Koncertų salėje – „Magiškų duetų vėrinys”

„Magiškų duetų vėrinys” – taip savo koncertinę progamą pavadino vokalinis duetas „Cantus Coronatus”. Spalio 20 dieną, penktadienį, 18.30 val. ji skambės jaukioje Klaipėdos koncertų salės kamerinėje erdvėje – I a. fojė.

Simona_Liamo

Simona Liamo. KKS archyvo nuotr.

„Cantus Coronatus” – tai dviejų ypatingą dėmesį baroko epochos muzikos repertuarui skiriančių Lietuvos atlikėjų Simonos Liamo (sopranas) ir Noros Petročenko (mecosopranas) naujas kūrybinis impulsas. Programoje „Magiškų duetų vėrinys” dainininkės sujungia retai Lietuvoje skambančius C. Monteverdi, A. Vivaldi, H. Purcello, G. F. Händelio, J. S. Bacho duetus ir arijas iš oratorijų, operų bei kantatų, praskaidrindamos ją ir klasicizmo genijų J. Haydno bei W. A. Mozarto kūriniais.

Solistė Simona Liamo 2012 m. debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre su Ksenijos vaidmeniu Modesto Musorgskio operoje „Borisas Godunovas”. Ji nuolat bendradarbiauja su Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansambliu „Musica Humana”, aktyviai koncertuoja visoje Lietuvoje, dalyvauja įvairiuose festivaliuose. Solistė yra paruošusi gana platų kamerinės muzikos repertuarą. Klaipėdos koncertų salėje S. Liamo dainuos pirmą kartą.

Nora_Petrocenko2

Nora Petročenko. KKS archyvo nuotr.

Solistė Nora Petročenko dažnai kviečiama atlikti klasikinį koncertinį repertuarą, dalyvauti įvairiuose operų pastatymuose Prancūzijoje, Portugalijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje. Svari atlikėjos repertuaro dalis tenka baroko ir šiuolaikinei muzikai. Su šiais projektais ji jau kelis kartus pasirodė ir Klaipėdos koncertų salėje. Atlikėja yra dainavusi su Lietuvos nacionaliniu ir valstybiniu simfoniniais, Lietuvos, Klaipėdos, Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, taip pat su SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg (Vokietija), Remix Ensemble (Portugalija), Ensemble Multilatérale (Prancūzija), Spectra Ensemble ir Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Capella Temporale ir smuiko virtuozu Dmitrijumi Sinkovskiu, taip pat su senosios muzikos ansambliais Banchetto musicale, Affectus Musicus, Brevis consort, Reversio, Arcadia consort, Baltijos šalių baroko orkestru, Baroko operos teatro orkestru ir kt. Ji yra dalyvavusi prestižiniuose šalies ir užsienio festivaliuose Musica (Prancūzija), Berliner festspiele (Vokietija), Lucerne Festival (Šveicarija), RomaEuropa (Italija), aktualiosios muzikos festivalyje Gaida, Thomo Manno, Pažaislio muzikos, Tytuvėnų, Banchetto Musicale festivaliuose. Ypatingos sėkmės ir įvertinimo N. Petročenko sulaukė bendradarbiaudama su Prancūzijos muzikiniu teatru T & M/Paris. Įsimintini jos vaidmenys LNOBT, Baltijos kamerinio ir Baroko operos teatrų bei festivalio Banchetto musicale pastatymuose.

SONY DSC

Birutė Asevičiūtė. KKS archyvo nuotr.

Pianistė Birutė Asevičiūtė – tarptautinių konkursų laureatė, festivalių Permainų muzika, Tebūnie naktis, Pavasario gaida, M. K. Oginskio tarptautinio festivalio dalyvė. Ji yra koncertavusi Latvijoje, Vokietijoje, Danijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje. Tarp jos scenos partnerių – V. Noreika, J. Leitaitė, J. Vaškevičiūtė, R. Urbietis, M. Vitulskis ir kiti vokalistai. Šiuo metu B. Asevičiūtė dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vokalo katedros koncertmeistere, taip pat Vilniaus B. Dvariono muzikos mokyklos koncertmeistere ir mokytoja.

Į „Magiškų duetų vėrinį” suvėrusios daug baroko muzikos šedevrų atlikėjos teigia, kad baroko muzikos atlikimo meno atgimimas visoje Europoje byloja apie nepaprastai turtingą šio nevienalyčio laikotarpio muzikos emocinę ekspresiją, įkvepiančią tiek atlikėjus, tiek klausytojus. Kviečiame kartu tai patirti!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply