Lietuvos muzikos laisvės fėjos

Kovo 23 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje koncerte „Su muzika – aplink pasaulį” susipažinsime su trimis Lietuvoje užaugusiomis ir po pasaulį išsibarsčiusiomis asmenybėmis – Barbora Valiukevičiūte, Natalija Polukord ir Simona Zajančauskaite. Dvi smuikininkės ir pianistė iš skirtingų Žemės planetos kampelių susitiks gimtinėje Lietuvoje ir kalbės universalia pasaulio kalba – muzika.

Natalija_Polukord

Natalija Polukord. KKS archyvo nuotr.

Tarptautinis pripažinimas, muzikinės kelionės po pasaulį, ryšiai su iškiliais pedagogais, bendradarbiavimas su atlikimo meno autoritetais – visa tai rasime šių moterų biografijose. Ko dar galėtų trūkti Lietuvoje užaugusioms atlikėjoms? Atsakymas paprastoje citatoje: „Kaip ir kiekvienam svetur gyvenančiam muzikui, mums svarbu būti
įvertintoms ir pripažintoms gimtinės publikos.” Šioms moterims tarptautinė sėkmė neatstoja ryšio su gimtuoju kraštu, kuriame jos užaugo ir žengė pirmuosius karjeros žingsnius.

Barbora_Valiukeviciute_Aistes_Vaiciulytes_foto

Barbora Valiukevičiūtė. Aistės Vaičiulytės nuotr.

Šiuo metu smuikininkė Barbora Valiukevičiūtė tobulinasi už Atlanto vandenyno, tačiau kelias iki ten vedė per Europos muzikos mokyklas. Ji mokėsi Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje, studijavo Fiesole muzikos mokykloje Italijoje, Manheteno muzikos mokykloje Jungtinėse Amerikos Valstijose, o nuo 2016 m. smuikininkė studijuoja De Paul universitete (JAV). B. Valiukevičiūtės rečitaliai skambėjo Italijos „Auditorium al Duomo”, Japonijos „Fukuoka Across Hall”, JAV „Metropolitan Museum Concert Hall” salėse. Smuikininkė dažnai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose įvairiuose žemynuose. B. Valiukevičiūtė yra simfoninio orkestro „New York Symphonic Ensemble” artistė ir „Pan European Philharmonic” kviestinė koncertmeisterė.

Kita smuiką valdanti muzikė Natalija Polukord taip pat tobulinasi užsienyje. Lietuvoje ji mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kitas etapas buvo bakalauro ir magistro studijos Vienos aukštosiose mokyklose. Dėl savo išskirtinių gabumų N. Polukord yra gavusi stipendijų iš įvairių fondų Lietuvoje bei užsienyje. Atlikėja koncertuoja solo ir įvairiuose kameriniuose ansambliuose. Smuikininkė pasirodo ir simfoninių orkestrų – Baltijos jaunimo filharmonijos, Gustavo Mahlerio jaunimo bei įvairių Austrijos simfoninių orkestrų –sudėtyse.

S_Zajancauskaite1

Simona Zajančauskaitė. KKS archyvo nuotr.

Stiprų ryšį su gimtine jaučia pianistė Simona Zajančauskaitė, pažintį su muzika pradėjusi Rokiškio muzikos mokykloje. Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ji pasirinko studijas Sankt Peterburge, N. Rimskio-Korsakovo konservatorijoje, vėliau fortepijono ir kamerinės muzikos studijas pratęsė Veimaro F. Liszto aukštojoje muzikos mokykloje. Už pasiekimus muzikoje Prezidento Valdo Adamkaus premija apdovanota atlikėja daug koncertuoja solo bei įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose. Ji yra sukūrusi keletą tarptautinių kamerinės muzikos projektų, o nuo 2007 metų kartu su smuikininke Justina Zajančauskaite organizuoja Rokiškio klasikinės muzikos festivalį.

Menininkės paruošė išties įdomią programą, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas smuiko duetams. Koncerte išgirsime apie kompozitorių, gimusį varpinėje, ispaniškąjį Paganinį, kūrinį gražuolei žmonai, slavišką žavesį ir romantiškas audras. Visa tai garsais pasakos P.Sarasates, B.Martinu, J.M.Leclairo, D. Šostakovičiaus ir M.Moszkowskio kūryba.

Barbora Valiukevičiūtė, Natalija Polukord ir Simona Zajančauskaitė – Lietuvos muzikos laisvės fėjos, savo talento magija besidalinančios su gimtinės publika, kuri joms yra labai svarbi. Tad laikas įvertinti skirtinguose pasaulio kraštuose sukauptas patirtis ir šias tris moteris išvysti vienoje scenoje.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply