„Nušvitimai” su Edgaru Montvidu ir Nicholu Miltonu

2018 m lapkričio 15 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje koncertuos Lietuvos kamerinis orkestras. Vienas dažniausiai užsienyje Lietuvą reprezentuojančių Lietuvos orkestrų, neseniai iš Kinijos grįžęs ir netrukus pasauliui naują kompaktinę plokštelę „Baltic Concerti” pristatysiantis kolektyvas mūsų šalies publiką šįkart kviečia klausytis programos, parengtos su australų batutos maestro Nicholu Miltonu ir Lietuvos vokalo pažiba Edgaru Montvidu.

Nicholas_Milton1

Nicholas Miltonas. KKS archyvo nuotr.

Orkestras ir ypatingi jo svečiai atliks programą „Nušvitimai”, kurioje skambės Josepho Haydno, Gustavo Mahlerio, Geraldo Finzi ir Benjamino Britteno kūriniai.

Australų dirigentas Nicholas Miltonas jau yra bendradarbiavęs su Lietuvos kameriniu orkestru ir pavadino jį tikru Lietuvos muzikinės kultūros brangakmeniu. N. Miltonas Sidnėjaus konservatorijoje, Mičigano valstybiniame universitete ir Juilliardo mokykloje studijavo smuiką, dirigavimą, muzikos teoriją ir filosofiją. Jis tapo ne vieno konkurso laureatu, yra pelnęs JAV ir Australijos apdovanojimų. N. Miltonas kviečiamas diriguoti pagrindiniams Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos, Vengrijos, Prancūzijos, Ispanijos, Olandijos ir įvairių Azijos šalių orkestrams.

0L9A0551 - Version 2

Edgaras Montvidas. Monikos Penkutės nuotr.

Kitas šio vakaro svečias – iškilus lietuvių tenoras Edgaras Montvidas. Londone gyvenantis solistas pasirodo daugelyje pagrindinių Europos ir JAV operos teatrų ir festivalių, koncertų salių: Londono „Covent Garden”, Miuncheno „Bayerische Staatsoper”, Berlyno „Komische Oper”, Anglijos, Škotijos nacionaliniai, Hamburgo, Frankfurto, Amsterdamo, Oslo, Ženevos, Dresdeno, Leipcigo, Liono, Bordo, Santa Fe (JAV) operos teatrai, Glaindborno ir Provanso Ekso festivaliai. E. Montvidas nėra retas svečias ir Lietuvoje: bendradarbiauja su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, „Vilnius City Opera”, yra surengęs rečitalių Pažaislio bei Vilniaus festivaliuose. Solistas apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi”, ordino „Už nuopelnus Lietuvai” medaliu ir kitais garbės ženklais.

E. Montvidas su LKO koncerte atliks Benjamino Britteno ciklą „Nušvitimai” („Les Illuminations”) pagal prancūzų poeto Arthuro Rimbaud žodžius. Šio dekadentizmo ir simbolizmo pradininko, „prakeiktųjų poetų” atstovo sukurto ciklo „Nušvitimai” poemos – tai nerimuota, prozai artima poezija, kupina siurrealizmo vizijų. Brittenas puikiai jaučia ir perteikia prancūzų kalbos subtilybes, sudėtingo teksto niuansus, jautriai intonuoja žodį.

Viso koncerto programą LKO pradės sau įprasta klasicizmo epochos muzika. Skambės Josepho Haydno Simfonija Nr. 22 Es-dur („Filosofas”). Ji apibūdinama kaip muzikos kūrinys, sujungęs vėlyvojo baroko ir ankstyvojo klasicizmo stilistinius bruožus. Po jos klausysimės Gustavo Mahlerio Dešimtosios simfonijos, kuri neretai vadinama „didžia nebaigtąja”. Ji turėjo būti penkių dalių, deja, kompozitoriui mirus, simfonija liko eskizuose, baigta tik pirma dalis Adagio.

Antrosios koncerto dalies pradžiai pasirinktas Geraldo Finzio „Romansas styginiams”. G. Finzis, sekdamas XIX a. pab.–XX a. pr. anglų muzikos tradicijomis, sukūrė savitą stilių ir buvo vadinamas vienu originaliausių britų kompozitorių. Tad jo „Romansas styginiams” taps puikia įžanga į britų klasiko B. Britteno „Nušvitimus”.

Beje, Lietuvos kamerinis orkestras šiemet dar du kartus pasirodys Klaipėdos koncertų salėje. Gruodžio viduryje jį išgirsime koncerte visai šeimai „Kalėdinis žvėrių karnavalas”, o paskutinėmis metų dienomis jis koncertuos su savo meno vadovu, smuiko virtuozu ir dirigentu Sergejumi Krylovu. Maloniai kviečiame paklausyti šio puikaus orkestro atliekamos muzikos!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply