S. Reicho kompoziciją „Skirtingi traukiniai” KKO styginių kvartetas atliks geležinkelio stotyje

Klaipėdos koncertų salė dažnai rengia koncertines programas netipiškose uostamiesčio erdvėse. Šįkart klausytojai kviečiami į nemokamą koncertą Klaipėdos geležinkelio stotyje. Simboliškai šioje erdvėje Klaipėdos kamerinio orkestro (KKO) styginių kvartetas atliks vieną įspūdingiausių amerikiečių minimalisto Steve’o Reicho kompozicijų „Skirtingi traukiniai“ / “Different Trains“. Koncertas vyks 2022 m. gegužės 27 d., penktadienį, 17.00 val.

Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas. KKS archyvo nuotr.
Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas. KKS archyvo nuotr.

85-erių S. Reichas vadinamas vienu žymiausių šiuolaikinių pasaulio kūrėjų. Jis gyvena ir kuria Niujorke (JAV). Pasak britų nacionalinio dienraščio “The Guardian“, tėra keli kompozitoriai, apie kuriuos drąsiai būtų galima pasakyti, kad jie pakeitė muzikos istoriją. Reichas yra vienas iš jų. 

Kompozicija „Skirtingi traukiniai“ yra žinoma visame pasaulyje. Sudėtingą kvarteto partitūrą atliks jaunosios kartos atlikėjai: Konrad Levicki (I smuikas), Tomas Cinelis (II smuikas), Ivan Bertash (altas) ir Kornelija Kupšytė (violončelė). „Skirtingi traukiniai“ yra pelnę „Grammy“ apdovanojimą kaip geriausias šiuolaikinis kūrinys.

„Kūrinio kontūrai kilo iš mano vaikystės prisiminimų. Kai man tebuvo vieneri metai, išsiskyrė mano tėvai. Motina persikėlė į Los Andželą, tėvas liko Niujorke. Kad galėčiau matyti juos abu, man surado palydovą, ir aš 1939–1942 m. važiuodavau traukiniu tai pas vieną, tai pas kitą. Dabar, po tiek metų, vis dar gerai tai prisimindamas, kūriau kompoziciją, kurioje atsispindėtų mano išgyvenimai”, – kompozicijos atsiradimo istoriją pasakojo S. Reichas. Kūriniui kompozitorius panaudojo savo auklės Virdžinijos ir senojo vagonų palydovo, dirbusio šiame maršrute, prisiminimus, trijų savo amžininkų, išgyvenusių holokaustą, patyrimą bei IV–V dešimtmečių Amerikos ir Europos traukinių garsų įrašus.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply