Retas duetas: fortepijonu kartu skambins seserys dvynės Petkūnaitės

2023 m. kovo 15  d., trečiadienį, 18.30 val. uostamiesčio publikos laukia ypatingas vakaras – Klaipėdos koncertų salėje (KKS) pirmą kartą vienu fortepijonu kartu skambins seserys dvynės Augustė ir Ieva Petkūnaitės. Tarptautinių konkursų laureatės pristatys romantinę bei temperamentingą koncertinę programą „Magija keturiomis rankomis“.

Pianistės Augustė ir Ieva Petkūnaitės. KKS archyvo nuotr.
Pianistės Augustė ir Ieva Petkūnaitės. KKS archyvo nuotr.

Programoje – nuo lyriškų iki temperamentingų kūrinių

A. ir I. Petkūnaitės klausytojams dovanos ne tik spalvingą, bet ir kontrastingą solinę fortepijoninio dueto koncertinę programą. „Šis mūsų koncertas ypatingas tuo, kad, kaip išduoda koncerto pavadinimas, grosime keturiomis rankomis prie vieno fortepijono. Norime pristatyti muzikos atlikimo galimybes dviese. Pirmą kartą Klaipėdoje grodamos koncertą kruopščiai ir su meile atrinkome tris fortepijoninio dueto keturiomis rankomis kūrinius, kurie atskleidžia įvairiausias muzikines galimybes muzikuojant dviese prie vieno fortepijono”, – būsimą koncertą pristato pianistės.

Programoje „Magija keturiomis rankomis“ skambės trys kūriniai fortepijoniniam duetui, parašyti XIX–XX amžiaus pradžioje. Pirmasis iš jų – Franzo Schuberto Rondo A-dur, apie kurį pianistės pasakojo: „Kūrinys išsiskiria savo lyriškąja puse, kur susijungia šviesa ir melancholija. Jis gimė paskutiniais kompozitoriaus gyvenimo metais ir yra paskutinis jo kūrinys, skirtas fortepijoniniam duetui.“

Taip pat koncerte skambės Carlo Czerny Didžioji sonata op. 178, f-moll. „Tai retai atliekama, virtuoziška, temperamentinga ir audringa sonata, reikalaujanti ypatingos dviejų atlikėjų dermės“, – užsimena pianistės.

A. ir I. Petkūnaitės programą užbaigs žinoma prancūzų impresionisto Maurice‘o Ravelio „Ispaniškąja rapsodija“. Pasak atlikėjų, „tai labai spalvingas ir temperamentingas kūrinys, kuriame atsiskleidžia ispaniški šokių ritmai“. Jis originaliai skirtas orkestrui ir laikomas pirmuoju kompozitoriaus orkestrinės muzikos šedevru, vėliau buvo parašyta jo versija fortepijonui. Muzika pasakoja ir apie M. Ravelio ryšį su Ispanijos kultūra –kompozitoriaus mama buvo ispanė ir vaikystėje jį migdydavo būtent su ispaniškomis dainomis.

Daug pasiekusios jaunosios pianistės

Seserys yra koncertavusios KKS „Žaismingos muzikos orkestro“ edukacinėse programose. „Klaipėdos koncertų salė mums turi ypatingą reikšmę. Čia koncertuodamos tobulėjome jau nuo pat vaikystės. Pirmasis pasirodymas su orkestru taip pat įvyko šioje salėje”, – savo koncertinę patirtį prisimena atlikėjos. Šiuo metu jos studijuoja fortepijono atlikimo meną Vokietijoje, Freiburgo muzikos universitete, profesoriaus Christopho Sischka‘os klasėje.

Fortepijoninis duetas yra laimėjęs tarptautinius konkursus. Tarp jų – Schuberto fortepijoninių duetų konkursas Čekijoje, Gianluca Campochiaro konkursas Italijoje, Ilmari Hannikainen kamerinės muzikos konkursas Suomijoje, Interpretationswettbewerb Verfemte Musik konkursas Vokietijoje.

„Visus labai kviečiame į koncertą, nes ne kiekvieną dieną galima išgirsti ir pamatyti dvi pianistes muzikuojant kartu prie vieno fortepijono. Tai – labai įdomus ir žavingas žanras. Tikimės kiekvienam klausytojui padovanoti išskirtinę emociją ir prisiminimą”, – į koncertą „Magija keturiomis rankomis“ kovo 15 d. 18.30 val. kviečia A. ir I. Petkūnaičių fortepijoninis duetas.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply