Sausis ir vasaris Klaipėdos koncertų salėje: virtualus repertuaras

Klaipėdos koncertų salė, karantinui privertus užverti salių duris, muzikos gurmanų nepalieka be koncertų – juos filmuoja ir kviečia stebėti virtualiai socialiniame tinkle Facebook arba Youtube platformoje.

PROGRAMA

Sausio 30 d., šeštadienis, 18.30 val.

Žiemos kelionė

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistas Stein Skjervold (baritonas, Norvegija–Lietuva)

Programa: Franz Schubert.

Sausio pabaiga yra tinkamiausias metas suskambėti Franzo Schuberto vokaliniam ciklui „Žiemos kelias“. Ši jautri ir gili muzika perteikia kompozitoriaus išgyvenimus. Savo dainomis, sukurtomis pagal poeto Wilhelmo Müllerio eiles, jis atvėrė žmogaus sielą, meilės, svajų, netekties, liūdesio ir baimės pasaulį. Pats autorius pripažino, kad „tos dainos mane jaudina labiau negu bet kas, ką iki šiol esu parašęs“.

Be to, sausio 31-oji yra šio austrų kompozitoriaus gimtadienis. Ta proga Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus nusprendė padaryti eksperimentą – vokalinį ciklą, originaliai sukurtą balsui ir fortepijonui atlikti styginių orkestro versijoje. „Mes radome šio kūrinio versijos styginių kvartetui partitūrą, kurią pakoregavome styginių orkestro sudėčiai. Nesu girdėjęs, kad anksčiau taip jis būtų atliktas“, – teigia M. Bačkus.

Į žiemišką kelionę Klaipėdos kamerinis orkestras leisis kartu su Lietuvoje gyvenančiu norvegų baritonu Steinu Skjervoldu. Šis Schuberto ciklas laikomas didžiausio profesinio meistriškumo ir meninės brandos įrodymu, jį dainuoti ryžtasi tik subrendę vokalistai. Pasak M. Bačkaus, „su Steinu mane sieja ilgametis kūrybinis bendradarbiavimas. Nepaprastai svarbu, kad Lietuvoje kuria tokio aukšto lygio menininkas. „Žiemos kelias“, mano nuomone, yra vienas artimiausių Steino sielai repertuaro kūrinių, itin svarbus jo muzikiniame gyvenime“.

Vasario 4 d., ketvirtadienis, 18.30 val.

Pepė keliauja į koncertą

Koncertas visai šeimai (5–11 metų vaikams ir jų tėveliams)

Klaipėdos brass kvintetas:

Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Nerijus Gedminas (scenarijus ir režisūra)

Rugilė Latvėnaitė (aktorė)

Justina Jaruševičiūtė (vaizdo projekcija)

Programa: Georg Friedrich Händel, Claude Debussy, Piotr Čaikovskij, Hugo Emil Alfven, John Williams, Harm Evers, Henry Mancini, Georg Riedel.

Šiame linksmame virtualiame renginyje visai šeimai muzikos klausysimės kartu su Pepe. Turbūt puikiai pažįstate mergaitę, kurios galva kupina netikėčiausių fantazijų, o kojos apmautos ilgomis skirtingomis kojinėmis. Šį populiarios knygos personažą sugalvojo švedų rašytoja Astrida Lindgren.

Apie ką bus šis koncertas? Apie tai, kaip Pepė keliauja laivu iš Stokholmo į Klaipėdą, sutinka naujų draugų ir patiria daug smagių nuotykių. Jai patinka Klaipėdos brass kvinteto muzika, tad mergaitė taip pat užsinori koncertuoti…

Vasario 11 d., ketvirtadienis, 18.30 val.

Ritmo teritorija

Kūno perkusijos meistriškumo seminaro baigiamasis koncertas

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas

Solistas Pavel Giunter (perkusija)

Programa: Steve Reich, Nebojsa Jovan Zivkovic, Eugene Novotney, B. Michael Williams, Valerie Dee Naranjo,  David Mancini, William J. Schinstine, Murray Houllif.

Virtualiame koncerte „Ritmo teritorija“ klausytojai galės praplėsti savo suvokimą apie ritmą – vieną svarbiausių muzikos elementų. Klausydamiesi muzikos ritmą jaučiame visu kūnu, dažnai net pradedame judėti pagal jį. Mūsų kūnas net gali tapti perkusiniu instrumentu, jeigu jį nuolat ir tinkamai lavinsime.

Muzikavimas kūno perkusija (body percussion) pasaulyje turi šimtametes tradicijas ir modernioje visuomenėje vis labiau populiarėja. Jo subtilybes koncerte demonstruos perkusijos magas Pavelas Giunteris – mušamųjų ansamblio „Giunter Percussion“ įkūrėjas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris.

P. Giunteris muzikuos solo ir kartu su Klaipėdos choro „Aukuras“ artistais. Beje, muzikavimas kūno perkusija ne tik atlikėjams, bet ir kiekvienam iš mūsų galėtų tapti puikiais atsipalaidavimo pratimais, kurie pagerintų savijautą ir paįvairintų kasdieninę rutiną.

Vasario 16 d., antradienis, 17.00 val.

Teskamba Lietuva!

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai

Stanislovas Žilevičius (karilionas)

Programa: Juozas Naujalis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Stasys Šimkus,  Balys Dvarionas,  Stanislovas Žilevičius.

Vasario 16-oji kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui yra labai svarbi data. Būtent šią dieną 1918 metais buvo pasirašytas Lietuvos valstybės atkūrimo aktas. Net ir gūdžiais sovietinės okupacijos metais tauta ją prisimindavo, nežiūrint į tai, kiek drastiškai Lietuvos valstybingumo temą buvo stengtasi išplėšti iš jos sąmonės.

Ši diena, jos idėja išugdė drąsius ir pilietiškus žmones. Lietuva atkūrė savo valstybę, nes ją savo namais vadinantys žmonės išliko mylintys ir stiprūs kartu.

Ši diena yra ir visada bus mūsų širdyse. Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo dieną sveikins unikalus instrumentas – Klaipėdos karilionas. Klausantis lietuviškos varpų muzikos tegul jus lydi įkvėpimas ir pasididžiavimo savo šalimi bei kilniais jos žmonėmis jausmas!

Vasario 19 d., penktadienis, 18.30 val.

Klaipėdos brass kvintetas. Vytauto Petriko nuotr.

Brass kvintetas +1

Klaipėdos brass kvintetas: Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Petras Vyšniauskas (saksofonas)

Programa: Georg Friedrich Händel, Ástor Piazzolla, Jan Magne Førde, Abdullah Ibrahim, Fats Waller, Lauther Henderson, Rimantas Giedraitis.

Aktyvus uostamiesčio muzikinio gyvenimo dalyvis Klaipėdos brass kvintetas šiemet skaičiuoja 35-uosius kūrybinės veiklos metus, o meno vadovas Sigitas Petrulis – darbo šiose atsakingose pareigose penkmetį. Pastarųjų metų laikotarpiu visiškai atsinaujino kolektyvo sudėtis, tad dabar kvintetas su dar didesne jėga ir entuziazmu yra nusiteikęs siekti profesinių aukštumų, plėsti koncertinio repertuaro horizontus.

2021 metus klaipėdiečiai pradeda nauju koncertų ciklu „Brass kvintetas +“, kuriame pasirodys kartu su įvairiais instrumentais grojančiais kolegomis. Pirmasis ciklo koncertas pristatys klaipėdiečių programą su Petru Vyšniausku – bene daugiausiai titulų pelniusiu mūsų šalies saksofonininku, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriumi. Šio puikaus atlikėjo ir jo ištikimiausio instrumento draugystė tęsiasi jau daugiau nei 50 metų! P. Vyšniauskas ir jo saksofonas užkariavo klausytojų širdis įvairiausiuose pasaulio kampeliuose, tačiau atlikėjui visada malonu sugrįžti į jaunystės miestą Klaipėdą ir muzikuoti su bendraminčiais. Koncerto programa, pasak kvinteto meno vadovo Sigito Petrulio, yra muzikinė kelionė per pasaulį, aplankant Argentiną, Angliją, Norvegiją ir, žinoma, sugrįžtant į Lietuvą, kurios gaivūs šaltiniai maitina kūrybingas asmenybes.

Vasario 25 d., ketvirtadienis, 18.30 val.

Žaismingos muzikos orkestras koncertuoja su Mere Popins!

Koncertas visai šeimai

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Laima Akstinaitė (režisierė, aktorė)

Evelina Šimelionė, Donatas Želvys (aktoriai)

Renata Valčik (scenografija, kostiumai)

Dalyvauja Edmundas Federavičius (perkusija)

Programa: muzikinis spektaklis Pamelos Travers teksto ir Maksimo Dunajevskio muzikos motyvais (Loretos Narvilaitės ir Mindaugo Bačkaus aranžuotės, Dainiaus Sobeckio ir Evelinos Šimelionės lietuviškas tekstas).

Turime jums gerą žinią, kad virtualiuose ekranuose išvysite prieš keletą metų Klaipėdos koncertų salėje didelio susidomėjimo sulaukusį projektą „Žaismingos muzikos orkestras koncertuoja su Mere Popins!“ Šis muzikinis spektaklis visai šeimai sukurtas P. Travers tekstų ir M. Dunajevskio muzikos, skambančios kino filme „Iki pasimatymo, Mere Popins“, motyvais.

Klaipėdos jaunimo teatro aktorių Evelinos Šimelionės ir Donato Želvio, projekto  režisierės ir aktorės Laimos Akstinaitės bei Klaipėdos kamerinio orkestro atliekamas spektaklis išsilies džiugiomis ir spalvingomis emocijomis. Suaugusiuosius jis trumpam sugrąžins į vaikystę, primins dainas ir svajones. Merė Popins scenoje linksmai auklės vaikus ir kurs stebuklus. Žavėsimės šios ledi Tobulybės išvaizda ir išmintimi, jausimės prisipildę nuoširdaus gerumo.

Visus koncertus kviečiame nemokamai stebėti internetu Facebook arba Youtube platformoje.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply