Metų palydoms – koncertas Prano Domšaičio galerijoje

2021 m. gruodžio 30 d. 19 val. Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda) kviečia į klasikinės muzikos koncertą. Jaunosios kartos muzikantai: Ángeles Salas Salas (smuikas, Ispanija), Augustas Gocentas (violončelė, Lietuva) ir Paulius Anderssonas (fortepijonas, Lietuva-Danija) klausytojus ves miniatiūrų takais. Programoje skambės D. Shostakovichaus, F. Liszto, C. Schumanno, M. de Fallos, F. Chopino, A. Rubinsteino, M. Moszkowskio kūriniai.

Smuikininkė Ángeles Salas Salas (Ispanija) mokėsi Sergejaus Teslia klasėje Madride, po to studijas tęsė Sibelijaus akademijoje Suomijoje. Ángeles koncertuoja su aukščiausio lygio jaunimo orkestrais Europoje: Ispanijos, Europos Sąjungos ir Gustavo Malerio. Taip pat ji dirbo Suomijos nacionaliniame operos ir Aleksandro teatro orkestruose. Šiuo metu Ángeles atlieka praktiką Roterdamo filharmonijos akademijoje, kurioje taip pat groja kamerinę muziką kartu su orkestro muzikantais.

Violončelininkas Augustas Gocentas 2019-aisiais įgijo bakalauro laipsnį ir toliau tęsia magistro studijas Sibelijaus akademijoje. Augustas yra European Union Youth Orchestra (EUYO) narys, grojo su kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“, Baltic Sea Philharmonic orkestru ir jungtiniu Sibelijaus bei Juilliardo mokyklų simfoniniu orkestru. Muzikantas vadovavo violončelių grupei Sibelijaus akademijos simfoniniame orkestre ir „Mikroorkestra“. Jis taip pat koncertuoja kaip solistas, yra keleto konkursų laimėtojas.

Pianistas Paulius Anderssonas 2017-aisiais išleido savo pirmąją kompaktinę plokštelę, kurioje skamba L. van Beethoveno, F. Chopino, F. Schuberto, J. Vitolso, M. Ravelio kūriniai. 2018-aisiais Paulius baigė bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Z. Ibelhauptas). 2021-aisiais įgijo scenos meno magistro laipsnį Diuseldorfo Roberto Schumanno aukštojoje mokykloje. Nuo 2021-ųjų studijuoja Miami Frost aukštosios muzikos mokyklos aspirantūroje (JAV). Paulius yra laimėjęs apie 16 tarptautinių konkursų Europoje.

Renginyje laukiami klausytojai, turintys galimybių pasą (epasas.lt) ar ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Koncertas mokamas, kaina – 15 Eur.

Prano Domšaičio galerijos informacija

Leave a Reply