Meniškiausias programas klausytojai galės stebėti Klaipėdos koncertų salės skaitmeninėje platformoje

Dabartinė situacija Lietuvoje ir pasaulyje reikalauja novatoriško požiūrio į kultūros produktų ir paslaugų kūrimą bei pristatymą visuomenei. Paskelbus karantiną šalyje, pritaikius fizinės distancijos apribojimus, atšaukti kultūriniai renginiai ir didžioji dalis kultūros produktų bei paslaugų buvo perkelta į virtualią erdvę. Šiuo laikotarpiu pastebėtas ypač išaugęs skaitmeninių kultūros produktų ir paslaugų poreikis.

Klaipėdos koncertų salė. Martyno Aleksos nuotr.
Klaipėdos koncertų salė. Martyno Aleksos nuotr.

Tad Klaipėdos koncertų salė 2020 m. vasarą iniciavo skaitmeninės platformos sukūrimą, kurioje virtuali klausytojų auditorija galėtų susipažinti su įstaigos meno kolektyvų: Klaipėdos kamerinio orkestro, Klaipėdos brass kvinteto, Klaipėdos choro „Aukuras“ sukurtomis meniškiausiomis koncertinėmis programomis. Skaitmeninėje platformoje taip pat bus galima rasti  įdomiausias įstaigos parengtas edukacines ir visai šeimai skirtas programas.

Gavus Lietuvos kultūros tarybos paramą Klaipėdos koncertų salės skaitmeninės platformos sukūrimas pradėtas įgyvendinti. Jau padaryti kokybiški 14 koncertinių programų vaizdo įrašai. Šiuo metu kuriamas platformos, kuri taps įstaigos interneto svetainės www.koncertusale.lt dalimi, vaizdo dizainas, vykdomi kiti parengiamieji darbai. Planuojama, kad ji internete pradės veikti 2021 m. I pusmetį.

Skaitmeninė platforma yra šiuolaikiška ir laisvai prieinama visuomenei naudotis kultūros ir meno produktais. Ji gali patenkinti plataus amžiaus spektro klausytojų (pradedant vaikais ir baigiant senjorais) kultūrinius poreikius. Minėta platforma suteiks galimybę klasikinės muzikos profesionalams susipažinti su įstaigos meninių kolektyvų veikla skaitmeninėje erdvėje, kai to dėl pakitusių aplinkybių negalima padaryti tiesiogiai, gyvos muzikos koncertų metu. Taip pat Klaipėdos koncertų salės meninių kolektyvų surengtų gražiausių koncertų įrašai bus išsaugoti ateities kartoms, kurioms jie turės ne tik meninę, bet ir istorinę vertę.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply