„Kontraboso fiesta”: teatrališka ir intriguojanti

Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus iniciatyva pernai pavasarį klausėmės įspūdingos „Smuiko fiestos”, o šiemet atėjo metas pagerbti kontrabosą. Gegužės 29 dieną, penktadienį, Klaipėdos koncertų salėje susirinks net šeši mūsų šalyje ir užsienyje pripažinti šio instrumento meistrai.

Amsterdam_bass_duo_1

„Amsterdam Bass Duo”. Organizatorių nuotr.

Tai „Amsterdam Bass Duo” nariai Hans Roelofsen ir Rudolf Senn (Olandija), Donatas Bagurskas, Danielis Rubinas, Vytis Nivinskas bei Dainius Rudvalis. Kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru, kuriame jau daug metų griežia jų kolega Romas Grigaitis, jie klausytojams pristatys įspūdingą „Kontraboso fiestą”.

Pats didžiausias ir žemiausio registro styginis muzikos instrumentas orkestruose ar ansambliuose daugiausia naudojamas kaip bosinis pagrindas. Jis gana retai koncertuose atlieka solo partiją. Todėl ši programa skirta visapusiškam publikos supažindinimui su kontrabosu, jo kaip solinio instrumento populiarinimui, plačiausių techninių ir meninių galimybių atskleidimui.

„Amsterdam Bass Duo” nariai Hans Roelofsen ir Rudolf Senn, įkvėpti praeities virtuozų, daug eksperimentuoja, siekdami išplėsti grojimo kontrabosu technines galimybes. Jie taip pat transkribuoja savo instrumentui įvairių autorių kūrinius. Tuo galėsime įsitikinti, klausydami „Amsterdam Bass Duo” ir klaipėdiečių orkestro atliekamo virtuoziško Giovanni Bottesini “Grand Duo Concertante”.

Donatas Bagurskas ir Danielis Rubinas yra vieni lyderiaujančių lietuvių kontraboso atlikėjų, rengiantys solines ir kamerines programas, grojantys ansambliuose ir orkestruose. D. Bagurskas pagrieš Carlo Franchi „Introdukciją” ir „Tarantelą”, o Danielis – Ástoro Piazzolla’os kūrinį „Kicho”.

Dainius Rudvalis taip pat groja kamerinę muziką, dirba simfoniniame orkestre. Beje, Danielis ar Dainius kartais papildo Klaipėdos kamerinio orkestro sudėtį, kartu su R. Grigaičiu kurdami sodrų orkestro skambesio pagrindą. „Kontraboso fiestoje” Dainius atliks solo partiją G. Bottesini koncerte kontrabosui ir orkestrui, o Romas Grigaitis – Vittorio Monti kūrinį „Csárdás”.

Vytis Nivinskas priklauso kūrybingų džiazo atlikėjų bendruomenei. Jo sukurta ir atliekama kompozicija „Spring leaves” suteiks koncertui pavasariško polėkio ir spalvų.

Intriguojanti „Kontraboso fiesta” publikai žada ir netikėtumų. Vakaro programą pradės Patricko Süskindo pjesė, kurios pagrindinis veikėjas yra kontraboso atlikėjas. Savo gremėzdišką instrumentą jis įsivaizduoja kaip savo paties metaforą: lygiai kaip ir jo instrumentas, kuris niekada nėra gavęs solo partijos, jis priverstas nuolat likti nepastebėtas, todėl tapo visuomeniškai nerangus ir negali rasti sau tinkamos vietos. Ieškodamas emocinės kompensacijos, jis mėgaujasi estetinio terorizmo fantazijomis – tokiomis, kaip nutrauktas koncertas, kuris priverstų atkreipti į jį dėmesį… Kontraboso atlikėją vaidins aktorius Šarūnas Puidokas. Pjesės „Kontrabosas” režisierius – Valentinas Masalskis, dailininkė – Renata Valčik, kompozitorė – Raminta Šerkšnytė.

Renginio pradžia – 18 valandą. Kviečiame!

KKS informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply