Pianisto Gintaro Januševičiaus fortepijoninė misterija, įkvėpta Venecijos legendų ir vaizdų

Rečitaliais su įtraukiančiomis istorijomis ir teatrališkais elementais garsėjantis pianistas Gintaras Januševičius uostamiestyje pristatys naujausią programą. Koncerte „Venecijos pirklio istorijos“ skambės kompozicijos, sukurtos nuo XVII amžiaus iki šių dienų. G. Januševičius klausytojus į koncertą Klaipėdos koncertų salėje kvies 2022 m. spalio 21 d. 18.30 val.

Pianistas Gintaras Januševičius. Povilo Jarmalos nuotr.
Pianistas Gintaras Januševičius. Povilo Jarmalos nuotr.

Vokietijoje gyvenantis ir visame pasaulyje koncertuojantis menininkas yra konkursų laureatas, tarptautinio M. K. Čiurlionio konkurso prizininkas. G. Januševičius savo programas pristatė Niujorke, Rio de Žaneire, Šenženyje, taip pat daugelyje Europos sostinių. Jis skambino su daugiau nei 30 orkestrų.

Būsimame koncerte G. Januševičius uostamiesčio publikai pristatys paties sukurtą žanrą – fortepijoninę misteriją. Tai – trejus metus ruošta programa, kurią sukurti įkvėpė bažnyčių varpų polifonija, Murano stiklo mozaikos, šilko kvapas, gondolierių dainos bei legendinės asmenybės – grafas Kazanova, dailininkas Tiziano Vecelli, kompozitorius Antonio Vivaldi bei daugelis kitų.

„Venecijos pirklio istorijose“ bus atliekami A. Vivaldi, J. S. Bacho, F. Chopino bei kitų autorių opusai. Skambės ir specialiai šiai programai sukurtas G. Januševičiaus mamos, kompozitorės Nailios Galiamovos kūrinys „Vitražų fantazija“. Tikslią programą atlikėjas laiko paslaptyje iki pat koncerto dienos. „Noriu, kad klausytojai neturėtų kūrinių favoritų, o į programą žiūrėtų kaip į vientisą fantaziją. Kūrinius savo programoms parenku taip, kaip režisieriai filmams renkasi aktorius – kiekvienam kūriniui kontekste tenka tam tikras vaidmuo ir dažnai jis – kiek kitoks, nei įprasta klausytojams“, – užsimena pianistas.

G. Januševičius kvies į fortepijoninę misteriją Klaipėdos koncertų salėje spalio 21 d., penktadienį, 18.30 val.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply