Norvegijos trimito žvaigždžė ir NIKO

Regis, pasiekęs daugelį savo instrumento repertuaro ribų, žinomas norvegų muzikas, trimitininkas Ole Edvard Antonsen ėmėsi dar daugiau iššūkių keliančių meninių sumanymų. Šiandien muziko žinomumas plečiasi jau ir už klasikinės muzikos ribų, – menininkas atlieka ne tik klasikinę, bet ir džiazo, populiariąją muziką, improvizuoja tiek akustiškai, tiek pasitelkdamas elektroninei muzikai būdingas technikas, rašo savo paties kompozicijas.

Antonsen2

Ole Edvard Antonsen. KKS archyvo nuotr.

Ole Edvard Antonsen yra išleidęs daugiau nei 60 kompaktinių plokštelių, grojęs solo svarbiausiose koncertų salėse bei bendradarbiavęs su tokiais žymiais dirigentais, kaip Mariss Jansons ar Kent Nagano.

Turbūt natūralu, kad į O. E. Antonsen akiratį papuolė ir lietuvių kompozitorius G. Gelgotas bei jo vadovaujamas ansamblis NIKO. Jų kūrybinė draugystė prasidėjo 2016 metais, kai ansamblis buvo pirmą kartą pakviestas koncertuoti trimitininko vadovaujamame festivalyje „Festspillene i Elverum” Norvegijoje. NIKO į šį festivalį sugrįžo dar dukart, o 2019 m. pradžioje Vilniuje surengė bendrą įrašų sesiją, kurios rezultatai jau greitai pasieks klausytojus. Nuosekliai besivystanti kūrėjų ir atlikėjų draugystė, natūralu, įgauna vis išbaigtesnes formas ir virsta kūrybingomis ir konceptualiomis koncertinėmis programomis.

Vieną tokių programų jau greitai klausytojai galės išgirsti ir Lietuvoje – Vilniuje ir Klaipėdoje. Tai programa, kurią sudaro autorinė G. Gelgoto muzika, į ją įkomponuotos, specialiai kuriamos Ole Edvard Antonsen improvizacijos ir kompozicijos bei gražiausi baroko epochos trimito repertuaro kūriniai.

4_NICO_foto_Victor_Morozov

NIKO. Victor Morozov nuotr.

„Sprendimas šiuolaikinės muzikos koncertą praturtinti barokine muzika buvo priimtas gana impulsyviai. Išsikalbėjome, kad šiuo metu abudu „degame” barokine muzika, esame įkvėpti jos emocingumo ir to beveik improvizacinio jos elemento, jausmo. Kalbėjome apie tai, kad daugelis šiuolaikinės muzikos iš tiesų yra giminingesnė barokui, nei, tarkim, klasicistinei muzikai. Laukiame šio koncerto, nes visi kartu leisimės į jaudinančią muzikinę patirtį, kuri mums patiems, tikiu, pateiks malonių staigmenų”, – kalbėjo kompozitorius Gediminas Gelgotas.

Koncertai vyks 2020 m. sausio 22 dieną, trečiadienį, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje bei sausio 23 dieną, ketvirtadienį, Klaipėdos koncertų salėje. Bilietus platina Bilietai.lt.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply