Kovas Klaipėdos koncertų salėje: virtualus repertuaras

Klaipėdos koncertų salė, prisitaikydama prie esamos situacijos, kovo mėnesio repertuaro renginius toliau pristato virtualiai Klaipėdos koncertų salės Facebook ir Youtube platformose. Tegul muzikos bangomis sklindančios geros emocijos stabdo liūdesį, juolab kad į duris jau beldžiasi pirmasis pavasario mėnuo!

Programa

Kovo 5 d., penktadienis, 18.30 val.

Vilhelmas Čepinskis. Vytauto Petriko nuotr.

Tango revoliucija

Ástoro Piazzollos 100-mečiui

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)

Solistas Vilhelmas Čepinskis (smuikas)

Programa: Ástor Piazzolla, Osvaldo Golijov.

Šį kovo mėnesį sukanka 100 metų, kai gimė Ástoras Piazzolla. Žymus argentiniečių kompozitorius ir atlikėjas laikomas tradicinės tango muzikos novatoriumi, su tango sujungęs klasikinės bei džiazo muzikos elementus ir sukūręs vadinamąjį „naująjį tango“ (tango nuevo). Tango skambesį jis praturtino naujomis harmoninėmis ir melodinėmis struktūromis. Piazzollos dėka XX amžiaus 6-ajame dešimtmetyje įvyko tango revoliucija, kurios paveiktas šokis peržengė žanro ribas ir užkariavo koncertines scenas.

Á. Piazzollos 100-mečiui skirtoje tango nuevo programoje klausysimės Vilhelmo Čepinskio (smuikas) ir Klaipėdos kamerinio orkestro atliekamos jaudinančios šio kūrėjo muzikos garsų. Tikimės, kad puikių atlikėjų ekspresyvaus muzikavimo žiežirbos palies ir suvirpins virtualiai juos stebinčių klausytojų sielas.

Programoje skambės „Metų laikai Buenos Airėse“ – keturių dalių ciklas, kurį smuikui ir styginių orkestrui pritaikė talentingasis smuikininkas V. Čepinskis, pastaruoju metu vis dažniau besireiškiantis ir kompozitoriaus amplua.

Á. Piazzollos įvykdyta tango revoliucija turėjo didelės įtakos kitų autorių kūrybai. Vienas iš tokių yra Osvaldo Golijovas, kurio opusas „The Last Round” užbaigs žymiajam tango kūrėjui dedikuotą vakarą.

Kovo 10 d., trečiadienis, 18.30 val.

Dainuojanti Lietuva

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas

Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Kornelija Kupšytė (violončelė), Edita Ambrozaitienė (fortepijonas), Rugilė Latvėnaitė (aktorė)

Programa: Juozas Naujalis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Aleksandras Kačanauskas, Juozas Gudavičius, Jeronimas Kačinskas, Faustas Strolia, Algirdas Martinaitis, Nijolė Sinkevičiūtė, Vaclovas Augustinas, Darius Polikaitis.

Dainuojanti Lietuva įvykdė dainuojančių revoliuciją – 1990 metų kovo 11 dieną atkūrė Nepriklausomą valstybę! Susiklosčius istorinėms aplinkybėms išsiveržti iš pusę amžiaus trukusios sovietinės okupacijos buvo įvykdytas taikus perversmas –  su daina lūpose ir trispalve rankoje.

Muzika buvo svarbus ir veiksmingas ideologinis ginklas skleidžiant tautos nepriklausomybės idėjas. Tiek bevardžiai liaudies dainų kūrėjai, tiek profesionalūs kompozitoriai savo kūryboje ne tik apdainavo nuostabų gimtosios šalies gamtos grožį, bet ir budino tautinio atgimimo mintis. Geriausi muzikos, kaip ir literatūros, teatro, dailės bei kitų meno sričių kūriniai perteikė lietuviškosios tapatybės ideologiją.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną pasitinkanti Klaipėdos choro „Aukuras“ programa „Dainuojanti Lietuva“ sudaryta iš rinktinių lietuvių autorių kompozicijų. Dėmesys praeities ir dabarties lietuvių kompozitorių muzikai yra skiriamasis šio choro repertuaro bruožas, kurį nuo pat kolektyvo veiklos pradžios puoselėja „Aukuro“ meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas.

Platus programos autorių spektras aprėpia garbius praeities kūrėjus, kurių muzika, tarsi amžinasis šaltinis, iki šiol gaivina mūsų dvasią. Koncerte skamba ir nūdienos autorių choriniai opusai, nuolat dainuojami ir pasaulio lietuvių bendruomenių renginiuose. Maloniai kviečiame paklausyti virtualaus koncerto! 

Kovo 11 d., ketvirtadienis, 17.00 val., Klaipėdos karilionas (Liepų g. 16)

Legenda apie laisvę

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai

Kęstutis Kačinskas (karilionas)

Programa: Vincas Kudirka, Stasys Šimkus, Juozas Naujalis, Balys Dvarionas, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Marc-Antoine Charpentier, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Ferenz Liszt, Fryderyk Chopin.

Istorinę Lietuvai dieną – kovo 11-ąją  „Legendą apie laisvę“ iškilmingai seks Klaipėdos kariliono varpai. Koncertą bus galima išgirsti gyvai, vaikštinėjant Liepų ar netoliese esančiomis gatvėmis. Jis taip pat bus tiesiogiai transliuojamas internetu Klaipėdos koncertų salės Facebook ir Youtube platformose.

Legendos, kaip folkloro ir literatūros žanro, turinys apibendrina esmingus, lemtingus reiškinius, kuriuose dažnai persipina išgalvoti ir tikri faktai. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas taip pat buvo esmingas ir lemtingas puslapis šalies istorijos knygoje. Tikėtina, kad apie jį ateityje taip pat bus kuriamos legendos.

Kompozitorius Balys Dvarionas savo fortepijoninę pjesę pavadino „Legenda“, o Juozas Naujalis savo romantišką kūrinėlį styginių kvartetui – „Svajone“. Lietuvių tautos svajonė apie laisvę išsipildė. Ilgus metus trukusį kelią jos link kūrybiška menininko plunksna kažkada pavers legenda. Bet dabar, šventinę istorinę dieną, paklausykime, ką mums pasakoja Kęstučio Kačinsko kalbinami Klaipėdos kariliono varpai… 

Kovo 17 d.,  trečiadienis, 18.30 val.

Bacho genijaus paslaptis

Tinklalaidė vaikams ir visai šeimai

Pasakoja edukatorė Dovilė Kirdaitė

Skamba Johanno Sebastiano Bacho kūrinių fragmentai.

Ar daug žinote paslapčių? Ar jums patinka paslaptingi dalykai? Daug jų saugo senos istorinių pastatų sienos, kaip ir storos muzikos istorijos knygos. Jose galime paskaityti apie Baroko epochos genijumi vadinamą vokiečių kompozitorių Johanną Sebastianą Bachą. Kaip Bachas sugebėjo taip intensyviai dirbti ir sukurti daugiau nei 1000 kūrinių? Kur slypi jo genijaus paslaptis? Kodėl šiais laikais jo muzika skamba beveik visur ir visada pasiekia klausytojus?

Ši tinklalaidė vaikams ir visai šeimai kviečia trumpam praskleisti Bacho genijaus paslapties skraistę. Iki intriguojančio susitikimo prie išmaniųjų ekranų!

Kovo 19 d., penktadienis, 18.30 val.

Klaipėdos brass kvintetas. Vytauto Petriko nuotr.

Brass kvintetas + 2

Klaipėdos brass kvintetas:

Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Valentinas Gelgotas (fleita)

Gediminas Gelgotas (fortepijonas)

Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Arthur Roland Frackenpohl, Claude Bolling, Gediminas Gelgotas.

Klaipėdos brass kvintetas tęsia koncertų ciklą „Brass kvintetas +“ ir kviečia paklausyti antrosios programos. Joje Sigito Petrulio vadovaujami klaipėdiečiai muzikuos kartu su vilniečiais kolegomis Valentinu ir Gediminu Gelgotais.

Fleitininkas Valentinas yra ilgametis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro fleitų grupės koncertmeisteris. Beje, šiame kolektyve atlikėjas dirba jau net 45 metus! Jis dar mėgsta groti solo ir kameriniuose ansambliuose. Įsivaizduokite, kiek kūrinių per šį laikotarpį jam teko atlikti, kiek koncertinių salių ir užsienio šalių aplankyti! V. Gelgotas taip pat jau daug metų dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Valentino sūnų Gediminą jaunoji melomanų karta geriausiai pažįsta kaip Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO įkūrėją, kompozitorių, dirigentą, kuris visada atviras drąsiems kūrybiniams eksperimentams. Jo kūriniai skamba pagrindinėse Europos koncertų salėse ir festivaliuose, juos atlieka pasaulyje pripažinti muzikai. Savo kūryba kompozitorius siekia žadinti klausančiųjų širdis, todėl ji turi daug gerbėjų ir sėkmingai pritraukia jaunąją klausytojų auditoriją į klasikinės muzikos koncertų sales.

Šiame koncerte taip pat išgirsime G. Gelgoto kūrinį, sukurtą minimalizmo stiliumi, o pats autorius skambins fortepijonu.

Kovo 25 d., ketvirtadienis, 18.30 val.

Žaismingos muzikos orkestras seka pasaką

Vytauto Petriko nuotr.

Muzikinis spektaklis visai šeimai (5-11 metų vaikams ir jų tėveliams)

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Gintarė Radvilavičiūtė (režisierė ir dailininkė)

Programa: muzikinis šešėlių teatro spektaklis pagal lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir gaidelis“ ir Teisučio Makačino kūrinius.

Visi puikiai žinome lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir gaidelis“. Jos istorija vertina draugystę ir skatina išradingumą, moko nebūti patikliems ir nepasiduoti įkalbinėjimams. Kaip katinėliui pavyksta iš lapės namų išvaduoti gaidelį? Jis groja smuiku ir taip išvilioja lapę! Muzika padeda išgelbėti gaidelį!

Smagų muzikinio šešėlių teatro spektaklį Klaipėdos kamerinio orkestro atlikėjai seka ne tik grieždami savo instrumentais, bet ir persikūnydami į vaidmenis ar valdydami lėles. Jas sukūrė spektaklio režisierė ir dailininkė Gintarė Radvilavičiūtė, o muziką parašė kompozitorius Teisutis Makačinas. „Žaismingos muzikos orkestras seka pasaką“ – gražus ir prasmingas renginys visai šeimai. Kviečiame paklausyti!

Visus koncertus kviečiame nemokamai stebėti internetu Klaipėdos koncertų salės Facebook ir Youtube platformose.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą