Meilės dienos koncerte susijungs A. Piazzollos muzika ir tango šokis

Šv. Valentino dienos proga Klaipėdos koncertų salė klausytojams yra paruošusi meilės, Ástoro Piazzollos muzikos ir šokio derinį. Koncertas „Meilė tango ritmu“ vyks 2022 m. vasario 14 d. 18.30 val. Programoje smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Glebas Pyšniakas, akordeonininkas Tadas Motiečius ir perkusininkas Pavelas Giunteris kvies kartu leistis į muzikinę kelionę po skirtingus žemynus ir kultūras. Muziką aistringais šokiais papildys argentinietiško tango šokėjų pora Carlos ir Brigita Rodriguez.

Carlos ir Brigita Rodriguez. Žanetos Baršauskaitės-Švykienės nuotr.
Carlos ir Brigita Rodriguez. Žanetos Baršauskaitės-Švykienės nuotr.

Koncerte – vien tik Á. Piazzollos muzika

Paryžius, Niujorkas ir Buenos Airės; argentinietiškas tango, klasikinė muzika ir džiazas – gyvenimas tarp skirtingų miestų ir muzikinių stilių suformavo unikalų Ástoro Piazzollos kūrybinį braižą. Á. Piazzolla laikomas tradicinės tango muzikos revoliucionieriumi, su tango sujungęs džiazo, klasikinės muzikos elementus ir sukūręs vadinamąjį „naująjį tango“ (Nuevo tango).

Per paskutiniuosius savo 10 metų Piazzolla sukūrė daugiau kaip 300 tango, 50 melodijų kino filmams, muzikos spektakliams, baletams. Šiame koncerte skambės rinktiniai kompozitoriaus kūriniai. Kulminacija – „Metų laikai Buenos Airėse“, originaliai sukurti kaip keturios atskiros kompozicijos. Kaip ir nurodo pavadinimas, šiuo opusu autorius garsais pasakoja apie metų laikus Argentinos sostinėje.

Perkusija ir argentinietiškas tango

Carlos ir Brigita Rodriguez. Žanetos Baršauskaitės-Švykienės nuotr.
Carlos ir Brigita Rodriguez. Žanetos Baršauskaitės-Švykienės nuotr.

Koncertas ypatingas tuo, kad scenoje matysime argentinietiško tango šokėjus. „Tango nėra vien tik žingsniai ar jų deriniai, tango – tai kultūros, kurioje aš gyvenu nuo vaikystės, išraiška. Šiame šokyje tu gali išreikšti visą pojūčių ir jausmų vaivorykštę – nuo gilaus santūraus skausmo ir kančių iki visapusės meilės ir džiaugsmo“, – sako Carlos Rodriguez. Iš Buenos Airių kilęs argentinietis šokėjas aistringą atmosferą salėje kurs kartu su lietuvaite žmona Brigita Rodriguez. Pora yra daugelio tarptautinių konkursų laureatai, šokti tango moko ir kitus.

Perkusijos spalvų koncertui suteiks Pavelas Giunteris. Energingas kompozicijas solo ir su savo ansambliu „Giunter Percussion“ atliekantis muzikantas melomanams žinomas ir kaip Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris. P. Giunteris koncertuoja su garsiomis pasaulio muzikos asmenybėmis, rengia projektus su Lietuvos orkestrais, kameriniais ansambliais bei solistais, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose.  Atlikėjo repertuaras itin platus – atlieka klasikinę, moderniąją, pasaulio ir džiazo muziką bei jam skirtus lietuvių autorių kūrinius.

Groja garsiausiose pasaulio scenose

Glebas Pyšniakas, Dalia Dėdinskaitė ir Tadas Motiečius. KKS archyvo nuotr.
Glebas Pyšniakas, Dalia Dėdinskaitė ir Tadas Motiečius. KKS archyvo nuotr.

Dalią Dėdinskaitę ir Glebą Pyšniaką prisimename dar iš tų laikų, kai jie grojo Klaipėdos kameriniame orkestre. Abu yra vieni geriausių savo instrumento virtuozų Lietuvoje. 2020  metais Dalia pradėjo eiti Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisterės pareigas. Kartu ir atskirai jie koncertuoja garsiausiose pasaulio salėse, griežia solo su simfoniniais ir kameriniais orkestrais. „Svajonių duo“ – taip Nyderlandų laikraštis „Noordhollands Dagblad“ apibūdino Dalios Dėdinskaitės ir Glebo Pyšniako dueto koncertą.

Akordeonininkas Tadas Motiečius aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų, įsitraukdamas į unikalius projektus. Jo atliekama muzika – nuo klasikos ir modernių kompozicijų akordeonui iki subtiliojo džiazo.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply