Koncertų salėje – ovacijų sulaukusi opera „Kaulo senis ant geležinio kalno”

Praėjusių metų festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris” įvykusi vieno brangiausių ir sudėtingiausių Klaipėdos koncertų salės istorijoje projektų – Broniaus Kutavičiaus operos „Kaulo senis ant geležinio kalno” – premjera buvo palydėta audringomis publikos ovacijomis. Beje, ši opera buvo pasiūlyta 2020 m. Profesionaliojo scenos meno apdovanojimui. Tie, kas dar nematė operos, turės galimybę tai padaryti 2020-ųjų spalio 21 d.

Kaulo_Senis_foto_V_Petrikas

„Kaulo senis ant geležinio kalno”. Vytauto Petriko nuotr.

Operos pastatymui buvo pakviestas gausus puikių atlikėjų būrys: Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus), Klaipėdos choras „Aukuras” (meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas), dirigentas Egidijus Kaveckas, solistai Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis, Rasa Ulteravičiūtė, Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinių vokalinis ansamblis (vadovė Ingrida Bertulienė). Operą režisavo Birutė Mar, scenos vaizdu ir atlikėjų kostiumais rūpinosi dailininkė scenografė Indrė Pačėsaitė, vaizdo projekcijas sukūrė Karolis Bratkauskas.

B. Kutavičiaus opera „Kaulo senis ant geležinio kalno” parašyta pagal poeto Sigito Gedos libretą. Tai stilizuota pasaka, kurios veikėjai – Žvirblis su Pele, Sakalas, Žmogus, trys Senutės, Sakalo seserys, Mergelė gulbė, Žmogaus sūnus, Kaulo senis ir kiti. Kūrinys yra nedidelės apimties, orientuotas į vaikų klausymo galimybes. Originali partitūra netgi buvo skirta atlikti vaikams, tačiau šiame pastatyme operą atlieka profesionalūs atlikėjai – kamerinis orkestras ir mišrus choras. Svarbi kūrybinė užduotis patikėta ir gimnazijos mokinių ansambliui, kuriam tenka ne tik dainuoti, bet ir vaidinti.

Operos režisierė Birutė Mar – žinoma Lietuvos menininkė, žavinti savo emocionalia kūryba teatre ir literatūroje. Įkūnijusi aktorinius vaidmenis garsių režisierių spektakliuose, vėliau ji pasirinko savarankišką teatro-literatūros-muzikos kūrybinę kryptį. Ypatingo dėmesio sulaukia jos monospektakliai, įvertinti tarptautinių festivalių apdovanojimais, pristatyti įvairiuose pasaulio kampeliuose. Šiemet B. Mar talentas įvertintas Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Kaulo_Senis_foto_V_Petrikas1

„Kaulo senis ant geležinio kalno”. Vytauto Petriko nuotr.

Muzikinę operos dalį scenoje valdantis dirigentas Egidijus Kaveckas choro dirigavimo mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje ir yra puikiai vertinamas šios specialybės atstovas. 2019 m. festivalyje „Permainų muzika” Egidijus dirigavo B. Kutavičiaus oratoriją „Paskutinės pagonių apeigos”. 2019 m. Vilnius City Opera pastatytoje G. Puccini operoje „Toska” jis buvo dirigento Gintaro Rinkevičiaus asistentas.

Ar Jums teko kada nors susipažinti su kita, nematoma pasaulio puse ir jo istorijomis? Dar ne? B. Kutavičiaus opera supažindins klausytojus su archajišku ir šiuolaikiniu pasauliu, o emocionali ir paveiki kūrinio interpretacija tiek dideliems, tiek mažiems klausytojams paliks labai gražų įspūdį.

Opera vaikams ir visai šeimai „Kaulo senis ant geležinio kalno” bus rodoma spalio 21 d. 12 ir 18.30 val. Į 12 val. programą bilietai buvo akimirksniu išparduoti. Kviečiame nepraleisti paskutinės progos įsigyti bilietus į vakarinę programą, nes likusių bilietų kiekis ribotas.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply