Koncertų salėje – keturių pianistų konkurencinė kova

XIX amžius – laikas, kai garsūs kompozitoriai neretai buvo ir puikūs fortepijono virtuozai. Vienas už kitą talentingesnius muzikus vienijo ryšiai su romantizmo meno sostine Paryžiumi. Birželio 16 dieną, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje susirinkusi publika persikels į 1837 metus ir tam laikui įprastą muzikos pripildytą erdvę – saloną.

Pianistu_varzybos

Programoje „Kolegos – konkurentai. Pianistų varžybos” keturis XIX a. pianistus – kompozitorius įkūnys Guoda Gedvilaitė, Rokas Zubovas, Jurgis Aleknavičius ir Lukas Gedvilas. Organizatorių nuotr.

Guodos Gedvilaitės sumanytas koncertų ciklas „Claros Schumann salonas” nukelia į XIX amžių. Salone susitinka kompozitoriai, rašytojai, aktoriai, dailininkai, o istorinius personažus įkūnija profesionalūs muzikai ir jaunieji talentai. Salone skaitoma poezija, svečiai ir atlikėjai gyvai bendrauja ir diskutuoja apie muziką. Klausytojai ir žiūrovai tampa svarbia vykstančio veiksmo dalimi.

Ciklo programoje „Kolegos – konkurentai. Pianistų varžybos” tarpusavyje rungsis 4 pianistai – kompozitoriai Clara Wieck, Fredericas Chopinas, Ferencas Lisztas ir Sigismundas Thalbergas. Juos įkūnys Guoda Gedvilaitė, Rokas Zubovas, Jurgis Aleknavičius ir Lukas Gedvilas.

Antroje koncerto dalyje skambės Hexamerono variacijos, dėl savo sudėtingumo koncertuose retai sutinkamas kūrinys. Jis įdomus tuo, kad, be F. Liszto, jį kūrė dar penki kompozitoriai.

Kuris pianistas – kompozitorius geriausias? Šiame salone publika galės išrinkti jai labiausiai patikusį menininką.

Birželio 16 d., penktadienis, 18.30 val.
„Claros Schumann salonas”
„Kolegos – konkurentai. Pianistų varžybos”
Clara Wieck – Guoda Gedvilaitė (fortepijonas, Lietuva–Vokietija)
Frederic Chopin – Rokas Zubovas 
(fortepijonas)
Ferenc Liszt – Jurgis Aleknavičius 
(fortepijonas)
Sigismund Thalberg – Lukas Gedvilas
 (fortepijonas)
Programa: Clara Wieck, Robert Schumann, Frederic Chopin, Sigismund Thalberg, Ferenc Liszt, Johann Peter Pixis, Henri Herz, Carl Czerny.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply