Šveicarijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir kitur. Visi ansamblio nariai yra tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatai. Tai Giedrius Gelgotas (meno vadovas), Lina Baublytė, Fausta Drūlytė ir Suomijoje dabar reziduojantis Albert Stupak. Tarptautinį pripažinimą ansamblis pelnė 1999 m. Prancūzijoje, Illzach mieste vykusiame kamerinės muzikos konkurse laimėjęs III vietą, prizą už geriausią šiuolaikinio kūrinio interpretaciją bei specialųjį prizą. Lietuvos fleitų kvarteto atlikėjai taip pat yra Britų fleitos asociacijos nariai ir kviečiami koncertuoti tarptautinėse Fleitų konvencijose. Pagrindinę Lietuvos fleitų kvarteto repertuaro dalį sudaro originalūs kūriniai, parašyti fleitų kvartetui – nuo klasikos iki moderniausios šiuolaikinės muzikos.

Gunta_Gelgote

Gunta Gelgotė. KKS archyvo nuotr.

Kvarteto vadovas G. Gelgotas groja Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre, koncertuoja kaip solistas, kelis kartus jam akompanavo ir Klaipėdos kamerinis orkestras.

Gunta Gelgotė – koloratūrinis sopranas, studijavusi dainavimą Latvijos muzikos akademijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas Reginą Maciūtę. Nuo 2009 metų ji yra Latvijos nacionalinės operos solistė, nuo 2012 m. – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė. G. Gelgotė taip pat yra dainavusi „Vilnius City Opera” pastatymuose, koncertavusi su Lietuvos ir užsienio orkestrais. Įvairių konkursų laureatė yra ir aktyvi šiuolaikinės muzikos atlikėja. Svarbus įvertinimas – Latvijos Didysis muzikos apdovanojimas 2009 metais nominacijoje Metų debiutas.

Greta Johanno Sebastiano Bacho ir Wolfgango Amadeuso Mozarto opusų koncerte „Sidabro garsai” skambės dabarties autorių Luciano Berio, Eugène’o Bozza’os, Marco Berthoumieux kūryba. Specialiai naują kūrinį „Atkal, yellow free” sopranui ir fleitai parašė latvių kompozitorių pora Gundega Šmite ir Dmitris Maronidis. Taip pat išgirsime jau 20 metų Lietuvoje gyvenančio latvio Mārtiņšo Viļumso kompoziciją „Gaismojumi”, o lietuviškai kūrybai atstovaus Jono Tamulionio kūrinys fleitų kvartetui „Jūra”.

Intriguoja ir tai, kad pirmą kartą Lietuvoje bus atliekamas šveicarų kompozitoriaus Andreaso Zurbriggeno opusas „Requiem for a Glacier” / „Requiem ledynui” fleitų kvartetui ir fonogramai. Jo sukūrimą inspiravo tirpstantis Alpių viršukalnių ledas, kurį autorius kasdien mato pro savo namų langus. „Ledynai miršta. Jei prognozės pasitvirtins, visi Alpių ledynai išnyks iki 2100-ųjų metų”, – sako autorius, atvykstantis paklausyti savo kūrinio lietuviškos premjeros. „Requiem ledynui” pasaulinė premjera įvyko ledo urve Šveicarijos kalnuose. Beje, A. Zurbriggenas taip pat yra muzikologas bei žurnalistas, rašantis straipsnius apie lietuvišką muziką.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply