Naujasis Klaipėdos džiazo orkestras prisistatys per Kalėdas

Jaunosios kartos Klaipėdos džiazmenai nutarė sujudinti uostamiestį ir paskatinti aktyvesnę jo gyventojų kūrybinę saviraišką tuo, ką sugeba geriausiai: susibūrė į nepriklausomą kolektyvą, kuris yra atviras visiems norintiems bendradarbiauti. Pirmasis Klaipėdos džiazo orkestru pasivadinusios komandos koncertas vyks per artėjančias Kalėdas.

Klaipėdos džiazo orkestras. Algirdo Kubaičio nuotr.

Klaipėdos džiazo orkestras. Algirdo Kubaičio nuotr.

Gruodžio 27 d. džiazo Kalėdos klaipėdiečius kvies į barą „Kaštonas“ (Danės g. 6-1), tapusį Memelio džiazo klubo partneriu ir jo narių repeticijų erdve. Laiko dar yra, orkestras – pasiruošęs, tad turintieji ūpo pasirodyti scenoje bei idėjų, ką norėtų atlikti, gali drąsiai kreiptis!

Anot muzikantų, entuziazmas ir energija daug svarbesni už diplomus bei pažymius – laukiami visi norintieji išmėginti save. Prireikus orkestro nariai padės ir aranžuoti dainą. Siūlymas tinka net stokojantiems drąsos: ir prityrę atlikėjai sutinka, jog jausti už nugaros visą orkestrą yra visai kas kita nei mindžikuoti scenoje vienam.

Trečiuosius metus Klaipėdoje gyvuojantis Memelio džiazo klubas, šiemet išsirinkęs naują prezidentą, saksofonininką Kęstutį Sovą, ir atnaujinęs narių gretas, nepamiršo įkūrėjų pasiūlytų tradicijų. Vieną iš jų – kalėdinius džiazo koncertus, kurie prieš dešimtmetį Klaipėdoje suburdavo gausias klausytojų gretas, jauni entuziastai nori puoselėti ir plėtoti įtraukdami visus muzikuoti norinčius miestelėnus. Ir, beje, šitaip susitikti ne tik per žiemos šventes.

Anot K. Sovos, Klaipėdos bigbendo idėja vis sklando ore, tačiau niekaip neranda tinkamų būdų materializuotis. Galiausiai arti 20-ies profesionalių jaunų muzikantų bei uostamiestyje muziką studijuojančių jų bičiulių pamanė, kad paprasčiausia būtų tiesiog susiburti ir groti bei kviestis džiazui atvirus miestiečius jungtis.

„Mieste yra gausu muzikos mokyklų, įvairių teatro, šokio bei kitokios meninės saviraiškos kolektyvų – tiek valstybinių, tiek privačių, o kiek žmonių tiesiog dainuoja duše arba užsiima kūrybine veikla laisvu nuo darbo bei mokslų metu! Esame atviri įvairiems sumanymams ir labai tikimės, kad galimybė pasirodyti su tikru džiazo orkestru, o ne grojant fonogramai, sudomins klaipėdiečius, ypač – jauniausiuosius“, – sakė K. Sova.

Klaipėdos džiazo orkestras neturi jokių finansavimo šaltinių ir gyvuoja iš bendraminčių entuziazmo. Kiek ilgai užteks parako? „Nebūna taip, kad geras sumanymas neįgytų sekėjų, neįkvėptų prisidėti, padėti arba kitaip įsitraukti į veiklą, – įsitikinęs K. Sova. – Apie tokio orkestro iniciatyvą Klaipėdoje bei Lietuvoje girdėti nėra tekę, tad pats metas jos imtis! Patirtis parodys, kokių užslėptų kūrybos ir bendradarbiavimo galių turi uostamiesčio bendruomenė.“

Visuomeninė organizacija atvira visiems norintiesiems dalyvauti jos veikloje, ieškantiems bendraminčių, trokštantiems pažinti ir populiarinti džiazą. Išsamesnė informacija apie Memelio džiazo klubą, narystę jame, jau globojamus muzikus bei jų kolektyvus ir kitką – interneto svetainėje www.klaipedajazz.lt.

Leave a Reply