Meno kieme – ukrainiečių folkloro grupė „Torban”

Gegužės 25 d. 20.00 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į Klaipėdos senamiestį. Šį ketvirtadienio vakarą Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) garsiai skambės folkloro grupės „Torban” (Ukraina) originaliai ir su kūrybišku polėkiu atliekama muzika ir dainos. Po koncerto kviesime įsisukti į tradicinių šokių „Vožinį”.

TORBAN

„Torban”. Organizatorių archyvo nuotr.

Ukrainiečių folk band „Torban” – 5 jaunatviški, entuziastingi atlikėjai, mėgstantys eksperimentuoti ir kūrybiškai ieškoti naujų tradicinės muzikos skambesių. Muzikantus įkvepia Europos šalių autentiška muzika, kurią „Torban” drąsiai mėgina sujungti su ukrainiečių tradicinėmis dainomis. Koncerte skambės ukrainiečių ir balkanų šalių dainos, o taip pat išgirsime skirtingų muzikos instrumentų (koncertinos, rylos, huculiško ir airiško būgnų, tamburino, lumzdelio, dambrelio, darbuko) skambesius bei netikėtas muzikines improvizacijas.

Torban – tai ukrainiečių liutnės tipo styginis instrumentas, šioje šalyje turintis išskirtinę istoriją. XVII a. pr.–XX a. pr. torban instrumentas buvo populiarus ir juo muzikuojama Ukrainoje, Lenkijoje, Rusijoje. Nepalankios istorinės aplinkybės lėmė, kad šis instrumentas ir autentiška muzikavimo tradicija išnyko. Ukrainos muziejuose galima išvyksti tik 3 originalius instrumento pavyzdžius. Dėl instrumento išskirtinumo grupė ir tapo „Torban”.

Kviečiame nepraleisti ir išgirsti ukrainiečių folk band „Torban”. Renginys nemokamas.

„Torban” koncertas – tęstinio projekto „Etnoreidas” renginys, iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply