Lukas Geniušas, Dalia Dėdinskaitė ir Glebas Pyšniakas uostamiestyje pristatys meilės istorijų programą

Birželio 8 d. 18.30 val. klausytojai kviečiami į Klaipėdos koncertų salę (KKS), kurioje pasirodys pripažinti solistai – pianistas Lukas Geniušas, smuikininkė Dalia Dėdinskaitė ir violončelininkas Glebas Pyšniakas. Atlikėjai į Klaipėdą sugrįžta su nauja, dar niekur neskambėjusia, meilės istorijomis apipinta programa „Fantastiškieji romantikai“. Atlikėjai pristatys žymiausių vokiečių kompozitorių romantikų muziką.

Emocinga muzikos kalba. Bernhard Mayr nuotr.

Emocijas kurstanti programa

„Koncertas yra apie muzikos romantikus, jų meilės išraišką muzikoje, išgyvenimus. Tai – retai atliekama muzika, kuri taip pat ir mūsų trio repertuare nėra dažnas svečias. Tikiu, kad šis koncertas taps įsimintinu ir leis kiekvienam klausytojui pasijausti didžiuoju romantiku”, – pasakoja G. Pyšniakas.

Atlikėjai garsėja, kaip vieni įdomiausių ir ryškiausių savo kartos muzikų. „Būtent Klaipėdos koncertų salėje 2018 metų pavasarį įvyko mūsų kaip fortepijoninio trio debiutas, todėl kiekvienas koncertinis sugrįžimas sukelia tik geriausias emocijas“, – prisimena violončelininkas G. Pyšniakas.

Koncerto temą įkvėpė birželio 8 dieną minimos Roberto Schumanno gimimo metinės. Programoje skambės R. Schumanno, jo žmonos Claros Schumann ir Johanneso Brahmso kūriniai. Atlikėjai gros tiek trio sudėtyje, tiek duetais. 

Tarptautines scenas užkariaujantys atlikėjai

Klaipėdos publika prisimena D. Dėdinskaitę, kaip buvusią Klaipėdos kamerinio orkestro koncertmeisterę, o G. Pyšniaką – kaip buvusį violončelių grupės koncertmeisterį. Atlikėjai Austrijos sostinėje Vienoje įgijo prestižinį profesinį išsilavinimą. D. Dėdinskaitė dirbo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeistre, o G. Pyšniakas muzikavo Čiurlionio kvartete. Atlikėjai rengia klasikinės ir šiuolaikinės muzikos programas, dalyvauja šalies ir užsienio festivaliuose. Jau daugiau nei 10 metų smuikininkė ir violončelininkas kartu koncertuoja kaip „Duettissimo“, taip pat pasirodo atskirai su įvairiais kamerinės muzikos atlikėjais, chorais bei orkestrais.

L. Geniušas taip pat puikiai pažįstamas Klaipėdos publikai. Klausytojai KKS daug metų stebi pianisto profesinę karjerą ir pasiektą brandą. Atlikėjas vis dažniau pasirodo tiek kaip solistas, tiek su kolegomis atlieka kamerinę muziką.

Pianistas gimė, augo ir studijavo Maskvoje, o nuo pandemijos pradžios kartu su žmona pianiste Anna daugiausia laiko praleidžia Vilniuje. Laimėjimai F. Chopino ir P. Čaikovskio tarptautiniuose pianistų konkursuose įtraukė L. Geniušą į pasaulyje geidžiamų atlikėjų elitą.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply