Naujame „Royce“ albume – klasikų poezija, nudažyta elektroninio roko spalvomis

Prieš pat Velykų savaitgalį pavasariniai vėjai muzikos gerbėjams atpūtė gerų naujienų iš Lietuvos pajūrio. Klaipėdiečių elektroninio roko grupė Roycekovo 30 d. pristatė trečiąjį savo studijinį muzikos albumą. Dainų rinkinys simboliniu pavadinimu JUDA tapo pirmuoju visiškai lietuvišku grupės albumu, kuriame skamba ne tik autoriniai grupės kūriniai, bet ir garsių lietuvių literatūros klasikų poezija.

Grupė „Royce“. Ryčio Šeškaičio nuotr.
Grupė „Royce“. Ryčio Šeškaičio nuotr.

Ankstesnis grupės albumas „Mano America“ buvo išleistas dar 2018 m. Pasak grupės narių, būtent viena iš šio albumo dainų padėjo pamatus naujausiam grupės studijiniam darbui. Pagal Justino Marcinkevičiaus tekstą tuomet įrašytos dainos „Eikit, žmonės“ sėkmė paskatino grupės narius labiau koncentruotis ties kūryba gimtąja kalba bei atidžiau panagrinėti įvairius Lietuvos literatūros klasikų kūrinius.

„Daina „Eikit, žmonės“ susilaukė itin palankių vertinimų bei buvo dažnai transliuojama įvairių radijo stočių eteryje. Už šį kūrinį gerų žodžių sulaukėme net ir iš šviesaus atminimo klasiko Justino Marcinkevičiaus artimųjų. Tai paskatino mus labiau atsigręžti į lietuviškos poezijos paveldą ir paieškoti ten daugiau įkvėpimo naujai kūrybai“, – mintimis dalinosi grupės „Royce“ lyderis Ilja Gun.

Naujausio grupės albumo „JUDA“ kūrybos procesas užtruko dvejus metus. Albume sugulė 10 oficialių ir viena paslėpta daina. Rinkinyje esančios dainos „Poetas“ tekste suskambo Vytauto Mačernio poezija, o tituliniame albumo kūrinyje „Juda“ – Vinco Mykolaičio-Putino eilės. Tuo tarpu paslėptoje albumo dainoje galima išgirsti ir legendinio JAV rašytojo Charles’o Bukowski kūrybos fragmentus.

Naujame „Royce“ albume muzikos gerbėjai ras ir kitokią puikiai kiekvienam lietuviui pažįstamos dainos „Kalėdų eglutė“ versiją, kurios tekstą prieš keturis dešimtmečius parašė poetas Antanas A. Jonynas, o melodiją sukūrė legendinė Lietuvos muzikos grupė „Kardiofonas“. Anot „Royce“ narių, ši „Kalėdų eglutės“ versija į albumą buvo įtraukta sulaukus pačių originalios dainos autorių pozityvaus vertinimo.

Grupės „Royce“ lyderis Ilja Gun. Ryčio Šeškaičio nuotr.
Grupės „Royce“ lyderis Ilja Gun. Ryčio Šeškaičio nuotr.

Pasak grupės „Royce“ lyderio Ilja Gun, naujausio albumo skambesys ir pavadinimas atspindi grupės šiandieninę filosofiją: nesustoti, keistis, ieškoti naujų formų, nepamirštant grupės kūrybinio identiteto bei vertybių.

„Albumas šįkart išėjo daug šviesesnis. Tačiau jame tikrai netrūksta mums būdingų išraiškingų sintezatorių ir gitarų garsų. Albumo tekstai kalba apie pamatines žmogaus vertybes, jo asmenybės tobulėjimą per skausmą, meilę, klaidas, jį supančio pasaulio įtaką. Tai albumas apie dalykus, kuriuos bent kartą gyvenime tikriausiai yra išgyvenę daugelis iš mūsų“, – teigė Ilja Gun.

Grupės „Royce“  gerbėjai naujausiame albume galės išgirsti ir tokius anksčiau jau išleistus kūrinius, kaip „Mechanika Aš“ ar duetu su Lietuvos muzikos legenda Igoriu Kofu įrašytą dainą „Iš smėlio ir pieno“.

Albumo „JUDA“ įrašais rūpinosi gerai Lietuvos muzikos pasaulyje žinomas prodiuseris Vitas Vaičiulis, kuris taip pat dirba ir su „Daddy Was A Milkman“, „Electronic I“, „Lolita Zero“ bei kitomis Lietuvos muzikos žvaigždėmis. Galutinis albumo garso suvedimas atliktas Roterdame (Nyderlanduose) esančioje garso specialisto Deniso „Emery“ Teluchin studijoje. Muzikinio ledinio viršelį sukūrė iliustratorius bei muzikantas Karolis Rupkus.

Kūrybiniame albumo procese dalyvavo visa grupės „Royce“ komanda: vokalistas Ilja Gun, gitaristas Karolis Žioltikovas, klavišininkas Justas Katauskis, būgnininkas Dainius Kažukauskas, bosistas Artur Mamin, vokalistė Kristina Jatautaitė bei garso režisierius Mindaugas Putna.

Naujausią „Royce“ albumą muzikos gerbėjai jau gali perklausyti „Youtube“, „Spotify“ ir kitose muzikos klausymosi platformose bei įsigyti jį CD formatu grupės elektroninėje parduotuvėje.

Be naujausio studijinio darbo „JUDA“, grupė „Royce“ savo diskografijoje turi dar du albumus: „Black Lights“ (2016 m.) ir „Mano America“ (2018 m.).

Leave a Reply