„Perkusijos naktis”: dvi valandos su perkusine muzika

Festivalis „Permainų muzika” spalio 5 dieną, penktadienį, 18.30 val. pristato baigiamąjį koncertą „Perkusijos naktis”. Tai – net dvi įkvepiančios valandos su intriguojančia perkusine muzika, atliekama pripažintų Švedijos ir Lietuvos meistrų. Renginys vyks Klaipėdos koncertų salėje.

Rhytm_art_duo

„Rhythm Art Duo“. KKS archyvo nuotr.

Pirmoje koncerto dalyje pasirodys švedai „Rhythm Art Duo”: Danielis Bergas (marimba) ir Fredrikas Duvlingas (perkusija). Jie kartu groja jau daugiau nei ketvirtį amžiaus. Dažnai Europos scenose koncertuojantis ansamblis glaudžiai bendradarbiauja su kompozitoriais, inicijuodamas naujus kūrinius. Danielis ir Fredrikas taip pat turi edukacinių projektų patirties. Atlikėjai daug bendradarbiauja su mokyklomis Švedijoje, skatindami ir įkvėpdami vaikus bei jaunimą groti klasikiniais mušamaisiais instrumentais. Beje, spalio 4-ąją jie surengs edukacinę programą ir klaipėdiečiams „Ritmo žaidimai”.

D. Bergas yra marimbininkas, kompozitorius ir pedagogas, dėstantis Stokholmo, Orebro ir Geteburgo universitetuose. F. Duvlingas groja kamerinę muziką, bendradarbiauja su Geteburgo operos teatro, Karališkosios Stokholmo operos, Geteburgo ir Malmės simfoniniais orkestrais.

„Rhythm Art Duo” programoje nuskambės net 8 kompozicijos, meistriškai atliekamos marimba, vibrafonu ir įvairia perkusija. Tarp jų bus prancūzo Emanuelio Sejourné „Losa” ir Loretos Narvilaitės „Akataka”, pastaruoju metu nuolat skambanti dueto programose.

Giunter_percussion_foto_Martynas_Aleksa

„Giunter Percussion“. Martyno Aleksos nuotr.

Antroje koncerto dalyje KKS scenoje karaliaus dažnai čia koncertuojantis ansamblis „Giunter Percussion”, vadovaujamas temperamentingojo Pavelo Giunterio. Ši charizmatiška asmenybė, meistriškai atliekanti klasikinę, moderniąją, pasaulio ir džiazo kūrybą, savo uždegančių pasirodymų scenoje metu tiek kolegas, tiek ir publiką užkrečia aistringa meile muzikai. Šįkart Pavelo vadovaujamas kolektyvas pasirodys kaip kvartetas: be vadovo kartu gros Sigitas Gailius, Tomas Kulikauskas ir Andrius Rekašius. Beje, visi šie ansamblio nariai perkusijos meno pradines žinias gavo Klaipėdoje – Eduardo Balsio menų gimnazijoje ar Stasio Šimkaus konservatorijoje.

Tarp „Giunter Percussion” ansamblio atliekamų kūrinių bus žymios japonų kompozitorės ir perkusininkės Keiko Abe’s marimba koncertino „The Wave” / „Banga”, pripažinto amerikiečių kompozitoriaus ir perkusininko Steve’o Reicho „Nagoya marimbas” / „Nagojos marimbos” ir kiti spalvingi kūriniai mušamiesiems.

Koncertą „Perkusijos naktis” vainikuos jungtinio švedų ir lietuvių kolektyvo atliekama Ramintos Šerkšnytės „Idée fixe” / „Įkyri mintis” šešiems perkusininkams. „Šio kūrinio charakterį bei dramaturginę plėtotę nulėmė pats pavadinimas. Ostinatinis motyvas kompozicijos pradžioje atkakliai kartojamas dviem marimbomis, toliau praskambėdamas įvairiais melodinių mušamųjų deriniais įgauna vis dramatiškesnį bei fantasmagoriškesnį pavidalą, kol galop finale šį motyvą nustelbia tamtamo dūžiai bei po jų įsivyraujanti spengianti tyla”, – teigia aukščiausiu valstybės apdovanojimu – Nacionaline premija – įvertinta kompozitorė. Džiugu, kad ji atvyks į Klaipėdą dalyvauti repeticijoje ir koncerte.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply