Mieste prie jūros – „Atspindžiai vandeny”

Uostamiesčio gyventojai puikiai supras, kad jūra, vanduo gali įkvėpti kūrybai. Būtent tokia tematika jungia koncertinę programą, kurią paruošė Rita Novikaitė (mecosopranas) ir Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas). Jaukioje Klaipėdos koncertų salės I a. fojė 2019 m. gegužės 22 dieną, trečiadienį, 18.30 val. skambės „Atspindžiai vandeny”. Programoje – retai atliekami vėlyvojo romantizmo kūriniai, pasak atlikėjų, „pasiekiantys žmogaus sielos gelmes, visada jaudinantys ir stulbinantys”.

Rita_Novikaite1

Rita Novikaitė. KKS archyvo nuotr.

Mecosopranas Rita Novikaitė mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Graco muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete, G. Verdi akademijoje „Accademia Verdiana”, dabar pati užsiima pedagogine veikla, veda meistriškumo kursus. Solistė sukūrė nemažai vaidmenų Austrijos, Italijos ir Anglijos teatruose. Jos repertuare – Lied žanro dainos, kamerinė muzika, oratorijų partijos.

Lietuvoje gerai žinoma kaip romantinės muzikos atlikėja pianistė Šviesė Čepliauskaitė pirmoji šalyje įrašė visus Frederico Chopino valsus. Ji parengė originalias programas, atskleidžiančias kūrybines sąsajas tarp F. Chopino ir Lietuvos kūrėjų. Pianistės prašymu keli lietuvių autoriai sukūrė kūrinius, inspiruotus šio lenkų kompozitoriaus muzikos. Š. Čepliauskaitė koncertuoja su orkestrais, rengia kamerines programas. Ji yra paruošusi ir muzikinių literatūrinių programų, kuriose dalyvauja dainininkai ir aktoriai.

Neseniai Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvoje pianistę apdovanojo Auksiniu Kryžiumi už nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą.

Sviese_Cepliauskiate_Daniel_Piwowarczyk_foto1

Šviesė Čepliauskaitė. Daniel Piwowarczyk nuotr.

Koncertas „Atspindžiai vandeny” – unikali galimybė išgirsti Lietuvoje itin retai atliekamus kūrinius, kurie priklauso vėlyvajam romantizmui, klestėjusiam XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje. „Kompozitorius pasirinkome neatsitiktinai: jie savo kūryba organiškai papildo vienas kitą, atspindi to laikmečio dvasią. Jų muzika kupina simfoninio mąstymo. Išeities tašku šio koncerto programai tapo Edwardo Elgaro dainų ciklas „Jūros paveikslai”. Jo inspiruotos pasirinkome jūros, vandens temą kaip visą programą vienijančią idėją. Vandens temą atliepia ir kūriniai fortepijonui solo: neramios Zitos Bružaitės „Bangos” ir trys spalvingos Claude’o Debussy pjesės – „Anakaprio kalvos”, „Atspindžiai vandenyje” ir „Džiaugsmo sala”. Prie jų puikiai dera emocingos Ottorino Respighi dainos ir subtili Vytauto Kairiūkščio „Baltoj viršūnėj kopų”.

„Tikimės, kad programa padės išreikšti turtingą tapybiškų garsų ir vaizdinių paveikslą, atspindintį vandens ir gyvenimo tėkmės platumas, gylį ir neaprėpiamas erdves”, – sako atlikėjos ir kviečia į koncertą „Atspindžiai vandeny”!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply