Meninė kolaboracija „Smiltys. Sminga. Smilgom“

„Smiltys. Sminga. Smilgom“ – tokiu poetišku ir melancholišku pavadinimu įvardintas Klaipėdos miesto savivaldybės finansuojamas ir VšĮ „Motyvas“ organizuojamas projektas kviečia jau šį penktadienį, balandžio 30 d., stebėti ir išgirsti pirmąją meninės kolaboracijos dalį „Smiltys“, kurios metu trys šio krašto kūrėjai – Irena Upė, Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas – gyvai kurs ir improvizuos.

Trys skirtingų charakterių atlikėjai ir kūrėjai projekto metu sava kūryba sieks atspindėti Klaipėdos miesto identitetą, užtikrinti meno tarpdiscipliniškumo sąsajas bei etninio ir šiuolaikinio meno raiškos būdų sintezę. Visi trys kūrėjai pasižymi aktyvia kūrybine, projektine ir leidybine veikla, yra labai susiję su Klaipėdos krašto etnine sfera, įtraukia ir puoselėja ją savoje kūryboje.

Projekto metu bus organizuojami keturi renginiai, kiekvienas jų palies Klaipėdos krašto identitetą per skirtingus aspektus, pasižymės tam tikru diskursu ir aktualumu Klaipėdai. Pirmieji trys renginiai vyks skirtingose lokacijose, kurios turės tam tikrą idėjinę nuorodą į kuriamą projekto dalį.

Pasirodymai vyks gyvos improvizacijos principu, t. y. kolaboracijos dalyviai bus aptarę, kokius instrumentus, raiškos būdus naudos pasirodymo metu, kokia istorine seka vyks muzikinės minties vystymasis, tačiau nebus paruošę konkrečių kūrinių, viskas vyks spontaniškai.

„Klaipėdos kūrėjai, atlikėjai nėra tik muzikantai, ir šis projektas yra tam tikras mūsų, kaip kūrėjų, veidrodis, atspindintis mūsų meninį tarpdiscipliniškumą, multikultūriškumą ir daugialypį charakterį. Mes patys kuriame projektą, patys juo rūpinamės – nuo muzikinės dalies iki įgarsinimo ir projekto vizualizacijos. Tai ir yra Klaipėda. Ji pati savimi pasirūpina. Tokie žmonės čia gyvena. Jie nesiskundžia ir nelaukia, kol kažkas kažką paduos į rankas. Jie patys kuria gyvenimą. Gal pirmoji dalis ir yra apie tai – apie mus, žmones, tokius paprastus ir nepaprastus, žinomus ir nežinomus”, – savo apmąstymais dalinasi projekto dalyviai.

Muzikinėje kompozicijoje bus naudojami jūriniai, Klaipėdos krašto etniniai motyvai, multikultūrinę atlikėjų ir miesto patirtį atspindinčios spalvos, lyrika, melancholinė nuotaika, charakteris – išplaukęs, vietom abstraktus, vietom išreikštas aštria forma, kontrastuojantis. Smiltys – tarsi žmonės: lyg ir visi vienodi, tačiau savaip unikalūs. Dalyvaujantys kosmoso veiksme, ir kartu kuriantys savo kosmogoniją. Trys skirtingi kūrėjai susitinka pasakoti istoriją, kviečiame prisijungti prie šios kelionės jau šį penktadienį, 2021 m. balandžio 30 d., 18.00 val. Facebook platformoje.

VšĮ „Motyvas“ informacija

Leave a Reply