„Salve Musica”: Lietuvos kamerinis orkestras ir smuiko virtuozas Romanas Kimas

Klaipėdos koncertų salėje 2019 m. gruodžio 27 d., penktadienį, 18.30 val. festivalio „Salve musica” programoje „Virtuozo treliai” Lietuvos kamerinis orkestras, vadovaujamas Sergejaus Krylovo, pasirodys kartu su smuiko virtuozu Romanu Kimu. Pastarasis laikomas vienu kontroversiškiausių mūsų dienų smuikininkų.

Roman_Kim_Photo_Ira_Weinrauch

Romanas Kimas. Ira Weinrauch nuotr.

Kelne gyvenantis totorių, baltarusių ir korėjiečių kilmės jaunasis smuiko virtuozas yra atpažįstamas visame pasaulyje dėl pusę veido dengiančių prizminių akinių, o jo griežimas sulaukia didžiausių liaupsių net iš rimčiausių nūdienos smuiko autoritetų. Per savo trumpą karjerą R. Kimas sugebėjo išplėsti savo instrumento galimybes taip, kad jos atlieptų sau pačiam keliamus ekstremalius techninius uždavinius. Sekdamas Niccolò Paganini pėdomis, jis sugeba pagriežti Bacho „Ariją” atlikdamas visas kūrinio instrumentines partijas. Šio kūrinio atlikimas išgarsino jį platformoje „YouTube” dar iki jam pradedant gastroliuoti po pasaulį.

Kritikai negaili solistui pagyrų dėl jo skambesyje slypinčio sprogstamosios energijos užtaiso, neįtikėtino virtuoziškumo, nepriekaištingos technikos ir garso grožio. Jis nuolatos ieško naujų technikų, kurias galėtų pasitelkti savo kūrybiniams sumanymams. Smuikininkas išrado ir pradėjo griežti naujo tipo stygomis, kurias naudoja vos keli smuikininkai visame pasaulyje. Šiuo metu eksperimentuoja su minėtais prizminiais akiniais, dėvėdamas juos savo pasirodymų metu.

Griežti smuiku R. Kimas pradėjo būdamas 5-erių metų, o jau 7-erių pelnė pirmuosius apdovanojimus nacionaliniuose konkursuose. Būdamas 16 metų R. Kimas pradėjo studijuoti Kelno aukštojoje muzikos mokykloje. Netrukus smuikininkas pelnė pirmąją premiją tarptautiniame konkurse „Valsesia Musica”, o iškovojęs pirmą vietą Tarptautiniame Kelno muzikos konkurse debiutavo su garsiuoju Vakarų Vokietijos radijo orkestru.

R. Kimas rengia pasirodymus Vokietijoje, Ispanijoje, Izraelyje, Italijoje, Rusijoje ir Pietų Korėjoje. Smuikininkas ne tik aktyviai koncertuoja, bet ir pats kuria originalią muziką bei įspūdingas įvairių kūrinių aranžuotes smuikui solo. Kaip kūrėjas R. Kimas nepaiso jokių mokyklų ir taisyklių: kūryba jis išreiškia savo romantinius jausmus arba meta iššūkį savo meniniams gebėjimams, dažnai pranokdamas tai, kas anksčiau buvo laikoma techniškai neįmanoma pagriežti šiuo instrumentu. Viena sėkmingiausių jo pastarųjų metų kompozicijų – parafrazė „I Brindisi” (Giuseppe Verdi operos „Traviata” temomis), kuri skambės ir šiame koncerte.

Solistas R. Kimas su Lietuvos kameriniu orkestru atliks kelis žymių baroko epochos kompozitorių, kurie taip pat buvo atlikėjai–virtuozai, kūrinius. Tai bus Giuseppe Tartini sonata „Velnio treliai”, Niccolò Paganini „Cantabile” ir Johanno Sebastiano Bacho Koncertas smuikui ir orkestrui d-moll (originaliai sukurtas klavyrui). Orkestras taip pat interpretuos garsaus klasicizmo epochos kompozitoriaus ir violončelininko Luigi Boccherini Simfoniją B-dur.

Kasmet tarpušvenčio laikotarpiu Klaipėdoje vykstantys vieno žinomiausių, profesionaliausių ir seniausiai gyvuojančių šalies kolektyvų – Lietuvos kamerinio orkestro – pasirodymai jau tapo gražia tradicija. Šiai vilniečių orkestro programai šviežią energiją ir naują kvėpavimą suteiks smuiko virtuozo Romano Kimo muzikavimas. Maloniai kviečiame tuo pasimėgauti!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply