Koncertų salėje – Vestardo Šimkaus „Inspiracijų grandinėlė”

Tarptautinės sėkmės sulaukęs Latvijos pianistas Vestard Šimkus sugrįžta į Klaipėdos koncertų salę su solinio rečitalio programa „Inspiracijų grandinėlė”. Jos kviečiame paklausyti sausio 26 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val.

Vestard_Shimkus3

Vestardas Šimkus. KKS archyvo nuotr.

Vestardas Šimkus yra daugelio tarptautinių pianistų konkursų laureatas. Fortepijono meno paslapčių jis mokėsi gimtojoje Latvijoje, JAV, Ispanijoje, Suomijoje ir Vokietijoje.

Dirigento Parvo Jarvi’o nuomone, jis yra fenomenalus, o vokiečių muzikiniame žurnale „Piano News” V. Šimkus buvo pavadintas vienu ryškiausių jaunosios kartos pianistų.

V. Šimkus taip pat yra ir kompozitorius. Jis mokėsi pas įžymų Latvijos kompozitorių Pēterį Vaską. Kūrėją labiausiai įkvepia A. Skriabino, S. Prokofievo ir M. Ravelio muzika. Pats būdamas kompozitoriumi jis turi pranašumą ir atliekamai muzikai geba suteikti viską, ko tik gali norėti kūrinio autorius.

Pasak V. Šimkaus, „programa „Inspiracijų grandinėlė” sudaryta remiantis sąsajomis tarp keturių kompozitorių – Mozarto, Chopino, Skriabino ir mano paties – sonatų, valsų ir noktiurnų. Mozartas buvo ypač vertinamas Chopino kaip neprilygstamas melodistas. Tuo tarpu Skriabinas, būdamas jaunas, slėpdavo Chopino kūrinių natas po pagalve, kad nesiskirtų su jo muzika net naktį. Skriabinas mano širdyje užima ypatingą vietą, o jo domėjimasis visatos žvaigždėmis atsispindi mano sonatoje fortepijonui „Nutolusi šviesmečiais”, kurią irgi atliksiu šiame koncerte”.

Įdomu tai, kad V. Šimkus turi lietuviškų šaknų. „25 % lietuvis su 100 % lietuviška pavarde”, – taip savo lietuviškumą apibrėžia atlikėjas. V. Šimkaus senelis buvo lietuvis, kuris persikėlė į Liepoją Antrojo pasaulinio karo metais. Pianistas teigia, kad svarbi Lietuvos muzikinei kultūrai asmenybė Stasys Šimkus nėra jo giminaitis, o pirmasis muzikas giminėje buvo jo tėvas – profesionalus smuikininkas ir Latvijos roko muzikos atstovas Gunāras Šimkus.

Beje, V. Šimkus taip pat rengia pasirodymus, kuriuose improvizuoja šiuolaikinės akademinės muzikos stiliumi. Tai labai kūrybiška, smalsi, atvira ieškojimams ir naujiems meniniams potyriams asmenybė.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply