Parko estradoje – žymiausi pasaulio miuziklai

Parko estrada prie Klaipėdos koncertų salės 2022 m. liepos 5 d. 19.30 val. taps Brodvėjumi po atviru dangumi. Čia vyks Klaipėdos choro „Aukuras“ programa „Miuziklų vakaras“. Kartu pasirodys pripažintas miuziklo žanro specialistas –  dirigentas Derekas Barnesas iš Jungtinės Karalystės.  Choro „Aukuras“ atliekamiems kūriniams pritars Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas, pučiamųjų ir ritmo grupės. Specialiai šiam koncertui sukurtos žinomų miuziklų aranžuotės, jų autorius – choro atlikėjas Karolis Žioltikovas.

Dirigentas Derekas Barnesas. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Dirigentas Derekas Barnesas. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Miuziklo žanras ypatingas tuo, kad jungia muziką, teatrą ir choreografiją. Atlikėjams keliami itin aukšti reikalavimai – jie turi būti puikūs dainininkai, aktoriai ir šokėjai. 

„Miuziklai yra labai populiarūs visame pasaulyje. O ypač tokių žymių kompozitorių, kaip Andrew Lloyd Webber, Leonard Bernstein, George Gershwin. Mums didelė garbė, kad su mumis kartu pasirodys žinomas dirigentas ir puikus savo srities žinovas Derekas Barnesas. Tikime, kad mūsų bendras kūrybinis rezultatas bus puikus ir patiks publikai”, – dalijosi mintimis apie būsimą programą Klaipėdos choro „Aukuras“ meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas.

Koncerte skambės „Vestsaido istorija“, „Porgis ir Besė“, „Boni ir Klaidas“, „Svynis Todas“, „Smuikininkas ant stogo“ ir kitos žinomos miuziklų melodijos. Karolis Žioltikovas jas aranžavo ir pritaikė specialiai šio koncerto atlikėjų sudėčiai.

Choras „Aukuras“. Vytauto Petriko nuotr.
Choras „Aukuras“. Vytauto Petriko nuotr.

Profesionalai vertina turtingą ir sodrų Klaipėdos choro „Aukuras“ skambesį, gerą intonaciją bei dėmesį moderniems, techniškai sudėtingiems kūriniams, kuriuos jis atlieka su dideliu entuziazmu. „Aukuras“ yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas. Jo koncertinėje biografijoje – koncertai Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.

Chorui pritars Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas: Rimantė Agintaitė (I smuikas), Angelė Čiuberkienė (II smuikas), Auksė Kaziukaitienė (altas), Jurgis Karbauskas (violončelė). Taip pat Kęstutis Sova (saksofonas), Dmitrij Levencov (trimitas), Antanas Mileris (klarnetas), Valdas Surdokas (trombonas), Viačeslavas Krasnopiorovas (mušamieji), Deividas Skridaila (bosinė gitara), Vaidotas Rukas (elektrinė gitara) ir Mindaugas Putna (klavišiniai instrumentai).

Organizatoriai kviečia klausytojus į gyvos muzikos koncertą po atviru dangumi, kuriame skambės populiarių miuziklų muzikos. Esant lietingam orui, koncertas vyks Klaipėdos koncertų salės viduje.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply