Leana & Hartwin. Garsai iš Saremos Klaipėdoje

2019 m. gruodžio 14-ąją, šeštadienį, 17.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks Estijos Saremos saloje gyvenančio dueto Leanos ir Hartwino koncertas.

Duetas_is_Estijos

Leana & Hartwin. Valmar Voolaid nuotr.

Leana Vapper-Dhoore yra dainininkė, grojanti dūdmaišiu ir fleita. Gimusi ir užaugusi Saremoje, ji salą vadina savo namais ir saugiu uostu. Jos pačios parašytas dainas pagimdė šnabždantys miškai, gilios pelkės ir raminantys salos peizažai.

Hartwinas Dhoore (Belgija) – profesionalus atlikėjas, grojantis diatonine armonika bei gerai žinomas kaip šiuolaikinių instrumentinių kompozicijų, kuriose dažnai girdimos ir tradicinės muzikos intonacijos, kūrėjas. Jo kuriamos melancholiškos harmoninės linijos puikiai palydi Leanos dainas ir subtiliai atspindi tylią ir magišką Saremos aplinką.

Pora kartu kuria muziką nuo 2012 m. Dueto repertuaras yra atsidūręs estų tradicinės muzikos ir naujų neišpasakotų istorijų, kurios palaiko tą tradiciją, kryžkelėje. Trapi ir intymi jų muzikos visata nukelia į vietą, kur ji gimė – į Saremos salą.

Koncertas nemokamas, kviečiame visus!

Tai vienas iš projekto ,,Etnoreidas” ciklo ,,Etnolaboratorijos” renginių. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply