Pirmasis atlikėjos Ingajos kūrinys lietuvių kalba – „Atjautoj“

Indie muzikos stiliaus atlikėja iš Klaipėdos Ingaja pristato savo naujausią dainą „Atjautoj“ kartu su vaizdo klipu. Tai pirmasis Ingajos kūrinys, išleistas lietuvių kalba. Daina taip pat ypatinga dėl siunčiamos socialinės žinutės: suteikti atjautos sau ir leisti išbūti kylančiuose jausmuose.

Veronikos Shevchenko nuotr.
Veronikos Shevchenko nuotr.

Lietuvoje ir pasaulyje Ingaja yra žinoma kaip muzikos kūrėja anglų kalba, todėl daina „Atjautoj“ yra staigmena klausytojams. „Kodėl taip ilgai nekūriau lietuviškai? Ne viena daina parašyta lietuvių kalba yra nugulusi sąsiuvinyje, taip pat lietuviškai intensyviau kūriau paauglystėje. Nors aplinkiniai dažnai manęs klausia, kada uždainuosiu gimtąja kalba, laukiau akimirkos, kai kūrinys ateis natūraliai, nespaudžiant savęs. Daina „Atjautoj“ gimė kartu su jausmu, kad dabar geriausias laikas su savo klausytojais pasidalinti prasmingą žinutę skleidžiančia muzika“, – sako Ingaja.

Atjautos tematika ypač aktuali šiuolaikinei skubančiai visuomenei, kai pradeda kankinti fizinis ir emocinis nuovargis, nerimas, trūksta švelnumo sau. „Dainoje slypi drąsa būti pažeidžiamam, tad linkiu klausytojams atrasti vidinės stiprybės ir su atjauta atsigręžti į save, įsiklausyti į sielos išmintį, puoselėti asmenybės brandą ir sąmoningumą. Tai daina, su kuria klausytojas turi išbūti, leisti atsiverti jausmams. Naujuosius metus daug kas pradeda išsikėlę įvairius tikslus, o jei tavo tikslas šiemet būtų atjausti save?“ – mintimis dalinasi atlikėja.

Veronikos Shevchenko nuotr.
Veronikos Shevchenko nuotr.

Ingajos kuriamoje muzikoje asociatyviai galima išgirsti jūros bangavimą, savo kvėpavimą ir nerimą keliančias mintis transformuoti į vidinę ramybę. Daina „Atjautoj“ kviečia susitikti su savimi tarsi su artimu draugu – paguosti, kai nesiseka, nekritikuoti, būti šalia savęs jautriai, užmegzti gilesnį ryšį, sąmoningai praktikuoti pozityvias mintis ir žadinti laimės pojūčius.

Vaizdo klipe yra perteikiama ritualų ir saviugdos praktikų tematika. Ingajos tikslas yra pristatyti klausytojams socialiai atsakingą kūrybą su paskatinimu visuomenei ugdyti savo asmenybės ypatumus. Savo muzika atlikėja įkvepia žmones kūrybai, emocinei saviraiškai, skatina būti dėmesingiems sau, kylantiems jausmams ir idėjoms.

„Nepamirškime, kad mes kuriame savo gyvenimo kasdienybę ir aplinką, o ritualai padeda labiau pažinti ir priartėti prie tikrojo savęs, ten giliai giliai viduje. Man asmeniškai ritualai – tai kasdieniai įpročiai, kurie padeda įsižeminti, suteikia energijos, mažina nerimą ir leidžia išgirsti save. Šiomis dienomis mano pagrindinės praktikos yra joga, meditacija ir minčių išrašymas. Ritualai man leidžia būti nuoširdžiai, suteikia jėgų nuosekliai eiti savo kūrybiniu keliu“, – patirti dainos „Atjautoj“ perduodamą žinutę kviečia Ingaja.

Tekstą parengė Jūra Spalvų.

Leave a Reply