Parke prie koncertų salės – „Vasaros romansai”

Šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estrada nuo birželio 27-osios taps pagrindine muzikos erdve – „Vasaros romansus” klausytojams dovanos Dovilė Kazonaitė (sopranas), Srđan Bulat (gitara, Kroatija) ir Rūta Mikelaitytė-Kašubienė (fortepijonas). Lietuviškos vasaros vakaras prisipildys įvairių tautų vokalinės ir instrumentinės muzikos, kuri nukels į Ispaniją, Meksiką, Prancūziją, neaplenks ir gitaristo gimtinės Kroatijos. Renginio pradžia – 20 valandą.

Dovile_Kazonaite

Dovilė Kazonaitė. KKS archyvo nuotr.

Žavioji solistė Dovilė Kazonaitė daugiau nei 10 metų gyvena Vilniuje, tačiau save laiko tikra klaipėdiete. Profesinį kelią ji pradėjo kaip choro dirigentė – šią specialybę baigė Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vėliau D. Kazonaitė pasuko dainininkės keliu ir baigė studijas Astos Krikščiūnaitės klasėje. Dažnai solistę galima matyti ir girdėti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje atliekančią vaidmenis operose ir operetėse. Praeiti metai jai buvo labai sėkmingi – teatre Dovilė įvertinta kaip Metų operos viltis. Perspektyvią solistę galima išvysti ne tik operos scenoje, bet ir kamerinės muzikos programose.

Srđan Bulat – klasikinės gitaros meno atstovas iš Kroatijos. Muzikiniu keliu jis ėjo Splito, Zagrebo universitetuose, o prieš keletą metų su pagyrimu baigė studijas Londono karališkojoje muzikos akademijoje. S. Bulat yra laimėjęs bene visus garsiausius gitaros konkursus, tarp jų – „Francisco Tarrega” konkursą Ispanijoje.

Rūta Mikelaitytė-Kašubienė – pirmoji LMTA Koncertmeisterio katedros aspirantė, įgijusi meno licenciato laipsnį. Dar nebaigusi akademijos ji tapo respublikinio pianistų – koncertmeisterių konkurso laureate. Ji akompanuoja daugeliui geriausių Lietuvos ir užsienio solistų, su kamerinės muzikos projektais nuolat dalyvauja įvairiuose festivaliuose.

Koncerto programoje puikiai derės trys skirtingi instrumentai – balsas, gitara ir fortepijonas. Dovilės Kazonaitės vokalo galimybėmis gėrėsimės klausydami Francisco Asenjo Barbieri, Fernando J. Obradorso, Georges Bizet, Leo Delibes ir kitų autorių kūrinių. Gitaros tembrą labiausiai atskleis kroatų kompozitorių Adalberto Markovićiaus ir Stjepano Šuleko opusai. Daug gražių melodijų skambės ir visiems trims kartu atliekant Manuelio de Falla’os dainas.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply