Pianistas Lukas Gedvilas Klaipėdoje pristatys rečitalį

Jaunosios kartos pianistas Lukas Gedvilas kviečia fortepijoninės muzikos gerbėjus muzikinei kelionei į XVIII amžiaus Austriją. Jo rečitalis „Iš klasicizmo – į XX amžių“ vyks 2022 m. gegužės 11 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Lukas Gedvilas. Nerijaus Šabanausko nuotr.
Lukas Gedvilas. Nerijaus Šabanausko nuotr.

Pianistas dalyvavo tarptautiniuose konkursuose Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje. Atlikėjas savo koncertinėse programose sujungia skirtingas meno sritis, muzikavimą įvairios sudėties kameriniuose ansambliuose.

Savo pirmojo rečitalio Klaipėdoje programai „Iš klasicizmo – į XX amžių“ L. Gedvilas atliks Josepho Haydno, Edvardo Griego bei Aleksandro Skriabino kūrinius. Pasak atlikėjo, „ši programa sujungia skirtingus laikotarpius ir yra lyg kelionė per juos. Iškilūs kompozitoriai savo kūriniuose pasakoja apie savo asmeninius ar kiekvienam savaip išgyventus gyvenimo momentus“.

Vienas žymiausių austrų klasicizmo kompozitorių, Josephas Haydnas, rašė daugiausiai šviesią mažorinę muziką. Iš gausaus jo palikimo, kurį sudaro apie 1000 kūrinių, vienomis svarbiausių laikomos jo sonatos fortepijonui. L. Gedvilas koncerte atliks krištolinio grožio 31-ąją sonatą.

Po šimto metų buvo parašytas kitas koncerte atliekamas kūrinys – minorinė Edvardo Griego Baladė op. 24 g-moll. Šio kūrinio muzikos pagrindas yra liaudies daina. Jos variacijos atskleidžia vieną melodiją, pasakojančią daug skirtingų muzikinių istorijų.

Trečioje koncerto dalyje skambės rusų modernisto Aleksandro Skriabino kūryba, kuri apima XX amžiaus keturis fortepijoninius preliudus ir Fantaziją b-moll. Šie kūriniais yra nutolę nuo klasicizmo tvarkos ir šviesos, kurias pakeis muzikoje užkoduoti aistringi išgyvenimai, sudėtingai paaiškinami kūrybiniai sprendimai, apie kuriuos rašomi net moksliniai darbai. Techniškai sudėtingi kūriniai atskleis ir aukštą jaunojo pianisto profesionalumo lygį.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply