Retro kavinėje liesis meilės istorijos

Gegužės 27 dieną, trečiadienį, 18 valandą Klaipėdos choras „Aukuras” kviečia į smagų romantišką ir žaismingą teatralizuotą muzikinį vaidinimą „Romantiškas vaizdelis”.

Romantiskas-vaizdelis_muzikantai

Kavinės muzikantų vaidmuo atiteks akordeonininkui Žygimantui Laurinavičiui, smuikininkui Juozui Staniuliui ir kontrabosininkui Romui Grigaičiui. Organizatorių nuotr.

„Romantiškas vaizdelis” vyks retro kavinėje, kuria trumpam taps Klaipėdos koncertų salės scena. Pasak vaidinimo režisieriaus Nerijaus Gedmino, yra tokių vietų, kuriose žmonės susitinka, bendrauja, ir šis bendravimas kartais perauga į kažką daugiau. Viena tokių, žinoma, yra kavinė; anksčiau ji buvo išties svarbi susitikimų vieta. Tada kavinėse gyvenimas virte virė, tai buvo tikra teatro scena: čia susitikdavo ir mintimis dalindavosi įvairiausi žmonės, rytinę kavutę gerdavo elegantiškos damos, svarbiausias naujienas aptardavo galantiški vyrai, vakarais grodavo gyva muzika ir vykdavo šokių vakarai… Kavinės šurmulyje dažnai užsimegzdavo draugystė ir įsižiebdavo meilės jausmas…

Retro kavinėje skambės choro vadovo ir dirigento Alfonso Vildžiūno parinkti lyriniai, šmaikštūs, nostalgiški ir teatrališki lietuvių autorių kūriniai. Tarp jų: Nijolės Sinkevičiūtės romansas apie nelaimingą meilę „Romantiškas vaizdelis”, Gedimino Purlio „Tamošius Bekepuris”, parašytas Kazio Binkio humoristinės poemos tekstu, Algimanto Bražinsko baladė „Karčiama”. Liaudies išmintis bylos ir Fausto Strolios, Vaclovo Augustino, Valterio Kristupo Banaičio harmonizuotose dainose.

Kavinės lankytojais virtę choristai pasakos įvairias meilės istorijas bei dalinsis amžinais liaudies išminties perlais. Kavinėje svečiuosis ir mimas Aleksas Mažonas, atiduosiantis savo kūną muzikos įkvėpimui. Kavinės muzikantų vaidmuo atiteks šarmingai trijulei: šauniam improvizatoriui smuikininkui Juozui Staniuliui, kontrabosininkui Romui Grigaičiui ir akordeonininkui Žygimantui Laurinavičiui. Prieš akis atsivers tikras nostalgiškas retro kavinės vaizdelis. Maloniai kviečiame apsilankyti!

KKS informacija, parengė Kristina Malceva

Leave a Reply