Koncertų salėje – virtuozinės muzikos dvelksmas

Talentingi muzikai – žmonės, kuriems pasaulio piliečius skiriančios sienos ir atstumai yra tik simboliniai. Koncertai su atlikėjais iš tolimų kraštų yra ypatinga patirtis tiek klausytojams, tiek ir patiems muzikams. Tokie įvykiai turi išskirtinę galią vienyti tolimus pasaulio kraštus. Koncerte „Virtuozinės muzikos dvelksmas” vasario 15 dieną, trečiadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje žemynus sujungs jaunos ir žavingos koncerto atlikėjos – smuikininkės Janay Tulenova, Reina Shibutani ir pianistė Aki Maeda.

Virtuozines_muzikos_dvelksmas_02_15

Organizatorių archyvo nuotr.

Metaforiškai sumažėjusio pasaulio rezultatas – iš Azijos kilę talentai tęsia karjerą Europoje ir neaplenkia Lietuvos miestų koncertų salių. Šiuo metu Austrijoje įsikūrusios moterys spinduliuoja jaunų dienų entuziazmu, kuris padeda siekti profesinių pergalių ir semtis patirties užsienyje vykstančiuose konkursuose. Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį šios atlikėjos viešėjo Vilniuje ir dalyvavo festivalyje – vasaros akademijoje „Ars Lituanica”, kur atliko rečitalius ir tarptautinės žiūri įvertintos laimėjo prizą – koncertinį turą po Lietuvą.

Reina Shibutani – japonų smuikininkė, gimusi Tokijuje. Griežti smuiku ji pradėjo penkerių metų, o šiuo metu mokosi žymaus smuikininko Pavelo Vernikovo smuiko klasėje Vienoje. Ankstesnių studijų miestai – Tokijas, Paryžius ir Zalcburgas. R. Shibutani yra daugelio konkursų laureatė, aukščiausius apdovanojimus pelniusi įvairiuose tarptautiniuose smuikininkų konkursuose. Muzikė aktyviai koncertuoja nuo pat vaikystės, jos rečitaliai sulaukia daug dėmesio ir gerų atsiliepimų spaudoje. Kaip solistė smuikininkė yra pasirodžiusi su Jenos bei Saksonijos filharmonijos orkestrais, Veimaro Listo muzikos akademijos simfoniniu orkestru, Galicijos kameriniu orkestru ir daugeliu kitų.

Janay Tulenova taip pat muzikuoja nuo mažų dienų, tačiau yra kilusi iš kito Azijos krašto – Kazachstano. Jauną atlikėją profesinis kelias nuvedė į įvairius Azijos ir Europos miestus. Sėkmė lydėjo jau tėvynėje, kur ji laimėjo Grand-Prix Kazachstano Respublikos smuikininkų konkurse, po kurio buvo pakviesta atlikti S. Prokofjevo Koncertą smuikui Nr. 1 kartu su maestro Vag Papyan ir Kazachstano valstybiniu akademiniu simfoniniu orkestru. Vėliau Janay studijavo Maskvos valstybinėje konservatorijoje. Po metų smuikininkė išvyko į Mastrichtą (Olandija) įgyti bakalauro laipsnio, o šiuo metu tęsia magistrantūros studijas Vienos muzikos universitete, prof. Christiano Altenburgerio smuiko klasėje.

Aki Maeda gimė Japonijoje, kur nuo mažens paraleliai mokėsi fortepijono ir smuiko specialybių. Vėliau muzikė pasirinko fortepijoną, o troškimas tobulėti ją atvedė į Europos muzikos sostinę Vieną, kurioje ji apsigynė magistro diplomą su pagyrimu. Kaip solistė A. Maeda užėmė prizines vietas įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, pasirodė svarbiausiose Japonijos ir Austrijos koncertų salėse. Ji yra nuolat kviečiama koncertuoti įvairiuose Europos muzikos festivaliuose bei akompanuoti tarptautiniuose konkursuose. Muzikavimo subtilybių A. Maeda sėmėsi iš daugelio pasaulio fortepijono meistrų, tačiau svarbiausias pamokas jai dovanojo Elena Richter bei legendinis pianistas Paulas Badura-Skoda, prieš keletą metų koncertavęs Klaipėdos koncertų salėje.

Koncerto „Virtuozinės muzikos dvelksmas” programa tokia pat geografiškai plati, kaip ir atlikėjų karjeros. Joje atsivers margas kompozitorių pasaulis – Prancūzija, Belgija, Vokietija, Austrija, JAV, Lenkija, Rusija. Atlikėjos gros smuiko ir fortepijono duetus, nors išgirsime ir E. Ysaÿe sonatą smuikui solo. Abejingų nepaliks pasaulyje pripažintų kompozitorių C. Saint-Säenso, J. Brahmso, P. Čaikovskio darbai.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą