Kovą Liepojos koncertų salėje vyks Žvaigždžių festivalis

Liepojos koncertų salėje „Didysis gintaras” 2020 m. kovo 7–14 d. Liepojos simfoninis orkestras rengia 28-ąjį Liepojos tarptautinį žvaigždžių festivalį. Penkiuose koncertuose pasirodys tarptautinio garso muzikantai iš Brazilijos, Čilės, Čekijos, Prancūzijos, Portugalijos, Lietuvos ir Latvijos.

Gintaras_Rinkevicius_LSO_foto_Janis_Vecbralis

Liepojos simfoninis orkestras, dirigentas Gintaras Rinkevičius. Janio Vecbralio nuotr.

„Festivalio žvaigždės jau 28-ą kartą spindės koncertuose ir pristatys publikai nepamirštamas klasikinės, džiazo, šiuolaikinės ir vokalinės muzikos interpretacijas, – sakė Liepojos simfoninio orkestro vadovas Uldis Lipskis. – Festivalio programoje dalyvaus dirigentai Gintaras Rinkevičius, Atvaras Lakstīgala ir Andris Veismanis, Liepojos simfoninis orkestras ir Latvijos radijo bigbendas, dainininkės Maija Kovaļevska ir Maria Mendes, virtuozai Michaelis Pipoquinha ir Karelas Dohnalas, pianistai Armandas Ābolas ir Wilhemas Latchoumia. Taip pat vyks Ēriko Ešenvaldo „Koncerto saksofonui ir orkestrui” premjera su solistu Oskaru Petrauskiu ir Rygos kamerinio choro AVE SOL vyrų grupe.”

FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS
Kovo 7 d. / šeštadienis / 18 val.

Wilhelm_Lachoumia1

Wilhemas Latchoumia. Ugo Ponte nuotr.

Wilhemas LATCHOUMIA – fortepijonas (Prancūzija)
Oskaras PETRAUSKIS – saksofonas (Latvija)
Dirigentas Gintaras RINKEVIČIUS (Lietuva)
Liepojos simfoninis orkestras

Programa:
Nikolajus RIMSKIS-KORSAKOVAS, „Ispaniškasis kapričio” op. 34
Morisas RAVELIS, Koncertas fortepijonui ir orkestrui G-dur
Piotras ČAIKOVSKIS, „Itališkasis kapričio”
Ērikas EŠENVALDAS, Koncertas saksofonui „Arktinės vizijos: jūra” (pasaulinė premjera)

Atidarymo koncerte Moriso Ravelio „Koncertas fortepijonui G-dur” atskleis žaižaruojantį XX a. pokario Europos gyvybingumą. Liepojos simfoninis orkestras, diriguojamas maestro iš Lietuvos Gintaro Rinkevičiaus, gros kartu su pianistu iš Prancūzijos Wilhemu Latchoumia. Pasak prancūzų spaudos, šio pianisto ryšys su publika toks magiškas, kad jį turėjusios užburti fėjos.

Tą patį vakarą vyks pasaulinė koncerto saksofonui ir orkestrui „Arktinės vizijos: jūra” premjera. Kūrinio autorius latvių kompozitorius Ērikas Ešenvaldas garsėja kaip meditacijos meistras ir peizažų virtuozas. Koncerto metu išgirsime nuostabų saksofonininko Oskaro Petrauskio solo.

MARIA MENDES IR MICHAELIS PIPOQUINHA
Kovo 8 d. / sekmadienis / 18 val.

Maria_Mendes5

Maria Mendes ir Michaelis Pipoquinha. Joel Bessa ir organizatorių archyvo nuotr.

Maria MENDES – vokalas (Portugalija)
Michaelis PIPOQUINHA – bosinė gitara (Brazilija)
Latvijos radijo bigbendas (meno vadovas Kārlis Vanagas)

Kovo 8 d. publika galės klausytis portugalų ir brazilų muzikos, kurią atliks Maria Mendes ir Michaelis Pipoquinha. Portugalų primadona Maria Mendes turi labai įvairių muzikinių interesų – ji puikiai jaučiasi džiazo scenoje, švelniai dainuoja populiariosios muzikos kūrinius ir gali suteikti savo aiškiam stipriam balsui melancholijos dainuodama fadu. „All About Jazz” rašo: „Mendes aiškiai parodė, kad jai nieko nereikia įrodinėti.”

Michaelis dar būdamas paauglys techniniu virtuoziškumu sužavėjo tūkstančius savo vaizdo kanalo sekėjų visame pasaulyje. Dabar jaunasis muzikantas mėgaujasi pasauline šlove. Michaelio atlikimas turtingas spalvingų Brazilijos ritmų, jam būdinga unikali grojimo technika ir energingas stilius. Publika taip pat išgirs Latvijos radijo bigbendo programą „Tribute to Jaco”, dedikuotą legendiniam bosistui Jaco’ui Pastoriusui.

ARLEKINAS
Kovo 12 d./ ketvirtadienis / 19 val.

Karel_Dohnal_Harlekin2

Karelas Dohnalas. Daniel Havel nuotr.

Karelas DOHNALAS – klarnetas (Čekijos Respublika)

Programa:
Karlheinzas STOCKHAUSENAS, Klarneto solo „Arlekinas”

Kovo 12 d. turėsite galimybę patirti unikalų kūrinį „Arlekinas”, sukurtą novatoriaus ir modernisto Karlheinzo Stockhauseno. Čekų klarnetininkas Karelas Dohnalas šį 45 minučių trukmės kūrinį, apimantį muziką, šokį ir improvizaciją, pirmą kartą atliko 2011 metais Čekijoje. Nuo tada jis keliauja su juo po pasaulį. „Karelo Dohnalo atliktas Stockhauseno „Arlekinas” buvo vienos įspūdingiausių 45 minučių mano gyvenime”, – rašo Keatsas Bruce’as Škotijos laikraštyje „The Herald”.

MAIJA KOVAĻEVSKA. DAINOS IR NOKTIURNAI
Kovo 13 d. / penktadienis / 19 val.

Maija_Kovalevska2

Maija Kovalevska. Polinos Viljun nuotr.

Maija KOVAĻEVSKA – sopranas (Latvija)
Armandas ĀBOLAS – fortepijonas (Latvija / Čilė)
Māris KUPČAS – gitara (Latvija)
Rygos kamerinio choro AVE SOL vyrų grupė
Dirigentas Andris VEISMANIS (Latvija)
Programa:
Lūcija GARŪTA, Jānis MEDINIS, Frederikas ŠOPENAS, Francas ŠUBERTAS, Robertas ŠUMANAS.

Kovo 13 d. festivalis pasiūlys saloninės muzikos koncertą, panašų į vykdavusius XIX amžiuje, kai muzikantai groja šalia publikos – taip sukuriama jauki atmosfera ir jaučiama minčių bendrystė. Garsus Latvijos sopranas Maija Kovaļevska atliks nuostabias ir kontempliatyvias Latvijos kompozitorių dainas. Fortepijonu šioje programoje gros latvių virtuozas iš Čilės Armandas Ābolas. Kaip solistas Armandas pagros populiarius Šopeno noktiurnus (nakties muziką) Opus 9 ir atrinktas Šumano „Vaikų scenas”. Rygos kamerinio choro AVE SOL vyrų grupė praturtins programą nepelnytai retai atliekamomis Franco Šuberto dainomis chorui.

FESTIVALIO UŽDARYMO KONCERTAS
Kovo 14 d. / šeštadienis / 18 val.

Armands_Abols

Armandas Abolas. Organizatorių archyvo nuotr.

Maija KOVAĻEVSKA – sopranas (Latvija)
Armandas ĀBOLAS – fortepijonas (Latvija)
Dirigentas Atvaras LAKSTĪGALA (Latvija)
Liepojos simfoninis orkestras

Programa:
Liudvikas van BETHOVENAS, Žoržas BIZĖ, Džiakomas PUČINIS, Džiuzepė VERDIS.

Festivalio uždarymo koncertui pasirinkta Bethoveno muzika – 2020 m. minėsime gražų šio kompozitoriaus jubiliejų. Programą pradės operos „Fidelijas” uvertiūra, pratęs Koncertas fortepijonui Nr. 4. Tai vienas gražiausių šio žanro kūrinių per visą jo istoriją. Armando Ābolo supratingas, vyriškas, atidus ir rafinuotas muzikinis mąstymas tobulai tinka šiam nuostabiam koncertui atlikti. Garsi Latvijos operos primadona Maija Kovaļevska atliks ištraukas iš visame pasaulyje žinomų Verdžio, Pučinio ir Bizė operų. Liepojos simfoniniam orkestrui diriguos Atvaras Lakstīgala.

***

Bilietus į festivalio koncertus (kaina nuo 10 eurų) galima įsigyti interneto svetainėje www.bilesuparadize.lv.

28-ąjį Liepojos tarptautinį žvaigždžių festivalį remia Latvijos Respublikos kultūros ministerija, Valstybinis kultūros fondas ir Liepojos miestas.

Liepojos simfoninio orkestro informacija

Leave a Reply