Koncertų salėje – prancūziškas žavesys

Kada paskutinį kartą jūsų širdis dainavo prancūziškai? Tai tikrai įvyks, jei vasario 8 dieną, trečiadienį, 18.30 val. apsilankysite koncerte „Tai žavinga!” / “C’est charmant!”. Klaipėdos koncertų salėje savo sielas apnuogins talentingi lietuvių menininkai. Prancūziškose dainose pasakojamomis istorijomis, instrumentiniais šedevrais ir poezijos magija publiką užburs Dovilė Kazonaitė (sopranas), Šarūnas Šapalas (baritonas), Tadas Motiečius (akordeonas), Rūta Mikelaitytė-Kašubienė (fortepijonas) ir Birutė Mar (aktorė).

D_Kazonaite_S_Sapalas_02_08

Dovilė Kazonaitė ir Šarūnas Šapalas. KKS archyvo nuotr.

Jaunosios kartos solistai Dovilė Kazonaitė ir Šarūnas Šapalas dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, sėkmingai skinasi kelią ir užsienio scenose. Jie šiame koncerte atliks ryškiausių prancūzų kompozitorių G. Bizet, J. Offenbacho, F. Poulenco, C. Saint-Saenso, C. Debussy, G. Faure dainas ir operų ištraukas.

Žavioji solistė Dovilė Kazonaitė profesinį kelią pradėjo mokydamasi chorinio dirigavimo Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vis dėlto muzikė pasuko operos solistės keliu ir prieš porą metų savo pasirinkimą ir talentą patvirtino apsigynusi šios specialybės magistro darbą. Dažnai D. Kazonaitę galima išvysti ne tik operos scenoje, bet ir kamerinės muzikos programose, tarp kurių – ir šis ypatingas prancūziškas vakaras.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro koridoriai puikiai pažįstami ir baritonui Šarūnui Šapalui, kurio kūrybinio kelio autoritetas yra jo dėdė, operos solistas Laimonas Pautienius. Netikėtai vaikystėje atrastas dainavimo talentas Š. Šapalą atvedė į garsaus Lietuvos baritono Vytauto Juozapaičio rankas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vėliau dainininkas ėmėsi iššūkio tęsti mokslus Slovakijoje, ten teko išmokti ir svetimą kalbą. Diplominį darbą apie dėdės atliktą Ūdrio partiją V. Klovos „Pilėnuose” operos solistas parašė ir apsigynė slovakiškai. Šiame koncerte Š. Šapalo imlumas kalboms atsiskleis atliekant kūrinius daininga prancūzų kalba.

Kokia gi Prancūzija be akordeono garsų? Šiuo instrumentu Lietuvoje ir užsienyje pripažintas akordeonininkas Tadas Motiečius papuoš ne vien dainininkų pasirodymus, bet ir gros solo. Solistams akompanuos ir pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė, kuri solo atliks keletą C. Debussy – prancūzų muzikos pasididžiavimo – impresionistinių preliudų.

Ypatinga prancūziško vakaro viešnia bus Birutė Mar – aktorė, poetė ir rašytoja, Lietuvoje bei pasaulyje puikiai žinoma monospektalių atlikėja, laimėjusi daugybę svarių apdovanojimų. Jos lūpomis klausytojus pasieks nuostabios prancūzų poetų eilės.

Prancūzų kultūros palikimas meno pasaulyje abejingų nepalieka. Jis įkvėpė ir koncerto „Tai žavinga!” atlikėjus. Garsas, jausmas, žodis, žvilgsnis – viskas prancūziškai. Kviečiame į muzikos ir poezijos Prancūziją!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply