Miškų gaisrų atšvaitai: Synthgirl I-rena daina „Aš degu”

Žinia apie pasaulinio masto miškų gaisrus klaipėdietę atlikėją ir kompozitorę Synthgirl I-rena inspiravo savo emocijas išreikšti nauju kūriniu „Aš degu”. Daina, jungianti etno- ir elektronikos garsus, jau sulaukė ir užsienio radijo stočių dėmesio.

Irena_Eimanto_Zeimio_foto1

Eimanto Žeimio nuotr.

Synthgirl I-rena – nepriklausoma darkpop kūrėja ir dainininkė iš Klaipėdos. Išsiskirianti savo ekstraordinariu dainavimu, kartais vadinama Lizos Gerrard pasekėja, Synthgirl visgi ieško savito ir išskirtinio skambesio, jungdama etninę (folkloro) sferą, lietuvių kalbą ir elektronikos garsyną. Švelnus ir be galo platus vokalas, melodingos ritminės melodijos, remiamos stambiomis būgnų ir sintezatorių partijomis, klausytoją veda sielai artimais senosios genties takais per šiuolaikines technologijų džiungles. Kartais iškylančios kiberpankinės distopijos nuojautos klausytoją priverčia įsitraukti į vedamą muzikos liniją ir susikurti savą Synthgirl kelionės viziją.

Ką tik išleista daina „Aš degu” išsiskiria šiek tiek kitokiu nei įprasta Synthgirl skambesiu. Atiduodama duoklę šokio žanrui, atlikėja išlaiko turinio gilumą, pasakoja istoriją, kuri gyvenimiškai skaudi, tačiau dvelkianti stiprybe ir tikėjimu.

„Daina „Aš degu” atsirado, kai išgirdau apie gaisrus Sibire. Pasijutau beviltiškai gamtos atžvilgiu. Ir kaip tai simboliška – kartais reikia sudegti iki visiškų pelenų, subyrėti į šipulius, nes tik taip pavyks save surinkti iš naujo ir atsistoti kaip stipriam ir tauriam žmogui, – pasakoja Irena. – Visa mano kūryba yra neatsiejama nuo mano pačios gyvenimo. Ši daina – ne išimtis. Ji žymi tam tikrą mano egzistencinį etapą, kurio metu teko nemažai „pabraidyti” filosofiniuose vandenyse, smarkiai save transformuoti, o gal tiesiog atrasti tai, ką turėjau seniai, tik niekad nebuvo stiprinta ir puoselėta. Norėjau perteikti ne tik situacijos sudėtingumą, bet ir savą charakterį, požiūrį, kario dvasią, kuri many ganėtinai stipri.”

Įrašyti dainą Synthgirl padėjo Klaipėdos prodiuseriai Evgenij Golobokin ir Viktoras Grečko, garso inžinerija rūpinosi Didžiosios Britanijos prodiuseris Jayce Lewis („Northstone studios”), dirbęs su daugeliu garsių užsienio atlikėjų.

„Rašant dainos žodžius, prisijungė mano geras draugas klaipėdietis Karolis Rupkus. Man labai svarbi kūrybos vizualizacija, todėl be abejonių tai patikėjau savo bičiuliui Eimantui Žeimiui, kurio talentu ir vizija pasitikiu 100 %. Prie mūsų prisidėjo modelis Antanas Steponavičius. Ir štai – turim be galo kūrybišką, giluma ir intymumu dvelkiantį dainos viršelį. Įsitikinau, kad komandinis darbas yra be galo svarbus, ir šalia esantys žmonės gali pakelti tavo idėją į aukštesnį lygį”, – kūrybine bendryste džiaugiasi Irena.

Dar viena įdomi detalė, susijusi su šios dainos išleidimu: kartu su naująja daina galima įsigyti ir plakatą, kurį sukūrė britų tapytojas Noel Guard. Visą informaciją galima rasti Synthgirl I-rena facebook puslapyje.

Leave a Reply