Koncertų salėje – J. Božanovo ir K. Uinsko „Virtuozų duetas”

Sausio 10 d., trečiadienį, 18.30 val. klausytojai kviečiami į ypatingą koncertą Klaipėdos koncertų salėje su dviem pianistais virtuozais Jevgenijumi Božanovu ir Kasparu Uinsku. Atlikėjai paruošė magišką programą „Virtuozų duetas”, kurioje skambės dramatiška Sergejaus Prokofjevo „Romeo ir Džiuljeta”, romantiškų audrų kupina Sergejaus Rachmaninovo Siuita Nr. 2 ir šokiui kviečiantis Maurice’o Ravelio „Valsas”.

Kasparas_Uinskas

Kasparas Uinskas. KKS archyvo nuotr.

Du aukščiausio lygio atlikėjai, paprastai koncertuojantys kaip solistai, susibūrė fortepijoniniam duetui. Scenoje šie du pianistai-individualistai kvėpuoja tarsi vienu ritmu, tarsi vienas kūnas keturiomis rankomis kuria garsų ir muzikos šventę. Tai bus dviejų aukščiausio lygio ir savitų partnerių dialogas, į kurį įsitraukti kviečiami klausytojai.

„Sakoma, kad fortepijonas tai yra orkestras, o du fortepijonai – tai išplėstas orkestras. Fortepijoninis duetas labai skiriasi nuo kamerinio dueto su smuikininku, nes scenoje vienu metu skamba tokios pat garsinės apimties instrumentai, ir pianistams tenka užduotis įjungti sustiprintą klausą, dvigubą gebėjimą prisiderinti prie scenos partnerio. Groti su Jevgenijumi tikras malonumas, jo sceninė patirtis, muzikinės įžvalgos labai įkvepia. Susitikimas šiame duete praturtina mus, kaip pianistus, naujais atradimais. Būsima programa kupina magijos, tad mūsų tikslas – sukurti žmonėms šį magišką pasaulį, kad koncerto metu jie persikeltų į kitą dimensiją. Tai ir yra muzikos stebuklo esmė. Muzika yra stebuklas, bet kad tas stebuklas įvyktų, reikia ypač didelių pastangų ir talento bei buvimo su tuo kūriniu, visiško savęs atsidavimo. Todėl skiriame daug jėgų pasiruošimui, kad mūsų atliekama muzika iškiltų virš materijos kaip sapnas”, – pasakojo K. Uinskas.

Jevgenij_Bozanov

Jevgenijus Božanovas. KKS archyvo nuotr.

Pianistas J. Božanovas – tai vienas didžiausių atradimų klasikinės muzikos pasaulyje per paskutinius dešimtmečius. Vienas amerikiečių kritikas pažymi: „J. Božanovas vienoje muzikinėje frazėje išgauna daugiau garso atspalvių, negu dauguma pianistų per visą savo gyvenimą…” (Dallas Morning News). Atlikėjo koncertų sąraše yra Londono Royal Festival Hall, Berlyno filharmonija, Vienos Musikverein, Maskvos didžiosios konservatorijos salė, Tokijo Suntory Hall, Diuseldorfo Tonhalle ir eilė kitų salių. Didžiausio rezonanso J. Božanovas sulaukė F. Chopino pianistų konkurse Varšuvoje, kuriame jis sukėlė tikrą sensaciją. Kai kurie kritikai ir melomanai garsiai skelbė, jog tai vienas originaliausių atlikėjų per daugiau nei 8 dešimtmečius trunkančią konkurso istoriją. Nors konservatyvi žiuri neskyrė pianistui pirmosios vietos, klausytojai iš viso pasaulio, internete stebėję jo pasirodymus Varšuvoje, paskleidė žinią apie neįprastą pianistą, o sensacingos laikraščių antraštės pasiekė plačią auditoriją. Netrukus J. Božanovas tapo vienu geidžiamiausių klasikinės muzikos atlikėjų.

Tarptautinį pripažinimą pianistas K. Uinskas pelnė debiutuodamas Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J.F. Kennedy Center, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido filharmonijoje bei kitose salėse. Užsienio kritikai po jo pasirodymų rašė: „…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…” (Seen and Heard international), „Didis pianistas ir muzikas…” (New York Concert Review).

K. Uinskas pasirodė: su Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Philharmonie Südwestfalen orkestru (Vokietija), North Czech Philharmonic ir West Bohemian Sypmhony orkestrais (Čekija), Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), o taip pat su soliniais koncertais Londono Wigmore Hall, Baerum Kulturhus salėje cikle Piano Master Series ir Bodø Festival Nordland Musikkfestuke (Norvegija), BoZar salėje Briuselyje bei Brussels Piano Festival, solinių koncertų ture Japonijoje Fantastic Pianist Series, solinių ir kamerinės muzikos koncertų ture Norvegijoje su smuikininku Nikita Boriso-Glebskiu, koncertuose su legendiniu violončelininku Alexanderiu Kniazevu, Tarptautinio P. Čaikovskio konkurso laimėtoju violončelininku Andrejumi Ionita bei fortepijoniniame duete su pianistu Jevgenijumi Božanovu.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply